» » » Викладання предмету «Захист Вітчизни» в загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області.
Інформація
  • Переглядів: 703
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-01-2017, 12:43
30-01-2017, 12:43

Викладання предмету «Захист Вітчизни» в загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області.

Категорія: Виховна робота / Національно-патріотичне виховання

 

 

В умовах Російської агресії військово-патріотичне виховання молоді, формування її професійно-функціональної готовності до захисту Батьківщини в усіх структурних ланках навчально-виховного процесу, як у школі, так і за її межами є найактуальнішим стратегічним державотворчим завданням щодо забезпечення національної безпеки та розбудови нашої держави. З метою виховання національної свідомості, почуття патріотизму, підготовки учнівської молоді до служби у Збройних силах України в навчальних закладах області впроваджено викладання предмету «Захист Вітчизни».

Військово-патріотичне виховання учнівської молоді допризовного віку організовано відповідно до вимог Законів України «Про загальну середню освіту», «Про загальний військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді» та Програми «Допризовна підготовка 10-11кл.»

Викладання предмету «Захист Вітчизни» в загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області здійснюють 242 вчителя. З них 77 (31%) педагогів є вчителями предмету «Захист Вітчизни», 165 (69%) є вчителями інших предметів та довантажені годинами предмету «Захист Вітчизни», 134 (55%) учителів мають вищу військову освіту.

У зв’язку з подіями на Сході України виникла нагальна потреба у створенні (у деяких випадках відновленні) об’єктів навчальної бази, адже матеріально-технічне забезпечення для ефективного викладання предмету «Захист Вітчизни» є недостатнім. Станом на сьогодні відсутні тири для стрільби з малокаліберної зброї, потребують оновлення і смуги перешкод. У зв’язку з цим, Департаментом освіти і науки ОДА спільно з Інститутом післядипломної педагогічної освіти розроблено дорожню карту по створенню тирів для стрільби з малокаліберної зброї.

З метою належного викладання предмету «Захист Вітчизни» в 2015-2016 році курсову перепідготовку пройшли 87 учителів області. Особливий акцент під час проведення курсів поставлено на практичному проведенні курсових занять на навчальній базі військових частин Чернівецького гарнізону: Чернівецького прикордонного загону, батальйонній тактичній групі, кафедри військової підготовки Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, 2-ї стрілецької роти військової частини 1241 Національної гвардії України, підрозділів Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області, базових навчальних закладів.

У 2016 році вперше відбувся конкурс «Учитель року» у номінації «Захист Вітчизни». У ІІ етапі переміг вчитель «Захисту Вітчизни» ЗОШ №6 м.Чернівці Хабюк А., який на всеукраїнському етапі зайняв 5 місце.

На належному рівні організована співпраця з військкоматами області: розроблено спільні плани військових комісаріатів області з органами управлінь освітою щодо профорієнтації молоді до служби в ЗС України; організовано та проведено стрільби на полігоні « Прибан».

15-17 квітня на території військової частини А2582 та Товариства сприяння обороні України у місті Чернівцях проведено ІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), який проходив за підтримки Чернівецької обласної організації Товариства сприяння обороні України, військовій частині А 2582, обласного комісаріата, Чернівецького міського осередку Козацтва Нової України.

Загальноосвітніми навчальними закладами області Путильського, Сторожинецького, Глибоцького, Герцаївського, Новоселицького, Кельменецького та Сокирянського, Хотинського, Вижницького районів та м.Чернівців розроблено механізм взаємодії керівників навчальних закладів з органами військового управління (військовими частинами, військовими навчальними закладами, організаціями та установами Збройних Сил України) з питань підготовки молоді до Захисту Вітчизни. Систематично організовуються відвідування учнями старших класів підрозділів військових частин, інших силових структур з показом військової техніки та ознайомлення з життям та побутом військовослужбовців; у Глибоцькому та Вижницькому районах діють загони «Юні друзі прикордонників», які співпрацюють з відділами прикордонної служби Чернівецького прикордонного загону; для учнів 10-11 класів м.Чернівці організовано навчально – польові збори на базі Чернівецької військової частини згідно графіку.

Завдяки спільним зусиллям Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та управління молоді і спорту облдержадміністрації організовано та проведено Спартакіаду допризовної молоді 2016 року.

Окрім того, організовано проведення гри «Кордон» навчальними закладами прикордонних районів та гри «Захисник» навчальними закладами міста Чернівці.

В навчальних закладах області діє 76 музеїв, з них 9 бойової слави, у кожному закладі створені стенди, кімнати, куточки бойової слави, оформлено меморіальні дошки загиблим на сході України.

З метою увічнення пам`яті про героїв ХХІ століття, які пожертвували життям заради майбутнього нашої держави, виховання учнівської молоді в дусі патріотизму та національної свідомості, методистами Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області упорядковано збірник «Книга пам’яті», в якому зібрано матеріали про загиблих учасників АТО області Чернівецької області, «Національно-патріотичне виховання дітей і молоді», «Герої Небесної сотні» (упорядники: П.Старовойт, О.Осовська, Л.Равлюк).

У Чернівецькій області працюють два навчальних заклади військового спрямування: Чернівецький військово-спортивний ліцей-інтернат Чернівецької міської ради та Буковинський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою, в яких на належному рівні організована робота військово-патріотичного напряму. З метою профорієнтаційної та роз`яснюючої роботи щодо важливості та престижності професії захисника Вітчизни, постійно відбуваються зустрічі молоді з представниками військкоматів, військовослужбовців ЗСУ.

За ініціативи Департаменту освіти Чернівецької ОДА з 31 жовтня по 04 листопада 2016 року вперше у Чернівецькій області проводились навчально-тренувальні військово-патріотичні збори для юнаків 10-11 класів комунальної обласної спеціалізованої школи-інтернат II-III ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей» на базі позашкільного оздоровчо-виховного закладу «Лунка». Метою навчально-тренувальних зборів - формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, готовності до виконання громадянського і конституційного обов'язку. Під час таких зборів юнаки оволоділи основами військових професій. Окрім того, було проведено чимало спортивних змагань та творчих вечорів з виконанням та вивченням патріотичних пісень. Департаментом освіти залучено до вишколу юнаків фахівців військової справи.У заходах брали участь представники Чернівецького прикордонного загону, Чернівецького обласного військового комісаріату, ДСНС України в Чернівецькій області, Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас», громадської організації «Катарсіс», Пласту «Станція Чернівці», працівники ЧІППО та вчителі предмету «Захист Вітчизни».

Осередком національно-патріотичного виховання учнівської молоді в позаурочний час є Чернівецький обласний центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, який координує проведення військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура). З 4 січня 2016 року у структурі Центру працює відділ краєзнавства на національно-патріотичного виховання. Слід зазначити, що до організації військово-патріотичного виховання тісно долучаються і громадські організації. Так, наприклад, Центр туризму тісно співпрацює з

–Чернівецьким обласним осередком Козацтва Нової України;

–Чернівецьким міським осередком Козацтва Нової України;

–Чернівецькою обласною організацією Товариства сприяння обороні України;

–Чернівецьким обласним військовим комісаріатом;

–Чернівецьким міським військовим комісаріатом

–Військовою частиною А2582;

–Школою бойового гопака імені Дмитра Байди-Вишневецького;

Всеукраїнською громадською організацією «Ніхто Крім Нас» у Чернівецькій області.

З метою підняття духу захисникам України на Сході, зі світлин, надісланих молоддю, сформовано колаж, виготовлено банер та передано в подарунок 128-й гірсько-піхотній бригаді. Навчальні заклади області співпрацюють з патріотичними громадськими організаціями та волонтерськими організаціями як в напрямі організації зустрічей, проведення спільних акцій так і в напрямі допомоги захисникам України. Багато акцій проведено з волонтерами області: збір продуктів, теплих речей, медикаментів тощо. Під час останньої обласна акція «Патріоти –Героям» - зібрано 84 тисячі гривень та закуплено тепловізор Quantum Pulsar HD50S, тактичний/медичний рюкзак, медикаменти та 4 колеса авто для 128-гірсько-піхотної бригади. Традицією стало проведення патріотичних флешмобів за участю активної молоді. Так на початку цього навчального троку було проведено обласний патріотичний флешмоб «Вітаємо Україну!» http://lider-school.blogspot.com/2016/09/blog-post_4.html#more.

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (18)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше