» » Діалог між Сходом та Заходом, Або як студенти об’єднуються
Інформація
  • Переглядів: 834
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-10-2015, 10:04
30-10-2015, 10:04

Діалог між Сходом та Заходом, Або як студенти об’єднуються

Категорія: Заклади вищої освіти області

З 25 по 27 жовтня в ЧНУ німецькі журналісти влаштували цілу лабораторію для досліджень: зібрали студентів з різних міст України і дискутували про те, чого ми можемо повчитися в історії й чому пам’ять має значення. Упродовж трьох днів молодь з різних куточків України об’єднувала спільна мета: знайти відповіді на питання, які давно хвилюють всю країну. Учасники розповідали свої історії (StoryTelling), брали один в одного інтерв’ю і спілкуватися з мешканцями міста та переселенцями зі Сходу України про теперішнє і майбутнє держави. Чернівці, Суми, Донецьк, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль – 15 учасників зібралися задля єдиної ідеї: зрозуміти, що може об’єднати український народ і як про це потрібно писати журналістам.
Референти з Німеччини – Ренате Німтц-Кьостер та Маркус Вінклер –  разом із директором Музею історії та культури євреїв Буковини Миколою Кушніром та прес-секретарем фестивалю Meridian Czernowitz Лілією Шутяк провели для учасників екскурс визначними пам’ятками Чернівців. Під час екскурсії юні журналісти побачили більш ніж 20 меморіальних дошок та пам’ятників, серед яких не лише нещодавно відкриті, а й ті, котрим вже за 50 років. Викладачка кафедри журналістики ЧНУ Лілія Шутяк познайомила учасників медіа-семінару зі специфікою написання інтерв’ю, відкрила секрети, які допомогли студентам креативніше підійти до виконання їхніх завдань. Після цього вони утворили пари, кожна з яких складалася з представників Сходу і Заходу та провели індивідуальне інтерв’ю.
Поділившись на чотири групи, студенти працювали над збором інформації: розмовляли з мешканцями про настрої в суспільстві, проводили соціальне опитування щодо патріотичності чернівчан, спілкувалися з біженкою із Луганської області, з луганською художницею, яка наразі живуть в нашому місті. Після діалогів шукали точки дотику і відмінності в знайдених історіях. Німецькі експерти допомогли визначитись з форматом та жанром роботи.
- Цей проект цікавий для мене в першу чергу тим, що з’явилась можливість поринути в атмосферу журналістики. Соціальні опитування, а також розмова з людиною, яка видалась цікавим співрозмовником, дала зрозуміти, що ситуації в Донецьку і Луганську були дуже різними. Завдяки роботі я відчув себе частинкою колективу, мене переповнюють враження, - говорить донеччанин Микита Дудник.
В останній день медіа-семінару учасники не лише завершили роботу над власними матеріалами, а й дискутували на теми, яких під час роботи не можна було обійти. Дружня особлива атмосфера відчувалася, коли всі заспівали німецькою пісню «Die Gedanken sind frei». Після презентації шістьох матеріалів учасники були нагороджені сертифікатами.
- Цього року ми вирішили дещо змінити як і сам підхід, так і ідею тренінгу, адже минулого року ми робили акцент саме на журналістах, а зараз вирішили показати, що всі громадяни можуть бути носіями корисної інформації, - говорить колишня наукова редакторка видання «Der Spiegel» Ренате Німтц-Кьостер. - Чому вирішили поєднати журналістів з представниками інших професій? Це була ідея Маркуса, а я лише звела всі тексти до логічного завершення. Ми вирішили викласти студентські матеріали на сайті «Der Spiegel», або ж в студентській газеті мюнхенського університету, адже всі вони унікальні. Деякі учасники розповіли про те, що саме завдяки цьому семінару в них зламалося чимало стереотипів – і це добре. В мене ж є професійна звичка: я читаю інформацію виключно з перевірених джерел, слухаю найкраще радіо та дивлюся найкраще телебачення. «Der Spiegel» має навіть нештатного працівника в Україні, тому я добре проінформована щодо ситуації у вашій державі. Але попри це мені було цікаво працювати з усіма: я багато чому навчилася від вас.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше