» » » Чернівецький коледж Львівського національного аграрного університету
Інформація
  • Переглядів: 8726
  • Автор: admin1
  • Дата: 9-06-2011, 12:15
9-06-2011, 12:15

Чернівецький коледж Львівського національного аграрного університету

Категорія: Навчальні заклади / ВНЗ І-ІІ

Чернівецький коледж Львівського національного аграрного університету створений Постановою Раднаркому УРСР та ЦК КП(б)У “Про підготовку інженерно-технічних кадрів сільського та колгоспного будівництва в УРСР” № 1557 від 26 вересня 1945 р. Основним його завданням була і залишається підготовка кваліфікованих кадрів для сільського будівництва та будівельної індустрії. Протягом 65 років своєї діяльності колектив закладу підготував більше 15 тис. кваліфікованих будівельників, механіків, технологів, архітекторів, плановиків-економістів, бухгалтерів, монтажників промислового обладнання. На початку своєї діяльності база технікуму складалася лише з 4-х кімнат, де проводилися уроки зі студентами. Перший набір був здійснений у лютому 1946, в кількості 41 чол., а перший випуск техніків-будівельників у 1949. Майбутня підготовка кадрів здійснювалась за двома спеціальностями: “Сільськогосподарське будівництво” та “Архітектура”.

У 1957 створене заочне відділення, на яке здійснювався набір однієї групи техніків-будівельників, а в 1959 відкрита спеціальність “Виробництво будівельних деталей та залізобетонних конструкцій”. У 1960 році був побудований головний навчальний корпус і з його введенням в експлуатацію відкрито спеціальності “Експлуатація та ремонт будівельних машин і механізмів” на стаціонарі та “Бухгалтерський облік в будівництві” – на заочному відділенні. У 1967 році відкрито спеціальність “Планування в будівництві і промисловості”, а в 1968 році на стаціонарі “Бухгалтерський облік в будівництві”. У 1982 році припинена підготовка кадрів зі спеціальностей “Бухгалтерський облік в будівництві”, “Планування в будівництві та промисловості” і відповідно до завдання Міністерства відкрито спеціальність “Монтаж промислового устаткування” для зернопереробної промисловості. В 2010 році коледж розпочав підготовку фахівців за спеціальністю „Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн”.

За роки свого існування коледж підпорядковувався: Міністерству сільського господарства і заготівель УРСР, Головному управлінню по будівництву колгоспів при Раді Міністрів УРСР, Міністерству сільського і колгоспного будівництва УРСР, Управлінню Станіславського економічного адміністративного району, Міністерству будівництва УРСР, Міністерству сільського будівництва, Держагропрому УРСР, Міністерству сільського господарства і продовольства України, Міністерству агропромислового комплексу України, Міністерству аграрної політики України, на даний час, згідно з наказом Міністерства аграрної політики України від 06.12.2005 № 678 реорганізований в окремий структурний підрозділ Чернівецький будівельний технікум Львівського державного аграрного університету, згідно з наказом Міністерства аграрної політики України від 8 червня 2007 №403 перейменований у Чернівецький коледж Львівського державного аграрного університету, а в 2008 році – у Чернівецький коледж Львівського національного аграрного університету. Свою навчально-матеріальну базу коледж розвивав постійно за допомогою зацікавлених міністерств і власними силами. Проголошення 24 серпня 1991 року України незалежною державою, перехід до ринкових відносин, формування багатоукладної економіки, особливо в агропромисловому комплексі, та розвиток різних форм господарювання, вимагають відповідного кадрового забезпечення і суттєвих змін у підготовці працівників для роботи в таких умовах, перебудови освіти, виведення її на рівень світових стандартів. Виходячи з цього, нині Чернівецький коледж ЛНАУ, що знаходиться в м. Чернівці по вул. О.Доброго, 4, має в 4 навчальних корпусах 46 навчальних кабінетів і лабораторій, спортивну та 2 тренажерні зали , бібліотеку з читальним залом і книжковим фондом більше 48 тис. примірників, актову залу, стрілецький тир, полігон будівельної техніки.
Для студентів, що потребують житла, коледж має гуртожиток на 300 ліжко-місць.

На базі 9-класів:
“Будівництво та експлуатація будівель і споруд”
“Виготовлення деталей і залізобетонних конструкцій”
“Експлуатація та ремонт підйомно – транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання”
„Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн”

На базі 11-класів і професійно-технічних ліцеїв:
“Будівництво та експлуатація будівель і споруд”
“Експлуатація та ремонт підйомно – транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання”;

Згідно з потребами регіону, структури державного замовлення, замовлень юридичних і фізичних осіб коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів з базовою вищою освітою за такими напрямками і спеціальностями:
Найменування галузі знань: “Будівництво та архітектура”
Спеціальність: 5.06010101“Будівництво та експлуатація будівель і споруд” .
Спеціальність 5.06010115 „Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн”
Спеціальність: 5.06010107“Виготовлення будівельних деталей і залізобетонних конструкцій”.
Найменування галузі знань: “Машинобудування та матеріалообробка”
Спеціальність: 5.05050204 ”Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання”.

Підготовка кваліфікованих кадрів здійснюється за стаціонарною і заочною формами навчання. Прийом на навчання в коледж проводиться із числа випускників загальноосвітніх шкіл, професійних навчально-виховних закладів, робітників, що мають неповну і повну середню освіту. Формування контингенту студентів до Чернівецького коледжу Львівського національного аграрного університету грунтується на ліцензованому обсязі підготовки і державному замовленні, а також на угодах з підприємствами та установами і проводиться згідно з планами прийому, які визначаються Міністерством аграрної політики України.

Ліцензований обсяг прийому складає 200 студентів - на денному відділенні та 80 студентів - на заочному відділенні.
Станом на 1 вересня 2010 в Чернівецькому коледжі ЛНАУ навчалося на денному відділенні 548 студентів (243 – будівельники, 49 – дизайнери, 93 – технологи, 163 – механіки), а на заочному – 198 (137 – будівельники, 61 – механіки), всього 746 студентів. У тому числі, за кошти держбюджету, на стаціонарі 571 студент.

Станом на 1 вересня 2010 підготовку молодших спеціалістів в коледжі здійснювало 62 штатних викладача. Всього педагогічною діяльністю в коледжі займається 64 особи. За наслідками атестації із 64-ох осіб., що займаються педагогічною діяльністю, працівників вищої категорії - 32 або 51,6 %; I категорії - 20, або 32,2%; II категорії - 5, або 8,1%; спеціалістів - 5, або 8,1%. 15-ти викладачам присвоєно звання “викладач-методист”, 14 викладачів – Відмінники освіти України, 1 викладач – Відмінник аграрної освіти.

В структуру коледжу входить навчально-виробничий підрозділ з майстернями, тренажерами, 3-ма одиницями автотракторної будівельної техніки.
Виховання у студентів художньо – естетичних поглядів, смаків здійснюється шляхом проведення вечорів відпочинку, конкурсів, театралізованих дійств: до дня Збройних сил проводиться спортивно - конкурсна програма “Козацькі забави”. Завжди урочисто і з теплотою проходить свято Першого дзвоника. Традиційно в жовтні відбувається Посвята в студенти. 19 листопада навчальний заклад святкує Міжнародний день студента. Проводяться конкурсні шоу “Міс коледжу”, та “Студент року”. Вихованці навчального закладу беруть участь у міських конкурсах “Студентська красуня” та “Студент року” і виборюють перемогу у номінаціях, є активними учасниками Всеукраїнського конкурсу Софіївські зорі, беруть участь у міському фестивалі „Чисті роси”. Створений ансамбль під назвою „Буковинські візерунки”, яким керує художній керівник,

В коледжі створено спортивне відділення, в яке входить 5 спортивних секцій: волейболу ( юнаки), волейболу (дівчата), баскетболу, гирьового спорту, шахів. Збірні команди коледжу щорічно беруть участь в обласних спортивних іграх серед учнівської та студентської молоді, які проводить комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, у спартакіаді ФСТ “ Колос ”- з наступних видів спорту: вільна боротьба, гирьовий спорт, волейбол, баскетбол, настільний теніс, легка атлетика, міні – футбол. В загальнокомандному заліку коледж завжди займає призові місця. Збірні команди коледжу з вільної боротьби, настільного тенісу, гирьового спорту та баскетболу є постійними учасниками Всеукраїнських студентських ігор.

Значне місце в виховній роботі відводиться військово - патріотичному вихованню. Традиційними стали зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, працівниками тилу, ветеранами коледжу, які брали участь в бойових діях, воїнами – інтернаціоналістами. Проводиться святкування Дня Перемоги, річниці Збройних сил України, організовуються екскурсії до військових частин. Для цієї роботи використовується можливість обласного музею будівельного комплексу на базі коледжу.

Важливе місце у навчальному процесі посідає практична підготовка майбутніх фахівців, отримання студентами практичних навичок, які дадуть їм можливість швидше адаптуватись у професійній діяльності, особливо при сучасному стані економіки в умовах реформування економічних відносин та конкуренції при прийомі на роботу і професійному зростанні. Навчальні практики проводяться згідно з графіком навчального процесу. В навчальних майстернях коледжу проводяться: слюсарна, верстатна та ковальсько-зварювальна практики.
Проведення технологічної навчальної і виробничої та професійної практик планується на базових підприємствах міста Чернівців та Чернівецької області, з якими укладено угоди: ВАТ «ПМК-76», ЗАТ «Трансміст», ВАТ «ШБУ-60», ВАТ «Чернівецький машзавод», ТОВ «Техно» та ін.
Працевлаштування випускників коледжу, які навчалися за держзамовленням здійснюється відповідно до умов-контрактів між коледжем, підприємством та випускником.

З метою сприяння в продовженні навчання випускників, коледж входить у навчальний комплекс щодо ступеневої підготовки фахівців з Львівським національним аграрним університетом.

В 2010 році на скорочену форму навчання поступили 50 випускників коледжу.
З метою вивчення потреб регіонального ринку праці в спеціальностях, сприяння випускникам у виборі майбутньої професії, створення бази даних про робочі місця, посилення партнерських зв’язків з роботодавцями в коледжі створено службу зайнятості. За час своєї діяльності службою зайнятості коледжу налагоджена тісна співпраця з міським центром зайнятості, створено банк даних більш ніж на 100 підприємств та організацій міста і області, постійно оновлюються угоди з підприємствами на перспективу в потребі спеціалістів.
Незважаючи на незадовільний стан бюджетного фінансування, в коледжі проводиться певна робота з метою забезпечення належних умов праці та навчання, житлово-побутових умов. Навчальний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем, тривалість навчального тижня відповідає навчальному плану. Гуртожитком забезпечено 100 % студентів, які потребують житла. В одному з навчальних корпусів обладнаний медичний кабінет.

Випускники спеціальностей 5.092110 “Будівництво та експлуатація будівель і споруд” , 5.092116 “Виготовлення деталей і залізобетонних конструкцій” і 5.090239 “Експлуатація та ремонт підйомно – транспортних, будівельних, дорожніх машин і обладнання” згідно з договором мають можливість продовжувати навчання за скороченим терміном у Львівському національному аграрному університеті.

Чернівецький коледж Львівського національного аграрного університету
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше