Главная > Національно-патріотичне виховання > Імена підняті з небуття

Імена підняті з небуття


26-10-2017, 16:48. Разместил: Moderator
«Коли Ви вмирали, Вам дзвони не грали…» Ці слова Михайла Кураха стали лейтмотивом мітингу-реквієму, який відбувся 11 жовтня 2017 року у селі Купка Глибоцького району з нагоди встановлення пам’ятного знака – Хреста Слави загиблим воякам Української Повстанської Армії.
На честь 75-ї річниці створення УПА, напередодні Дня захисника України, Дня українського козацтва, свята Покрови Пресвятої Богородиці на межі сіл Купка та Корчівці, де загинули повстанці, відбувся велелюдний мітинг-реквієм. Участь у ньому взяли 22 рої від навчальних закладів – учасників районного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), які були у відповідних строях, з державними прапорами та власною символікою.
Під час урочисто-траурної хвилини мовчання в ясний жовтневий день бабиного літа здавалось, що от-от із лісу на галявину до знаку  вийде рій упівців у строях. На початку заходу священики трьох конфесій провели молебень за повстанців УПА, всіх полеглих захисників України та освятили Хрест Слави. Натхненно закликав берегти пам’ять про загиблих патріотів отець Роман Грищук. До пам’ятного знака вдячні нащадки поклали вінки, квіти, запалили лампадки. Проте найголовніше для них – то наші молитви.
Зворушливо було побачити Вержину та Земфіру Карлійчук – дочок Семена Карлійчука, які розповіли, що енкаведисти не дозволили забрати тіло батька, аби поховати на сільському цвинтарі. Важкопораненого, ще напівживого Семена Карлійчука, який відстрілювався до останнього, кинули на купу соломи і підпалили. Мученицьку смерть прийняв повстанець, але не зрадив ідеї Української Самостійної Соборної Держави. Як виявилось унаслідок досліджень, патріотичний дух у родині Карлійчуків був з діда-прадіда. Досить згадати племінницю Семена Луцію – обласного референта українського червоного хреста ОУН Буковини, дружину командира Буковинського куреня УПА Назарія Данилюка – «Перебийноса». Медалями «За оборону рідної держави» були нагороджені (посмертно) всі четверо загиблих повстанців.
Полум’яні промови звучали з вуст заступника голови Чернівецької облдержадміністрації Ігоря Богатирця, заступника голови обласної ради Віталія Мельничука, голови Глибоцької райдержадміністрації Георгія Придія та голови районної ради Петра Панчука. Народний депутат України Григорій Тіміш – уродженець села Купка – звернувся до земляків двома мовами, адже у селі проживають переважно люди румунської національності. Нікого не залишив байдужим музичний супровід мітингу-реквієму, який здійснювала народна хорова капела «Дзвін» викладачів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (керівник Любомир Равлюк), за що їм висловили окрему подяку від усіх присутніх.
Голова Чернівецької обласної організації «Спілка офіцерів України» Микола Рубанець, завдяки якому було віднайдено в архівах СБУ матеріали про героїчний бій повстанців, наголосив, що в підрозділах УПА воювали не тільки українці, але й румуни. У вищезгаданому бою вони чинили активний збройний спротив енкаведистам. Особливо вражає героїзм вагітної Ревеки Рипчук. Після бою, розлючений втратами серед своїх, старший офіцер енкаведистів закричав:  «…этих двоих [Ревеку Рипчук та Семена Карлійчука – Д. П.] закопать здесь как собак, тела родным не отдавать». Зі спогадів місцевих жителів, так вони і вчинили. Достовірним, хоча не до кінця дослідженим, є факт перебування в місцевому підрозділі УПА етнічного росіянина, мешканця села Біла Криниця, який загинув у бою наприкінці 1944 року.
Зі сльозами на очах слухали присутні вірш «Пам’ять» поетеси з Глибоки Олександри Приходько-Возняк. Подяку за спомин душ закатованих комуністичною владою висловила голова Чернівецького обласного товариства політв’язнів і репресованих Галина Бойко. Полумяна патріотка, методист інституту післядипломної педагогічної освіти Тамара Мінченко закликала всіх присутніх так любити Україну, як любили її загиблі повстанці.
Насамкінець, юні козацькі джури карбуючи крок віддали останню шану подвигу повстанців, урочистим маршем пройшовши повз Хрест Слави. 
Щороку осінньої пори дозрілі китиці чорної горобини та червоної калини, які символічно посадили разом по обидва боки Хреста Слави, будуть нагадувати, що тут загинули повстанці ОУН-УПА, вірні сини України.
Імена підняті з небуття
Імена підняті з небуття
Імена підняті з небуття


скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад