Інформація
  • Переглядів: 560
  • Автор: Moderator
  • Дата: 14-06-2017, 14:14
14-06-2017, 14:14

А гори кличуть…

Категорія: Розвиток знань, світогляду, екологічних умінь, нав / Загальноосвітні навчальні заклади

Запам’ятався  похід учням Хотинської ЗОШ І-ІІІ ст.  №5 та ЗОШ І-ІІІ  №1  за маршрутом м. Хотин - с. Розтоки Путильського району. Першою зупинкою була Садиба – Музей Івана Миколайчука в с. Чорториї. Чиста дерев’яна оселя, в якій виросло дванадцятеро дітей, встелена рушниками і красувалася тодішніми вишитими сорочками; глечиками і горшками на печі, що займала півкімнати;  дитяча колиска, окутали нас сивиною історії, а розповідь  хотілося слухати ще і ще…

Під час походу наша група відвідала багато мальовничих місць. Одним з таких  цікавих  місць на нашому шляху був каскад водоспадів ландшафтного заказника місцевого значення «Буковинські водоспади», що несуть свої води в                   р. Черемош. Гірським маршрутом нас супроводжувала прекрасна людина, творча особистість – Марія Василівна  Кермач, вчитель вищої категорії, старший вчитель місцевої ( Розтоцької )   школи, організувавши теплий і  щирий  прийом.  І учні, і вчителі із захопленням слухали цікаві розповіді про місцеві звичаї, гірські легенди і міфи, не переймаючись дощиком, що так і хотів повернути нас до табору.

Усі дружньо  долали перешкоди, допомагаючи один одному. Чиста, прозора, холодна і цілюща вода  Нижнього Гука давала сили рухатися далі і благополучно дістатись Верхнього Гука ( водоспаду ).

Ми, веселі та рум’яні, тішилися  першою   перемогою. А якими смачними були смажені сардельки, приготовлені нашими викладачами фізичної культури Вадимом Миколайовичем Саваріним та Оленою Олександрівною Куценко.

Другого дня вередлива карпатська погода все ж таки дала можливість нам вийти на перевал Німчич і, відпочивши трохи, піднятися на Протяті Камені (геологічна пам’ятка природи місцевого значення)  – група мальовничих скель – геологічна пам’ятка природи  місцевого  значення.  Поступово підіймаючись,  ми не переставали милуватися квітами, травами, чагарниками і яскравими метеликами  на міжгірських долинах.  Неймовірно чисті річки стрімко бігли вниз по схилах гір. Біля  вузької стежки  пробігла ящірка. Потім вона зупинилася на камені. Тварині захотілося погріти своє маленьке тіло на сонечку, бо вночі досить прохолодно. Навіть гадюка, що причаїлася у воді , напружено спостерігаючи, не злякала сміливих мандрівників. Теплі сонячні промені зігрівали землю.  І гори, гори… вкриті старим  буковим лісом.

Казкові гірські пейзажі, лікувальне повітря  та грайливий Черемош  довго будуть гріти душу приємними спогадами і бажанням знову відвідати гори.

Привітні розтоцькі люди у поєднанні з неповторними пейзажами навік закохають у себе кожного, хто хоч раз тут побував.А гори кличуть…


А гори кличуть…


А гори кличуть…
А гори кличуть…
А гори кличуть…

А гори кличуть…

А гори кличуть…
А гори кличуть…

А гори кличуть…

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (36)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше