Інформація
  • Переглядів: 849
  • Автор: Moderator
  • Дата: 21-02-2018, 16:59
21-02-2018, 16:59

Читаємо поезію буковинського Кобзаря

Категорія: Заклади загальної середньої освіти області / Стрічка

«Я наш народ цілим серцем люблю,
І душа моя віщує, що його
велика доля жде».
Юрій Федькович
21 лютого 2018 року за сприяння Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та товариства «Просвіта» у Центральному палаці культури відбувся обласний поетичний конкурс «Читаємо твори Юрія Федьковича» для учнів закладів загальної середньої освіти. У конкурсі взяли участь 60 учнів. До участі у педагогічних читаннях були запрошені вчителі українознавства, історії, української мови і літератури, заступники директорів шкіл з виховної роботи, учні. Координатором заходу була Тамара Мінченко, методист НМЦ виховної роботи та позашкільної освіти ІППО ЧО. 
Небагатьом відомо, що за гордою поставою, розкішним сердаком буковинця ховалась «вихрувата натура» одного з найталановитіших і найскладніших митців ХІХ ст. Та й сам він створив про себе чимало містифікацій. Життєвий й літературний шляхи цього українського письменника, романтика, передвісника українського національного відродження Буковини варті того, щоб сьогодні ми згадали те, як ця особистість вивела українську літературу на нові шляхи.
Тамара Антонівна Мінченко, заслужений працівник освіти України, окреслила роль Юрія Федьковича в історії української літератури та зазначила, що основними завданнями конкурсу є: залучення учнівської молоді до вивчення літературної спадщини Ю.Федьковича (поезій, придабашок, драматичних творів); створення умов для розвитку юних талантів та обдарувань, а також підтримка їх творчого потенціалу; вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою; виховання почуття любові до Батьківщини, гордості за свою націю і державу, співпереживання за долю рідного народу. 
У ході заходу було багато сказано про історію Буковини й літературний доробок гуцульського поета, послідовника Тараса Шевченка, виконано пісні, що покладені на слова автора, була відчутна атмосфера справжньої любові до рідних літературних надбань. 
Поетичний конкурс оцінювали висококваліфіковане журі.

«Сьогодні я мала змогу бути представником Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки на конкурсі «Читаємо твори Юрія Федьковича». Його поезії дуже мені імпонують. Вони мелодійні, перейняті глибокими непідробними почуттями, самобутні і безмежно щирі. У своїх віршах поет відкриває свою душу, а уважний читач не може не зреагувати на це відповідним сприйняттям цих поезій. Я інтерпретувала поезію буковинського Кобзаря «До Данила Млаки», переклавши епізод на італійську мову. Сьогодні досить актуальним є знання іноземних мов, тому вірші Юрія .Альбертовича можуть читатися не лише рідною мовою, а й європейською», – коментує Марина Якубовська, учениця ІІ курсу Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки, яка дуже душевно і щиро прочитала глядачам вірш «До Данила Млаки».

Отже, Юрію Федьковичу належить помітна роль у розширенні художніх обріїв української поезії та прози; з його творчим набутком пов'язані урізноманітнення стильових регістрів і збагачення образних засобів художнього викладу, подальша розбудова жанрової системи поезії, художнє проникнення в діалектику людської душі. Тому читайте письменників Буковини, аналізуйте, творіть українське слово, як це зробила людина-легенда Юрій Альбертович Федькович!
 
Фотозвіт
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (18)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше