» » Міжнародне порівняльне дослідження якості освіти PISA.
Інформація
  • Переглядів: 1095
  • Автор: Moderator
  • Дата: 3-02-2017, 16:32
3-02-2017, 16:32

Міжнародне порівняльне дослідження якості освіти PISA.

Категорія: ЗНО

                                        Міжнародне порівняльне дослідження якості освіти PISA

2018 року Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Проект PISA проводиться кожні три роки, починаючи з 2000. Головним завданням дослідження є оцінювання навчальних досягнень учнів 15-річного віку. Україна долучається до 80-ти країн, що беруть участь у PISA – 2018.

Уряд доручив Міністерству освіти і науки України забезпечити участь країни в PISA-2018 та визначив відповідальним за його проведення Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні підрозділи (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2016 р. №72-р«Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018»). Аналітичний звіт за результатами проекту, а також матеріали для вибірки дослідження готуватиме Інститут освітньої аналітики.

PISA є унікальним проектом, оскільки дозволяє оцінити не пов’язані безпосередньо зі шкільними програми компетенції учнів з читання, математики та природничих дисциплін. Тестування призначене для оцінювання того, наскільки учень може застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях і готовий до повноцінної участі в житті суспільства.

Інформація, зібрана за допомогою опитування учнів й адміністрацій шкіл під час анкетування, яке проводиться разом з тестуванням, також є цінною й може допомогти аналітикам інтерпретувати його результати: простежити зв’язок між тим, як учні виконують завдання PISA, і різноманітними умовами їхнього життя і навчання.

Дані, які буде зібрано в результаті участі України в PISA-2018, слугуватимуть надзвичайно цінним джерелом інформації для дослідників, освітян, керівних органів країни, батьків та самих учнів. Програма надасть Україні допомогу як моніторингове дослідження: реальні дані про навчальні досягнення учнів дозволять виявити як позитивні, так і негативні явища вітчизняної освіти, що сприятиме успішному її реформуванню, а отже, і покращенню показників України в наступних міжнародних дослідженнях.

В Україні учні проходитимуть тестування впродовж 2-х годин, працюючи з одним із 12 тестових зошитів. Примірники кожного тестового зошиту надаються великій кількості учасників тестування для того, щоб можна було здійснити порівняльний аналіз результатів тестування як у межах однієї країни, так і серед усіх країн-учасниць.

Тестові завдання представлені у декількох форматах: вибір одного з варіантів відповіді, надання короткої і розгорнутої відповідей. У тестуванні надається стимул (текст або уривок з тексту, який презентує реальну життєву ситуацію або розкриває зміст певної проблеми), а також декілька тестових запитань до цього стимулу. Учасники отримують різні варіанти тестових зошитів, у яких комбінуються наявні тестові завдання.

Учні та адміністрації закладів також отримують анкети, які надзвичайно важливі для з’ясування характеристик учнів та шкіл, які беруть участь у тестуванні. Метою анкет є збір інформації про:

•Учнів, їхні сім’ї, включаючи їхні економічні, соціальні та культурні надбання.

•Ставлення учнів до навчання, звичні моделі поведінки в школі та поза нею, атмосферу в сім’ї.

•Якість матеріальних і нематеріальних ресурсів школи, громадський та приватний контроль і фінансування школи, процес прийняття рішень, особливості відбору персоналу школи, пріоритетні сфери в навчальних програмах, доступність гуртків.

•Структуру і тип школи, кількість і розмір класів, мікроклімат в школі та класі, різні види діяльності, пов’язані з читанням у класі.

•Особливості процесу навчання читанню, у тому числі інтерес учнів до навчання, їхню вмотивованість, активність у класі.

З детальнішою інформацією щодо Міжнародного дослідження PISA-2018 в Україні можна ознайомитися на сайті http://pisa.testportal.gov.ua. 

PISA_-prezentacya-1.pptx [1.85 Mb] (cкачувань: 44)

 


 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше