» » Максим Рильський - поет, який поєднав укранський художній досвідом з європейською традицією
Інформація
  • Переглядів: 232
  • Автор: Moderator
  • Дата: 19-03-2019, 09:36
19-03-2019, 09:36

Максим Рильський - поет, який поєднав укранський художній досвідом з європейською традицією

Категорія: Для учнів та студентів

Максим Тадейович Рильський (народився 19 березня 1895 року в Києві, помер 24 липня 1964 року в Києві) - український поет, перекладач, літературознавець, мовознавець, громадський діяч і академік Академії наук України.

Максим Рильський належить до числа українських письменників, які залишили частину своєї душі в катівнях НКВС. Як і його близький друг Остап Вишня, поет заради порятунку власного життя змушений був зайняти місце в дружних рядах творчих людей, які співали славу радянському режиму. Рильського називають співцем українського Відродження, поетом-філософом, романтиком слова, але нерідко на адресу поета звучать і звинувачення в пристосуванстві.

Як і більшість людей, наділений талантом Рильський виявився звичайною слабкою людиною. З іншого боку, для усвідомлення суті вчинків письменника необхідно чітко розуміти обставини, в яких він жив, особливості епохи. Одним з найбільш точних описів душевного стану інтелігентів того часу є фрагмент з вірша Володимира Сосюри, ??який писав про «двох Володьок», які рвали його душу.

У Рильському, як і в багатьох інших, перемогла та сила, яка відповідала за самозбереження. Своєю згодою на написання дифірамбів більшовицькому режимові поет обрав життя. Заради рідних людей, яких просто не мав права залишити сиротами, літератор пішов на компроміс з самим собою.

Безумовно, при оцінці вчинків Рильського необхідно враховувати, що поет має можливість продовжувати боротьбу за свої ідеали, тільки коли залишається живим. Подвиг Василя Стуса буде жити в пам'яті нації, але повторення Рильським долі непримиренного борця могло б закінчитися такою ж безглуздою смертю далеко від дому. В результаті золотий фонд української поезії став би біднішим як мінімум на один діамант, яким можна назвати вірш Рильського про українську мову.

За своє життя Рильський видав понад 40 збірок поетичних творів. Величезну кількість написаного іноземними авторами поет переклав на українську мову. Частиною історії України він став як один із засновників сучасної української поезії. Група неокласиків, до складу якої входив Рильський, наближала українську поезію до рівня європейської класики.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше