Главная > Учнівські олімпіади з базових дисциплін / Стрічка > Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури


25-02-2017, 12:53. Разместил: Moderator

Чужу мову можна вивчити за шість років,

а свою треба вчити все життя.

(Франсуа Вольтер)

Сучасна українська мова є багатовіковим надбанням українського народу. Вона створена зусиллями багатьох поколінь. Мова – це характер і духовна могутність народу. Саме він дає їй силу і красу. У своїх піснях він творить зразки неперевершеної поезії, а його генії і таланти високо підносять авторитет рідного слова, вплітаючи у вінок своєї культури найкрасивіші троянди. Отакі квіти вплели в той вінок Т.Г.Шевченко, Леся Українка, І.Франко, О.Кобилянська та учасники сьогоднішньої олімпіади.

25 лютого 2017 року, на базі Чернівецького професійно-технічного училища №8 відбулося урочисте відкриття ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури.

В урочистостях з нагоди проведення фінального етапу з української мови взяли участь: Тамара Степанівна Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат історичних наук; Світлана Тарасівна Шабат-Савка, професор кафедри сучасної української мови, заступник декана філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, доктор філологічних наук, голова журі; Катерина Олексіївна Бучко, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки облдержадміністрації; Євгенія Квітень, завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППО ЧО; Галина Дмитрівна Німіжан, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін; Роман Степанович Цвірінько, директор професійно-технічного училища №8.

У своєму виступі передала найщиріші вітання від директора Департаменту освіти і науки Оксани Михайлівни Палійчук та директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Григорія Івановича Біляніна й привітала учнів з участю в олімпіаді з української мови та літератури Тамара Богачик: «Знаменно, що сьогоднішня олімпіада з української мови і літератури відбувається у 146-річницю від Дня народження Лесі Українки. Національна мова – це скарбниця духовної й матеріальної культури народу, його етнічний код історії. В мові відбивається дух народу, його національна ознака, культура. Мова – це форма нашого життя. Тільки завдяки знанню мови можна проникнути у внутрішню суть народу, його душу, характер. Всі, хто сьогодні зібрався, не лише поціновувачі рідної мови, а й глибокі знавці її». Тамара Степанівна процитувши Івана Франка: «Мова – це духовний скарб нашого народу», побажала учням глибоких знань, оптимізму й впевненості.

Зі щирими словами до учасників олімпіади звернулася Світлана Шабат-Савка: «Цей захід об’єднав тих, хто любить і шанує українську мову, хто вважає її найдорожчим і єдиним скарбом. Нехай рідне материнське слово буде для вас оберегом». Світлана Тарасівна побажала учням успіхів на ниві української філології та мирного неба, пригадала висловлювання М.Рильського: «Як парость виноградної лози, плекайте мову. Пильно й ненастанно політь бур’ян. Чистіша від сльози вона хай буде». Світлана Шабат-Савка сердечно привітала учасників з обласним етапом Всеукраїнської олімпіади, запросила школярів на навчання на філологічний факультет ЧНУ ім.Ю.Федьковича й заповіла берегти високу любов до рідного слова та України.

 «Кожна людина ставиться по-різному до тієї мови, якою вона розмовляє. Є такі люди, які байдужі до рідної мови. Відомо, що байдужість не призводить до хорошого фіналу. Отже, треба цінувати, пишатися та оберігати нашу національну святиню – мову. Недарма ж вона пройшла такий важкий шлях, щоб зараз бути забутою та знеславленою. Вивченням рідного слова ми вводимо в дитину дух народу», – підкреслила Євгенія Квітень.

З вітальними словами та найкращими побажаннями звернувся до учнів, вчителів та батьків Роман Цвірінько.

По завершенні урочистого відкриття, учасники олімпіади приступили до виконання конкурсних завдань. Всеукраїнська олімпіада з української мови та літератури у Чернівецькому професійно-технічному училищі №8відбулася на високому організаційному рівні.Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури
Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури
Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури
Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад