» » Олімпіада з української мови і літератури – це особлива атмосфера змагання інтелекту
Інформація
  • Переглядів: 795
  • Автор: Moderator
  • Дата: 10-01-2019, 17:05
10-01-2019, 17:05

Олімпіада з української мови і літератури – це особлива атмосфера змагання інтелекту

Категорія: Учнівські олімпіади з базових дисциплін / Стрічка

Мова народу – це найбільший національний скарб, і ми всі маємо його оберігати,  у тому числі й авторитетними державними заходами...
О.Гончар
 
До авторитетних державних заходів належить олімпіада з української мови і літератури, до якої завжди привернута особлива увага. До неї ставлять особливі вимоги, адже це випробування не тільки вміння правильно розставити розділові знаки, узгодити відмінки. Це ще й екзамен на громадянськість, особистісну зрілість.
 
10 січня 2018 року на базі ПТУ №8 м.Чернівці пройшов ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. В урочистому відкритті взяли участь Світлана Шабат-Савка, професор кафедри сучасної української мови, заступник декана філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з навчально-виховної роботи, доктор філологічних наук, голова журі; Мар’яна Унгурян, начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки ЧОДА; Лівія Костюк, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки ЧОДА;  Роман Цвірінько, директор ПТУ №8 м.Чернівці; Євгенія Квітень, завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППО ЧО, відповідальний секретар, та Надія Білоус, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППО ЧО.
 
Члени журі та оргкомітету звернулися до учасників з вітальними словами й зазначили, що людина, яка не розуміє рідного слова, віддаляється від історії та культури свого народу, тому мовознавча наука, яка привела учнів на інтелектуальні змагання, упродовж цілого життя буде для них як громадян своєї країни надійним орієнтиром.
 
«Відомий культурно-освітній діяч Іван Огієнко свого часу не зміг отримати докторську стипендію лише тому, що писав українською мовою, а ми,  новітні  українці, маємо змогу не лише висловлюватися й писати – ми творимо українську науку, а доказом  цього є участь великої кількості молоді в конкурсному змаганні, що є свідченням любові й шанобливого ставлення до рідної мови», – зазначила Світлана Тарасівна, оголошуючи про початок учнівських змагань.
 
Мар'яна Октавіанівна підкреслила, що в ІІІ турі беруть участь переможці районних і міських олімпіад, які вже засвідчили високий рівень знань і хисту. У майбутньому  вони будуть відданими захисниками рідної мови, міста, країни. «Ми зобов’язані захищати все українське, усі надбання й багатства культури, передані нам предками, історією. Бажаю успішно проявити себе в безкомпромісній боротьбі. І пам’ятайте, що кожен має шанс перемогти!»
 
Євгенія Дмитрівна запевнила про налаштованість журі на чесне, прозоре, справедливе суперництво: «Воно завжди є результатом плідного співробітництва і учня, і вчителя. Звичайно, переможцями стануть одиниці. Але для всіх учасників – це можливість випробувати свої сили, можливість спілкування з ровесниками, особлива атмосфера змагання інтелекту, розуму, творчих починань. Українська мова і література – це не просто навчальний предмет. Це ще і стан душі, складові ментальності, система поглядів і переконань. Знання рідної мови не тільки озброює нас правилами, а й творить громадянина, об’єднує нас усіх в єдину націю». Також Євгенія Дмитрівна висловила подяку й наставникам школярів – учителям, які вклали свою працю й виплекали у своїх вихованців любов до мови.
 
Ознайомивши  учнів з порядком проведення олімпіади, Надія Василівна побажала учасникам озброїтися і використати у своїх роботах слово – просте, яскраве, проникливе й нагадала, що олімпіада  – це не тільки випробування сил, вмінь і навичок, але й особлива атмосфера змагання інтелекту, вияв творчих здібностей, чудова нагода продемонструвати високий рівень знань рідної мови. Висловила  сподівання, що переможці ІІІ етапу ввійдуть до складу команди, яка захищатиме честь Буковини на вищому, четвертому етапі.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (99)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше