Інформація
  • Переглядів: 578
  • Автор: Moderator
  • Дата: 8-09-2017, 11:02
8-09-2017, 11:02

День знань осяяв гімназійне подвір’я ювілейний 20-ий раз!

Категорія: Навчальні заклади / Дошкільні навчальні заклади / Новодністровськ

Швидкоплинно промайнуло літо – і знову першовересневий ранок привів на подвір’я рідної гімназії численну родину: 295 учнів, 26 педагогів та 18 обслуговуючого персоналу та численне товариство ветеранів педагогічної ниви, батьків, рідних і близьких та гостей дійства. Атмосферою хвилюючого очікування охопило із перших хвилин незвичайне свято зустрічей і посмішок, знань, мудрості й добра, адже День знань осяяв шкільне подвір’я ювілейний 20-ий раз!
Усе того піднесено-врочистого дня було особливим: і привітно-розгублені п’ятикласники із жовто-блакитними кульками, що утворили своїм шикуваннями символічну двадцятку, і усміхнено-схвильовані прикметним для них словом «востаннє» у гімназійному оточенні випускники, що вирізнялись, уже традиційно для цього закладу, вишуканим ексклюзивно пошитим саме для їхніх двох класів вбранням; і гурт щиро розчулених педагогів-ветеранів і вчителів – першовідкривачів гімназійної освіти у Новодністровську; і яскраво-колоритні виступи юних талантів та колоритні флеш-моби, і урочисті нагородження, і щирі виступи гостей та їхні сюрпризи.
За традицією 54 учнів, які поповнили гімназійну родину, дали присягу – право зачитати гімназійну присягу було надано президенту учнівського парламенту Олександру Цибульському, після чого одинадцятикласники почепили наймолодшим значки гімназиста.
Неабияк хвилювалася директор закладу Лариса Василівна Козак, радо вітаючи дружнє коло гімназійної родини із ювілейним Днем знань, святом сподівань для наших майбутніх випускників, для яких цей навчальний рік стане сходинкою від дитинства в доросле життя; святом радості та задоволення для всіх гімназистів, святом величним, бо дружня гімназійна родина розкриває свої обійми для допитливих п’ятикласників; святом віри в майбутнє, бо саме зерном знань живе наша Україна. «Бажаю, щоб цей навчальний рік був багатим на добро, успіхи, щастя, – продовжувала свою святкову промову директор, – і радував усіх досягненнями та здобутками! Нових вам звершень, творчості, натхнення, оптимізму, впевненості, віри в краще майбутнє! Нехай завжди поруч із вами буде підтримка та розуміння ваших близьких!»
Укотре усі пересвідчились, що ювілейний день народження гімназія зустрічає прекрасними здобутками та досягненнями: як і в минулому році, цей заклад займає почесну другу сходинку в рейтингу закладів нового типу Чернівецької області, за що премійований у сумі 70 000 грн розпорядженням голови Чернівецької облдержадміністрації та 18 місце в рейтингу закладів нового типу України. За 20 років існування педагогічний колектив виховав 65 переможців обласних конкурсів, 12 переможців державного рівня, 94 призери обласних олімпіад. Гімназія випустила 617 учнів, із них – 146 медалістів.
Приємно констатувати сьогодні той факт, що випускники гімназії щорічно майже 100 % стають студентами ВНЗ. Цьогоріч із 37 – 19 мають бюджетні місця, а 2 навчатимуться у Польщі. Відрадно і те, що кожного року гімназія отримує подяки з вишів за якісну підготовку випускників, а це все – результат клопіткої праці вчителів, учнів за підтримки і розуміння батьків. 
За традицією 39 гімназистів різного віку урочисто були відзначені Похвальними грамотами за високий рівень навчальних досягнень за результатами минулого навчального року.
Помітно хвилювалася і перший директор Новодністровської гімназії – Надія Миколаївна Березніченко, радо спостерігаючи за досягненнями і здобутками свого дорогого дітища та щиро вітаючи усіх, хто підтримує високу планку закладу нового типу, котру свого часу спільно поставили перші учні й вчителі гімназії. Символічними і зворушливими були ті хвилини, коли Надія Миколаївна разом із випускницею 2004 року Оксаною Бриндак, котра 20 літ тому маленькою п’ятикласницею тримала дзвоник у своїх руках на такій же лінійці, подарували голос цьогорічному ювілейному гімназійному дзвінку.
Як і завжди, особливої радості додавали не просто поздоровлення, а і подарунки, тож секретар Новодністровської міської ради Наталя Іванівна Кримняк засвідчила, що за погодженням депутатського корпусу заклад-ювіляр отримає мультимедійну систему, а заступник директора філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василь Андрійович Дейнеко передав від гідроенергетиків у подарунок комп’ютер, а також за сприяння генерального директора ПрАТ «Укргідроенерго» Ігоря Сироти – пам’ятні набори «Лідер» для відмінників, які поповнили коло гімназистів. Із неабиякою гордістю сприйняли усі рішення Чернівецького обласного Управління молоді та спорту, яке зачитав знаний тренер Сергій Костянтинович Осипенко, про присвоєння із врученням відповідних посвідчень випускнику гімназії Дмитру Болгарському спортивного звання «Кандидат у майстри спорту», а Михайлу Хаяну та Роману Горенчуку – І розряду з веслування на байдарках і каное. А директор ОКЗ «ДЮСШ у м. Новодністровськ» Віталій Петрович Маркітан, привітавши учнів та педагогів із ювілейним навчальним роком, подарував учням фірмовий футзальний м’яч.
А вже після перших уроків, ювілейне святкування продовжилось концертом в актовій залі, де щирі друзі та шановні гості сердечно додавали яскравих і незабутніх кольорів до ювілейної канви. 
Як справжня господиня, яка трепетно береже усі духовні скарби закладу-ювіляра, директор Лариса Козак ізнову наголошувала, що гімназія – це не тільки стіни, насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це педагоги і ті, хто щодня переступає поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, й ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть вони в пам’яті учнів та колег, і вчителі-пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки. Керівник не шкодувала сердечних слів подяки за труд і розум, мудрість і професійний неспокій та натхнення колегам-учителям різних років за відданість загальній справі, любов до своєї професії, зокрема – учителям-ветеранам праці, які нині перебувають на заслуженому відпочинку, позаяк праця кожного з них – це золоті сторінки історії гімназії. Щирі слова адресувала Лариса Василівна випускникам усіх років – за те, що докладали максимум зусиль для уславлення гімназії і міста на теренах країни й зарубіжжя і підтримки іміджу своєї альма-матер, а також технічним працівникам, обслуговуючому персоналу – бо їхній щоденний внесок у життєдіяльність закладу такий необхідний і теж – почесний. Звичайно ж, успіхи шкільної родини великою мірою залежать і від співпраці з батьками, тому що тісний зв’язок з ними, щире спілкування дають можливість ефективно вирішувати концептуальні питання навчання й виховання дітей.
У цей урочистий день незримим поглядом з Небес спостерігали на відстані душі за дійством і ті педагоги, що залишились у пам’яті вічно живими, енергійними, веселими, добрими: Ольга Іванівна Мостова, Людмила Сергіївна Партицька, Наталія Василівна Лєснік, Галина Павлівна Сухомлин, Жанна Павлівна Кожокар, чию світлу пам’ять, як і, на превеликий жаль, вже й низки випускників, вшанували хвилиною мовчання...
Словами вдячності за педагогічну майстерність була барвисто виткана уся ювілейна мережка, і недарма. Народна мудрість говорить: «Вогонь, запалений на вершині гори, не зігріє тих, хто біля її підніжжя». На щастя, у колективі цього закладу з року в рік працюють ті, хто не говорить про добро, а творить його, хто розводить свій вогонь так, щоб діти могли біля нього зігрітися. Завдяки саме таким майстрам своєї справи народилася і живе ця шкільна сім'я. Приємно, що ретельно вивчивши архівні документи, нинішні гімназисти поіменно назвали перших педагогів, які створювали гімназію, а спогадами про те, як усе починалось, радо поділились перший директор Надія Миколаївна Березніченко та її заступники Лариса Іванівна Григораш та Людмила Сергіївна Романенко, а також другий директор – Світлана Миколаївна Лазаренко.


День знань осяяв гімназійне подвір’я ювілейний 20-ий раз!
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Партнери сайту a-yak.net - А як...? Розповідаємо про все, що покращує життя

Архiв новин

Серпень 2019 (66)
Липень 2019 (66)
Червень 2019 (136)
Травень 2019 (196)
Квітень 2019 (138)
Березень 2019 (206)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше