Інформація
  • Переглядів: 1807
  • Автор: Moderator
  • Дата: 21-09-2015, 12:01
21-09-2015, 12:01

Міжнародний день миру

Категорія: Для учнів та студентів

 
      Для більшості людей планети Земля, мир – це повсякденна реальність. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Однак для дуже багатьох людей в сучасному світі цей дар – не більше ніж казкова мрія. Зараз це свято як ніколи актуальне для нашої країни. 
        А через 20 років, в 2001 році, Генеральна Асамблея одноголосно прийняла резолюцію 55/282, в якій постановила, що з 2002 року Міжнародний день миру буде відзначатися щорічно 21 вересня як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір це свято привернуло мільйони людей, охопивши багато країн і регіони, де силами громадських та молодіжних організацій проводяться різні акції та заходи, адже День покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, а і зробити щось заради нього. 
        Плакат Дня 2013 року – "Освіта в дусі миру" ООН пропонував всім країнам і народам в цей День припиняти всі військові дії і відзначати цей День проведенням освітніх і громадських інформаційних акцій з проблем миру. 
        Так, щороку заходи ООН, присвячені Дню, традиційно починаються з церемонії у Дзвони миру в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку – спочатку звучить звернення Генсекретаря ООН, після якого він вдаряє у дзвін, потім, після хвилини мовчання, зі зверненням виступає голова ради безпеки ООН. А ще щороку День миру присвячений певній темі. У різні роки він проходив під девізами: "Права людини і підтримка миру", "Роззброєння і нерозповсюдження", "Молодь за мир і розвиток", "Мир і демократія: вислови свою думку", "Стійкий мир заради сталого майбутнього", "Освіта в дусі миру", "Право народів на мир" та інші. Цього року на честь 30-річчя Декларації Генеральної Асамблеї про право народів на мир темою для Міжнародного дня миру пропонується "Право народів на мир". Цей ювілей дає унікальну можливість підтвердити прихильність закладеним в основу Організації Об'єднаних Націй цілям і принципам. Декларація про право народів на мир визнає, що зміцнення миру є життєво важливою передумовою для повного здійснення всіх прав людини. 
ООН запропонувала всім країнам і народам припиняти в цей День військові дії або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських інформаційних акцій з проблем миру. Сподіватися, що в цей день на сході України встановиться затишшя, навряд чи доводиться. Просто можна збитися з рахунку, скільки за останні місяці оголошувалося всіляких перемир'їв. Побажаємо, щоб в День миру ми нікого не втратили. Пафосу тут немає. Як і в самому цьому святі для нашої країни.
Народні прикмети
У народному календарі 21 вересня – Пасічний день. Пасічники утеплюють на зиму вулики. Закінчується бабине літо. Якщо сьогодні погода гарна – вся осінь буде така ж.

Міжнародний день миру

 

Міжнародний день миру

 

Міжнародний день миру

 

Міжнародний день миру

 

Міжнародний день миру

 

Міжнародний день миру

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше