Інформація
  • Переглядів: 919
  • Автор: Moderator
  • Дата: 19-09-2014, 12:13
19-09-2014, 12:13

Спомин Чуда Архистратига Михаїла

Категорія: Для учнів та студентів

Архангел Михаїл – один із вищих ангелів, що іменується в святому Письмі «князем», «вождем війська Господнього» і зображується, як головний борець проти диявола і всякого беззаконня серед людей. Тому по-церковному його іменують «архистратиг», тобто, старший воїн, вождь.

На іконах Архангел Михаїл зображається з вогненним мечем у руці або списом, скидаючи диявола.

Чудо Архистратига Михаїла відбулося в 4 столітті.
Недалеко від міста Ієраполя є місцевість, звана Херотопа, і в цій місцевості знаходилась церква, зведена в ім'я Архистратига Михаїла. Біля церкви протікало цілюще джерело. Церквабула споруджена одним із жителів міста в подяку святому Архистратигу за зцілення його німої дочки водою джерела.
До джерела стали приходити за зціленням не тільки християни, але і язичники, багато з яких відрікалися від ідолів та приймали християнство.
У церкві святого Архистратига Михаїла більше 60 років виконував пономарское служіння благочестива людина на ім'я Архип. Проповіддю про Христа і прикладом свого життя він багатьох язичників приводив до віри в Христа. У своєму озлобленні на християн взагалі, і в першу чергу на Архипа, який ніколи не відлучався від церкви і був зразковим служителем Христовим, язичники задумали знищити церкву і одночасно погубити Архипа.

Язичники з'єднали дві гірські річки в одне русло і направили їх течію на церкву. Святий Архип щиро молився Архістратигу Михаїлу про запобігання лиха. Його молитва була почута, і до храму з'явився Архистратиг, який ударом свого жезла відкрив у горі широку розколину і повелів спрямуватися в неї води вируючого потоку.

Церква залишилася неушкодженою. Святий же Архип і присутні християни славили Бога й дякували святому за допомогу. Місце, де відбулося диво, отримало назву Хони, що означає «отвір».

У народі це свято називають Михайлів день або Михайлове Чудо.

Сьогодні іменини у Михайла, ім'я, яке в перекладі з єврейського означає «хто як Бог».

Архангел Михаїл вважається одним із покровителів України, міста Києва, а також воїнів, які борються за правду.

Іконографія св. архистратига Михаїла є надзвичайно цікавою та різноманітною. Цей небесний заступник є одним із найчастіше зображуваних святих на українських іконах, про що свідчить велика кількість збережених пам’яток. Побачити найдавніші ікони та дізнатися про духовність нашої сакральної культури можна за посиланням: http://risu.org.ua/ua/index/spiritual_culture/icon/holyday_iconografy/michael/45526/

Молитва до Архистратига Божого Михаїла:

Святий iвеликий Архангеле Божий Михаїле, незбагненної iнадвічної Тройцi перший серед Ангелiв предстоятелю i роду людського заступнику й охоронителю, що сокрушив з воїнствами своїми главу прегордого Денницi на небесах iзавжди перемагаєш злобу й підступи його на землi! До тебе вдаємося з вiрою i тобiмолимося з любов’ю: будь нездоланним щитом i мiцним заборолом святiй Церквi iправославнiй Батькiвщинi нашiй, охороняючи їх вогневидним мечем твоїм вiд усiх ворогiв видимих iневидимих. Не позбав, о Архангеле Божий, допомоги й заступництва твого нас, що прославляємо нинi святеiм’я твоє; бо хоч i многогрiшнi ми, та не хочемо в беззаконнях наших загинути, але щоб навернутися нам до Господа i Вiн оживив нас для добрих дiл. Просвiти ж розум наш лиця Божого свiтлом, що завжди сяє на чолiтвоєму, щоб ми змогли пiзнати, що є воля Божа про нас: добра i досконала, iзрозумiти все, що належить нам чинити, а чого уникати й позбуватися. Змiцни благодаттю Господньою слабку волю й немiчне служiння наше, нехай, ствердившись у законi Господнiм, припинимо потурати бажанням плотi, захоплюючись, мов нерозумнi дiти, скороминущими красотами свiту цього, заради тлiнного й земного безумства забуваючи вiчне i небесне. Понад усе ж виблагай нам згори дух iстинного покаяння, нелицемiрну печаль заради Господа i скорботу за грiхи нашi, щоб останок днiв тимчасового життя нашого прожити, не догоджаючи почуттям i пристрастям нашим, але у спокутi злих дiл, що вчинили ми, зi сльозами вiри й скорботи сердечної, у подвигах чистоти i святих дiлах милосердя. Коли ж наблизиться час вiдходу нашого й визволення вiд пут тлiнного цього тiла, не залиши нас, Архангеле Божий, беззахиснимискачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2019 (19)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)
Серпень 2019 (94)
Липень 2019 (66)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше