» » У ЧНУ радилися молоді релігієзнавці з багатьох куточків України
Інформація
  • Переглядів: 859
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-10-2015, 10:17
30-10-2015, 10:17

У ЧНУ радилися молоді релігієзнавці з багатьох куточків України

Категорія: Заклади вищої освіти області


На базі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, у Блакитній залі відбулася конференція ІІ Всеукраїнського конгресу молодих дослідників духовності на тему «Релігія в сучасній культурі».
            Роботу цього форуму, за підтримки ЧНУ, філософсько-теологічного факультету і ГО «Молодіжна асоціація релігієзнавців», відкрив доцент кафедри релігієзнавства та теології Микола Шкрібляк, при цьому зазначивши, що обрана тематика актуальна, як ніколи, оскільки процес нинішніх трансформацій у цьому річищі актуалізує глобальні проблеми з-поміж яких – втрати релігійної ідентичності, духовна криза суспільства, політизація цієї сфери, нав’язування тих пріоритетів, які далеко нетрадиційні для церковно-релігійних конфесій. Натомість сьогодення кидає нам на злобу дня такі виклики, на які просто нема права не реагувати. Зокрема, теорія та практика військового капеланства, роль і місце релігійних неорухів на сучасному етапі та інше.
            У свою чергу, ректор ЧНУ Степан Мельничук акцентував увагу на тих першочергових впливах, які дають змогу суспільству рухатися у правильному напрямку. Роль релігії, на глибоке переконання керівника університету, є доволі помітною і особливою. Переважно і через науку толерації, порозуміння, неабияке значення і важливість діалогів між будь якими сторонами. Така форма сприяє осмисленню тих завдань, які стоять на часі.
            Ще Степан Васильович зауважив на двох характерних речах: у суть вельми потрібного занурюються молоді інтелектуали-релігієзнавці, а також постійне розуміння керівництва ЧНУ, що за таких умов є базовим у проведенні низки заходів, навіть Всеукраїнських та міжнародних.        
            У ході пленарного засідання його молоді дослідники взяли участь у презентації книг: «Вододіли секуляризації» Руслана Халікова, «Змінитись або загинути» Олега-Ігоря Ткачука, а також проекту «Апокриф».
            Цікавими виявилися теми досліджень на секційних засіданнях за трьома спрямуваннями: «Прояви релігійності в соціально-політичному житті сучасної України», «Релігійний досвід у літературі та музиці» і «Релігійна символіка у візуальній культурі». Дводенний форум передбачає і круглий стій, підбиття підсумків роботи і екскурсію мальовничим осіннім дендропарком ЧНУ, як і ансамблем колишньої Резиденції митрополитів Буковини та Далмації – архітектурним винаходом Йозефа Главки,що внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО як одне із семи див  України.
            Зодча точка на горі Домінік - ядро і центр тяжіння науки і духовності на Буковині, куди сьогодні приїздили із багатьох куточків України молоді дослідники релігії, за словами очільника ЧНУ  С. Мельничука, є справді базовим ВНЗ.  
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше