Інформація
  • Переглядів: 652
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-09-2016, 10:24
22-09-2016, 10:24

Самоврядування в Іванківському ЗНЗ I-II ст.

Категорія: Навчальні заклади / Загальноосвітні навчальні заклади / ЗНЗ Кіцмань

Відповідно до Закону України "Про освіту", Статуту та Положення про учнівське само­врядування, Основних орієнтирів виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України в Іванківському ЗНЗ I-II ст. Кіцманського району запроваджене учнівське самоврядування.

Комісія захисту прав дітей та допомоги у проблемних ситуаціях, яка входить до складу учнівського самоврядуванняІванківського ЗНЗ I-IIст. згідно плану роботи виконала ряд наступних завдань.

Використовуючи різні форми і методи, серед учнівської молоді напротязі року проводилась просвітницька робота з питань вивчення прав дитини. Учні вчились знаходити шляхи захисту своїх прав та інтересів в разі їх порушення.

У бібліотеці навчального закладу постійно діє виставка книг з правової освіти «Правові знання – школярам, батькам», яка знайомить учнів з літературою.

У рамках просвітницької роботи проводились лекторії на тему: «Ти – учень, громадянин. Значить маєш права».

У школі організовано роботу психологічного та правового консультаційного пункту у вигляді тренінгових занять.

Проведено тренінг під керівництвом вчительки Курчак Наталії Миколаївни на тему: «Протидія торгівлі дітьми».

В школі діє «Скриньки довіри», де учні мають змогу анонімно висловити свої думки, запитання та побажання.

Налагоджена співпраця:

-з управлінням у справах дітей, сім’ї та молоді, службою у справах неповнолітніх, соціальною службою молоді, кримінальною міліцією у справах неповнолітніх.

Організована зустріч з дільничним інспектором Рураком Андрієм Івановичем , який проводить бесіди на тему «Відвідування занять учнями школи» та «Дотримання правил поведінки учнів у школі».

-З лікарем сімейної медицини, терапевтом Косташик Євгенією Петрівною, яка провела бесіду з учнями на тему: «Шкідливі звички, їх наслідки».

-З органами місцевого самоврядування, де обговорювались питання умов проживання та виховання дітей особливих категорій, педагогічну акцію «Чим живеш, дитино?», метою якої є відвідування вдома дітей особливих категорій, вивчення матеріально-побутових умов учнів.

Створено Банк методичних розробок та рекомендацій щодо питань правового виховання та профілактики проблемних ситуацій у дітей та підлітків, а також проведено засідання з батьками на тему «Будь прикладом для наслідування».

На засіданнях РУС розглядалися питання порушення учнями правил поведінки, проводиться систематична робота з учнями різних категорій (з малозабезпечених, неблагополучних, багатодітних сімей.)

В школі систематично проводились профілактичні рейди щодо перебування дітей в позаурочний час, де було залучено учнівське самоврядування, адміністрацію школита батьківську громадськість. Учні, схильні до правопорушень, залучаються до участі у заходах, які проводяться в школі, гуртках, секціях.

Комісія захисту прав дітей та допомоги у проблемних ситуаціях працює над проектом створення шкільного скайпу щодо співпраці з батьками, які перебувають за кордоном.

Ефективною формою роботи стало проведення Тижня правових знань у школі.

Метою правових тижнів було збагачення знань, умінь та навичок учнів із питань морально-естетичного спрямування; сприяння формуванню правової свідомості особистості; удосконалення уміння логічно мислити; виховувати доброзичливість, людяність, тактовність, відповідальність.

Під час Тижня правової освіти у школі відбулися різноманітні заходи. На загальношкільній лінійці голова комісії Барбюк Настя ознайомила присутніх з планом проведення тижня права.

Класними керівниками проведено тематичну годину інформування «Конвенція ООН про права дитини. Загальна декларація про права людини» та членами комісії ознайомлено учнів з їхніми правами.

Під керівництвом педагога-організатора Федорюк М.В. та голови комісії, проведений конкурс плакатів «Права людини, права дитини» для учнів 5 – 9 класів.

Педагогом –організатором Федорюк М.В. була проведена відеолекція для учнів 8 – 9 класів «Ознайомлений – значить озброєний. Мої права при контакті з міліцією». Захід був проведений з метою обговорення проблеми пов’язаної із порушенням прав громадян українською міліцією, а також про своє бачення стратегії дій громадських організацій та держави задля поліпшення ситуації, подолання міліцейського свавілля.

Під час заходу розглядались особливості взаємодії працівників міліції з неповнолітніми, їх права і обов’язки під час затримання. З учнями були проведені практичні заняття з приводу того, як поводитись з правоохоронними органами у випадку насильства та протиправних дій. У ході лекції спільно з учнями та членами комісії були розроблені пам’ятки «Як захиститись від неправомірних дій міліції. Інструкція для молоді».

Бібліотекарем школи організовано тренінгове заняття під назвою «Права людини починаються з прав дитини» для учнів 1 – 4 класів та вікторину «Мої права та обов’язки» для учнів 3 – 4 класів.

В начальному закладі постійно приділяється увага дітям з обмеженими можливостями. А саме, 3 грудня – особливий день – Міжнародний день інваліда. У школі існує традиція по-особливому святкувати цей день. Щороку члени комісії організовують збір коштів для лікування дітей-інвалідів. Учнями школи було зібрано 720 гривень та передано нашому односельчанину Шемберку Роману.

Одним з пріоритетних напрямків роботи комісії захисту прав дітей та допомоги у проблемних ситуаціях є допомога ветеранам ВВВ та людям похилого віку. Членами комісії проводились урочисті зустрічі з ветеранами та людьми, які пам’ятають ті важкі роки нелегкої війни. Проводились уроки мужності з участю ветерана Великої Вітчизняної війни Карпюка Івана Константиновича.

Учні організували акцію «Подаруй, квіти ветерану», у ході якої кожний ветеран отримав привітання та квіти.

Гарною традицією закладу є шефство над ветеранами Великої Вітчизняної війни та одинокими пристарілими людьми.

Допомога вдові ВВВ Лабак Катерині Прокопівні 

В приміщенні шкільної їдальні рада ветеранів села, яку очолює Мандзюк І.А., разом з комісією захисту прав дітей та допомоги у проблемних ситуаціях провели «Вогник», на який були запрошені – вдови учасники війни, ветерани праці, діти війни.

Виступили сільський голова О.Д.Добровольський та голова ради ветеранів Мандзюк І.А. Провівши таку співпрацю з ветеранами, учні зрозуміли, що головне зробити людині добро, підтримати у важку хвилину, допомагати не тільки словом, а й ділом. 

Учениці нашого закладу Федорюк Ганна та Шиньковська Діана відвідали вихованців центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів «Дзвіночок» та подарували їм пісні та танці. Діти отримали задоволення від художніх творів, подарунків та солодких гостинців.

Підсумком проведеної роботи стало таке кредо для комісії захисту прав дітей та допомоги у проблемних ситуаціях: «Робіть людям добро і воно до вас обов’язково повернеться».

Життя вносить свої корективи і, завдяки ініціативі дітей, педагогів, робота учнівського самоврядування вдосконалюється і дає позитивні результати в навчанні і вихованні наших дітей.

 

Підготувала:

Барбюк Настя,

голова комісії захисту прав дітей

та допомоги у проблемних ситуаціях

Іванківського ЗНЗ І-ІІ ст.

Кіцманського району

Педагог-організатор

Федорюк Марина Василівна

 

 


 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (99)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше