» » У ЧНУ презентували результати Економічного форуму «Україна - Канада»
Інформація
  • Переглядів: 753
  • Автор: Moderator
  • Дата: 4-06-2014, 17:56
4-06-2014, 17:56

У ЧНУ презентували результати Економічного форуму «Україна - Канада»

Категорія: Заклади вищої освіти області

 
30 травня на кафедрі міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю.Федьковича представники Канадсько-Української промислової асоціації презентували результати Економічного форуму «Україна - Канада», що проходив у Львові 29-30 травня.
Захід відбувся за ініціативи голови Канадсько-українського культурно-мистецького та наукового співробітництва, депутата Чернівецької обласної ради Манолія Плаксія та підтримки завідувача кафедри, професора, доктора історичних наук, Заслуженого діяча науки і техніки України Юрія Макара та асистента кафедри міжнародних відносин кандидата політичних наук Олега Козачука, повідомляє офіційний сайт ЧНУ.
Роман Савицький – віце-президент Канадсько-Української торгової палати, Директор спеціальних проектів «Нортланд Пауер» (Northland Power Inc.) – українець за походженням, тому добре знає та відчуває потреби українців. Об’єднавшись в Канадсько-Українську торгову асоціацію, діаспора бізнесменів поставила за мету створити сприятливі умови для торгівлі та інвестицій між Україною та Канадою. КУТП розпочала свою роботу у 1993 році.
«У 2009 році ми відкрили офіс у Києві. Тоді вважали, що буде краща ситуація при президентові Ющенку. Проте за останніх декілька років нічого доброго не сталося, корупція зростала. Але ми вважали, як українці та бізнесмени з Канади, що інвестиційний потенціал тут є і країна дійсно піде демократичним шляхом. Настане час, коли і в Україні будуть розвиватися інвестиції», – зазначив Роман Савицький.
Підсумовуючи результати Економічного форуму у Львові, Емма Турос – виконавчий директор по Україні Канадсько-Української торгової палати – зазначила, що одне із головних питань сьогодні – це полегшення доступу українців до Канади. Наразі у межах самої палати проблема бізнес-віз та бізнес-турів вирішена. Однак залишається гострим питанням видачі робочих віз для українців. Незважаючи на наявність кваліфікованих та професійних кадрів в Україні, оформляють такі візи повільно й у малій кількості.
«Чомусь нас поставили у дещо дискримінаційні умови. Фахівці з Нігерії, до прикладу, потребують 2-3 місяці на робочу візу, а українці – до півроку. Потрібні якісь додаткові медичні обстеження і багато інших речей. Ми намагаємося полегшити українцям можливість подорожувати, навчатися та працювати легально в Канаді. І над цією проблемою працюємо з посольством Канади», – сказала Емма Турос.
Акцентували гості КУТП і на сферах комерції, програмування, медицини та на студентській аудиторії. Канадсько-Українська торгова палата займається відбором канадських фірм та підприємців, які зацікавлені у пропозиціях української сторони, налагоджують двосторонній контакт між фахівцями даної галузі, допомагають із оформлення потрібних документів.
Варто також зазначити, що проводиться серйозний відбір проектів для розвитку виробництва, торгівлі, медицини і науки. Є можливість співпраці і за допомогою мережі Інтернет: в домашніх умовах пишуться програми, проекти, ескізи чи наукові роботи для Канади, відправляються замовнику, а за надані послуги отримується хороша винагорода, залишаючись при цьому в Україні. Це перші кроки співпраці між двома державами.
На зустрічі були обговорені і проблеми співпраці: були українці, які свого часу хотіли внести свою лепту у розвиток міста та країни загалом (зокрема, Петро Яцик), але через супротив влади не змогли цього зробити. Сьогодні є 5 областей України, які більш привілейовані та розвинені економічно, мають більшу довіру з боку представників Канади. На жаль, Чернівецька область не входить у перелік таких областей, проте є всі шанси виправити дану ситуацію, оскільки на Буковині є багато талановитої молоді, яка могла б реалізувати себе та, подорожуючи, навчаючись, понести нашу культуру у світ, навчитись чогось нового.
Як зазначила Емма Турос, на бізнес-форумі розглядалися також питання інформаційних технологій, адже українці у цій галузі є конкурентоспроможними. Канадсько-українська торгова палата особливу увагу приділяє спрощенню можливості навчання студентам у Канаді та полегшеному доступу до канадського робочого ринку українським ІТ-спеціалістам. Учасники форуму спілкувались також і на теми енергетики, нафти, газу, банківської справи, фінансів, страхування та розвитку фондового ринку.
Зі слів виконавчого директора, посол Канади в Україні Трой Лулашник на форумі зазначив, що українське суспільство було пронизане корупцією, чиновники працювали виключно на своє збагачення. Зараз усі зусилля спрямовуються на очищення, оздоровлення суспільства, щоб розвивати справді громадянську свідомість.
Манолій Плаксій – депутат Чернівецької обласної ради – додав, що Канада відкрита для створення зони вільної торгівлі. Гальмує цей процес українська сторона:
– На сьогоднішній день, зі слів посла Канади в Україні, є бажання зробити вільну економічну торгівлю між Україною та Канадою, є бажання зняти візи. Але є багато питань в Україні. В Канаді нема. Вони хоч завтра готові це все зробити. Але як можна робити вільну економічну торгівлю, якщо в України є такий східний сусід? Як можна відміняти візи, якщо в Україні можуть прописати незрозуміло кого і звідки, який потім може поїхати в Канаду? Чим швидше ці питання вирішать в Україні, тим швидше будуть підписані домовленості.
Попри економічні теми, гості говорили і про політичну ситуацію. Зокрема, пан Роман Савицький добровільно погодився бути спостерігачем у м. Мелітополі Запорізької області:
– Мене приємно здивувало те, що стенди, які висять по школах – українською мовою, поруччя мосту розмальовані у жовто-блакитний колір, повсюди висять прапори. І люди там чудесні. Вони дуже завзяті, зважаючи на сьогоднішню ситуацію в країні. Тому я не сумніваюся, що Україну очікує світле майбутнє.

За інформацією bukpravda.cv.ua

 
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше