» » Новітність прадавніх писанок України або Фестиваль писанкарства у комерційному технікум
Інформація
  • Переглядів: 879
  • Автор: Moderator
  • Дата: 17-04-2014, 15:15
17-04-2014, 15:15

Новітність прадавніх писанок України або Фестиваль писанкарства у комерційному технікум

Категорія: Заклади вищої освіти області / Стрічка


Цьогоріч  довгожданий Великодень разом із Світлою радістю несе трохи зажури і печалі. І не лише холодною дощовою погодою, а й невизначеністю політичних колізій, військовою загостреністю, пам'яттю "Небесної сотні"...

Але свята мають свої закони. А який же Великодень без писанки?! Тому традиційно у Чернівецькому державному комерційному технікумі у страсний тиждень відбувся V Фестиваль писанкарства. Учасники студії "Тригвер", які й проводили цей захід під керівництвом В.В.Добровольської та С.І.Красовської, вразили своїм талантом, винахідливістю та оригінальним підходом до зображення нинішньої України.

Тематика цьорічних писанок різноманітніша. Разом із трипільськими знаками, давніми узорами красувались писанки, приурочені до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. Рядки з "Кобзаря", калинові кетяги, синьо-жовті барви - ось як втілилися у писанкарстві пророчі слова Тараса.

Цьогоріч надивували усіх наші студенти-технологи. Вони оздоблювали яйця різними крупами і насінням. Так народилися писанки-крупчанки, які за художньою довершеністю і дизайном не поступаються традиційним. До речі, вони, мабуть, мають деяку магічну силу, що дає родючість.

Особливою увагою користувались писанки, присвячені "Небесній сотні", пам'яті новітніх героїв України. Тризуб, прапор України, прострілена каска зі слідами крові, гасла Майдану... Кожна писанка немов відголосся тих буремних днів боротьби.

Не оминули і Правий сектор, визначаючи його місце у боротьбі за нову Україну. Тож чи не заб'ється серце у відчайдушному пориві єдності, коли береш у руки чорно-бордову писанку, де тризуб-меч наголошує про покару всім ворогам, а слова "Слава Україні" таки возвеличують її славу.

Отже ми знаємо вас, герої, любимо й пам'ятаємо. Та найвища цінність для життя, для України - ці молоді хлопці й дівчата з Чернівецького державного комерційного технікуму, які творять це диво - диво своєї душі, що заіскрилося на сьогоднішній писанці, а відбилося любов'ю і вірністю Україні на віки. Адже писанка - символ народження, символ життя.

Тож швидше народжуй нове життя, моя Україно! І живи довго й вічно, як та писанка, в душі свого вільного народу.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше