Главная > ВНЗ І-ІІ > Чернівецький транспортний коледж

Чернівецький транспортний коледж


20-06-2011, 15:36. Разместил: admin1
Чернівецький транспортний коледж (Чернівецький технікум залізничного транспорту) заснований в січні 1945 року на підставі наказу Народного Комісаріату шляхів сполучення СРСР за №807/ЦЗ від 6 грудня 1944 року та за наказом управління Кишинівської залізниці за №1/Н від 6 січня 1945 року. Чернівецький технікум залізничного транспорту був першим технікумом, з заснованих на Буковині, де до того часу транспортного навчального закладу будь-якого типу взагалі не існувало.

В 1945 році на момент відкриття в технікумі було створено два відділення : колійного і паровозного господарств. Заняття в ЧТЗТ почались 2 березня 1945 року. На цей період в технікумі працювало 14 викладачів, навчалось 168 студентів.

З 1945 року технікум був підпорядкований Кишинівській залізниці, а в 1954 році перепідпорядкований Львівській залізниці.
В 1953 році замість паровозного відділення відкрито відділення промислового і цивільного будівництва.
В 1969 році відкрито заочне відділення з підготовки техніків-колійників і техніків-будівельників.


В 1964 році на денному і заочному відділеннях відкрито спеціальність "Вагонне господарство".

В 1971 році відкрито відділення "Ізотермічний рухомий склад і холодильне господарство".

В 1982 році було закрите відділення промислового і цивільного будівництва

В 1988 році відбулось з'єднання відділень ізотермічного рухомого складу і вагонного господарства і створене відділення вагонне господарство.

В 1997 році на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 29.05.97 року за №526 Чернівецький технікум залізничного транспорту реорганізований в Чернівецьку філію Львівського технікуму залізничного транспорту.

З 1998 року в навчальному закладі була проведена робота по розширенню матеріально-технічної бази, а саме: обладнано сім навчальних кабінетів для двох нових спеціальностей, п'ять лабораторій і створено методично-навчальну базу для практичного навчання молодших спеціалістів, і відкрито дві спеціальності: 0902 - "Інженерна механіка" за спеціальністю 5.090240 "Обслуговування і ремонт автомобілів і двигунів". 1004 - "Транспортні технології" за спеціальністю 5.100404 "Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті".

В 1999 році було створено відділення автомобільне господарство до складу якого входили дві спеціальності - "Обслуговування і ремонт автомобілів і двигунів" і "Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті".

В 2005 році при підтримці керівництва Львівської залізниці був реконструйований полігон колійного господарства з встановленням стрілочного переводу 1/9 Р-65 на дерев'яних брусах, збудована опорна стійка в розрізі, як один з елементів штучних споруд. Для кращого оволодіння і вивчення предмету "Неруйнуючий контроль рейок" лабораторію предмету доповнили новими сучасними дефектоскопами: "ПОИСК-10Е", "РЕЛЬС-6".

Завдяки керівництву Вагонної служби Львівської залізниці в 2005 році на полігоні Вагонного господарства коледжу був встановлений вагон «хопер», в 2009 році встановлений вагон «цистерна», що дозволило краще виконувати практичні заняття з спеціальних предметів.

В навчальному закладі ведеться робота по вдосконаленню створених кабінетів і лабораторій для автомобільного господарства.
В навчальному закладі створені 3 комп'ютерних класи в яких розміщенні 58 сучасних комп'ютерних робочих місць, в багатьох кабінетах встановлені комп’ютери які під’єднані до системи Інтернет і на перспективу ведеться робота по вдосконаленню локальної комп'ютерної мережі навчального закладу з збільшенням комп'ютерних робочих місць до – 78.

В 2003 році відповідно до наказу Міністерства транспорту України № 35 від 17 січня 2003 року і наказу Державної адміністрації залізничного транспорту України № 44-Ц від 24 лютого 2003 року Чернівецька філія Львівського технікуму реорганізована в Чернівецький технікум залізничного транспорту, який став правонаступником філії.

В 2008 році відповідно до наказу Міністерства транспорту та зв’язку України № 1001 від 08 серпня 2008 року Чернівецький технікум залізничного транспорту перейменований в Державний вищий навчальний заклад "Чернівецький транспортний коледж", який є правонаступником технікуму.
Загальна площа будівель коледжу складає 11044 м2.
За роки свого існування в коледжі було підготовлено більше 17 тис. фахівців для транспортної галузі.

До складу навчального закладу входять 4 навчальні корпуси. Коледж має 29 лабораторій, 39 аудиторій, 26 кабінетів, 7 цехів-майстерень, 4 навчальні полігона, гараж на три бокси, спортивний зал, спортивний майданчик, тир, актовий зал, музей, які обладнані сучасними діючими апаратами, макетами, моделями, пристосуваннями, що дозволяє виконувати більше 500 лабораторних та практичних робіт, передбачених програмами. Площа приміщень коледжу дозволяє проводити заняття на денному та заочному відділенні в одну зміну.

В даний час в коледжі працює 129 штатних працівники, в тому числі 78 педагогічних працівників (67 штатних і 11 сумісників) з них 2- кандидата наук, 8 викладачів-методистів, 8 викладачів вищої категорії, 15 - І категорії, 16 викладачів ІІ категорії і 31 викладача-спеціалістів
На даний час Чернівецький транспортний коледж веде підготовку фахівців за спеціальностями з ліцензованим обсягом на денному і заочному відділеннях:
1. 5.07010503 "Обслуговування і ремонт залізничних споруд та об'єктів колійного господарства" - 180 чол.

2. 5.07010502 "Технічне обслуговування і ремонт вагонів " - 180 чол.
3. 5.07010602 "Обслуговування і ремонт автомобілів та двигунів" - 90 чол.
4. 5.07010102 "Організація перевезень і управління на автотранспорті" – 120 чол.

З 1994 року діє навчально-методичний комплекс "ВНЗ - технікум", в нього входять: Харківська державна академія залізничного транспорту, Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту, Державний економіко-технологічний університет транспорту, коледжі і технікуми залізничного транспорту.

За роки існування комплексу до ВНЗ-ІV рівня акредитації було зараховано понад 500 випускників коледжу.
На базі інституту підвищення кваліфікації при ХДАЗТ, ДДТУЗТ і ДЕТУТ і на кафедрах академії, і університету викладачі технікуму постійно проходять курсову перепідготовку.

В сьогоднішніх умовах значна роль належить спеціалістам, які добре орієнтуються в сучасній транспортній системі, в обслуговуванні і ремонті залізничних колій, вагонів, автомобілів, які знаходять шляхи і засоби вирішення складних проблем, вміють організовувати і керувати процесами діяльності, колективами працівників.

В своїй діяльності Чернівецький транспортний коледж керується тим, що в період входження України в європейську і світову економіку потрібні кадри з принципово новим мисленням і здібностями в організації і управлінні виробництвом, які здатні в нових умовах будувати економіку незалежної України.

Чернівецький транспортний коледж

Чернівецький транспортний коледж

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад