» » Роз’яснення щодо тестування вчителів за завданнями ЗНО
Інформація
  • Переглядів: 1464
  • Автор: Moderator
  • Дата: 16-06-2017, 12:10
16-06-2017, 12:10

Роз’яснення щодо тестування вчителів за завданнями ЗНО

Категорія: ЗНО / Слайдер

У відповідь на звернення педагогів – слухачів курсів у ІППОЧО, в зв’язку з активним обговоренням результатів тестування вчителів під час проходження курсової перепідготовки серед громадськості, в  тому числі й у соцмережах, Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації надає роз’яснення.

Розвиток освітньої галузі, підвищення якості надання освітніх послуг – одне із головних стратегічних завдань держави.

Департамент освіти і науки як структурний підрозділ обласної державної адміністрації несе відповідальність за якість освіти в області. Протягом останніх трьох років за результатами ЗНО спостерігаємо одні з найнижчих показників у загальноукраїнському рейтингу результатів з української мови, математики, історії, складеному та оприлюдненому  Українським центром оцінювання якості освіти. Такі результати зумовлені комплексом причин, однією з яких є професійний рівень педагогів, їхня мотивація до самоосвіти, підвищення своєї кваліфікації.

Відповідно до Положення про Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням Чернівецької обласної державної адміністрації від 27.06.2014 № 315-р., Департамент освіти і науки:

- забезпечує розвиток системи освіти з метою формування гармонійно розвиненої, соціально активної, творчої особистості;

- забезпечує моніторинг у сфері освіти, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в області, захист інтелектуальної власності;

- аналізує стан освіти і науки, інтелектуальної власності в області, розробляє регіональні програми їх розвитку, а також науково-технічної та інноваційної діяльності;

- організовує і контролює роботу державних і комунальних вищих навчальних закладів відповідно до делегованих МОНУ повноважень, а також закладів післядипломної освіти, що перебувають у його підпорядкуванні, керує в установленому порядку роботою з організації підвищення кваліфікації та перепідготовки педагогічних працівників, а також фахівців з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності;

- вживає заходи із забезпечення навчальними закладами належного рівня дошкільної, позашкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти, організовує їх навчально-методичне й інформаційне забезпечення, сприяє підвищенню кваліфікації та розвитку творчості педагогічних працівників тощо.

На виконання вищезазначених завдань, Департаментом освіти і науки був проведений моніторинг рівня предметної компетентності педагогів шляхом тестування за завданнями зовнішнього незалежного оцінювання під час курсової перепідготовки педагогів у ІППОЧО.

Департамент освіти і науки є замовником підвищення кваліфікації та перепідготовки педагогічних кадрів (п. 1.7. Статуту Інституту). До плану проходження курсів підвищення кваліфікації входить контроль фахового модуля, який може проводитися в будь-якій формі, в тому числі і в форматі ЗНО.

Мета цього моніторингу полягає в сприянні усвідомлення педагогами необхідності систематичного фахового самовдосконалення, як необхідної умови якісної підготовки учнів до здачі ЗНО; виявленні проблем власного фахового рівня та їх подолання; пошуку ефективних шляхів педагогічної діяльності.

Звертаємо вашу увагу, що тестування проводилось анонімно (наказ Департаменту освіти і науки від 30.01.2017 № 32 «Про внесення змін до наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 12.01.2017 №11»), результати не ідентифіковувались, вони не відомі організаторам та не були ніде оприлюднені. Тести, які використовувались для проведення моніторингу, пройшли відповідну експертизу та є валідним інструментарієм  для перевірки знань з фахового предмету. Для проходження анонімного тестування вчителів-предметників використовувалася безкоштовна тестова програма та завданнями зовнішнього незалежного оцінювання 2008-2016 років. Результати тестування не вплинули ні на отримання документа про проходження курсів, ні на процес атестації педагогічних працівників.

Власне саме поняття моніторингу має статус дослідження, і на відміну від контролю, він проводиться з метою аналізу та прийняття відповідних рішень. Таким чином, на основі результатів дослідження та їх аналізу ми маємо можливість приймати управлінські рішення, вносити відповідні корективи до організації методичної роботи на всіх рівнях з метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Під час проведення цього моніторингу не було порушено чинне законодавство України в сфері освіти.

Крім того, в законопроекті «Про освіту», який прийнято в першому читанні, закладено механізм державної сертифікації педагогічних працівників, який включатиме перевірку фахових знань шляхом тестування. Відповідно Департаментом освіти і науки здійснюються пропедевтичні заходи щодо підвищення фахової майстерності вчителів, їх готовності до сертифікації.

До Департаменту освіти і науки надійшли рішення Громадської ради  (протокол № від 2.06.2017) та Ради директорів  (лист від 06.06.2017), в яких підтримано ініціативу Департаменту освіти і науки щодо проведення тестування педагогів у форматі ЗНО на умовах добровільності та анонімності, як альтернативної форми до традиційних методів контролю.

Разом з тим повідомляємо, що Департамент освіти і науки відкритий до співпраці та готовий обговорити всі наявні пропозиції від педагогічної громадськості щодо пошуку ефективних шляхів, механізмів підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, якості надання освітніх послуг тощо.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Август 2017 (48)
Июль 2017 (70)
Июнь 2017 (165)
Май 2017 (284)
Апрель 2017 (288)
Март 2017 (364)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ.пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ