Главная > Превентивне виховання та профілактика правопорушен > Одним із пріоритетних напрямів реформування виховного процесу є необхідність забезпечення умов для розвитку фізично та психічно здорової особистості.

Одним із пріоритетних напрямів реформування виховного процесу є необхідність забезпечення умов для розвитку фізично та психічно здорової особистості.


21-09-2016, 09:32. Разместил: Moderator

 

Виховання – велика справа:

воно вирішує долю людини.

В.Белінський

 

Одним із пріоритетних напрямів реформування виховного процесу є необхідність забезпечення в кожному навчально – виховному закладі відповідних умов для розвитку фізично та психічно здорової особистості, запобігання пияцтву, наркоманії, насильству, іншим асоціальним явищам, що негативно впливають на здоров’я людей. Саме тому, превентивне виховання набуває сьогодні особливої значущості, так як в дитячому середовищі спостерігається нехтування правовими, моральними, соціальними нормами, спад інтересу до навчання і суспільно корисної праці. Особистість сучасних дітей вирізняє не лише прогресуюча відчуженість, підвищена тривожність, духовна спустошеність, цинізм, жорстокість, прояви різних форм насильства та агресії, грубе ставлення до дорослих, низький рівень емоційної прихильності до членів родин, невідвідування навчальних занять, відчуження від шкільного середовища, злочини, скоєні неповнолітніми, а й відбувається інституалізація девіантної поведінки. Девіантна поведінка дітей і молоді торкається усіх сфер соціального функціонування і проявляється у насильстві та агресії, негативному ставленні до оточення, нездатністю прогнозувати результати своєї поведінки, низькими комунікативними навичками. Не можна закривати очі на ріст бездоглядності, бродяжництва, наркоманії, злочинності і проституції серед неповнолітніх, явища соціальної дезадаптації підлітків, збільшення числа дітей з девіантною поведінкою. Про складність ситуації свідчить також погіршення стану здоров’я сучасних дітей і молоді. Деструктивно впливає на життя дітей залежність від азартних ігор, комп’ютера та Інтернету.

Динаміка зростання за останнє десятиліття кількості молодих людей з девіантною поведінкою та урізноманітнення форм девіацій не лише доводять складність, глибину, полімотивованість цієї проблеми, а й підтверджують необхідність здійснення превентивних заходів та вдосконалення науково-методичного забезпечення превентивного виховання дітей та молоді.

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад