Главная > Стрічка / ІППОЧО > Презентовано освітній простір Заставнівщини

Презентовано освітній простір Заставнівщини


5-12-2016, 11:10. Разместил: Moderator

2 грудня 2016 року відбувся семінар начальників органів управління освітою райдержадміністрацій/міських рад, завідувачів районних/міських методичних кабінетів, голів районних/міських профспілкових організацій працівників освіти, відповідальних за освіту в ОТГ з проблеми "Система роботи освітніх закладів щодо впровадження оптимальної моделі ефективної управлінської діяльності” на базі навчальних закладів Заставнівського району.

Свою роботу учасники семінару розпочали у Заставнівській гімназії (директор С.В.Мартинюк). З вітальним словом до присутніх звернулася Ірина Ісопенко, заступник директора Департаменту освіти Чернівецької облдержадміністрації. Вона подякувала за теплий та щирий прийом гостей педагогічному та учнівському колективам. Заступник директора Департаменту розповіла присутнім про стан реформування освіти області та детальніше зупинилася на концепції її розвитку.

«Метою нашого зібрання є ознайомити учасників семінару з теоретичними підходами до управління розвитком регіонального освітнього простору», – зауважила Іоспенко. За її словами семінар покликаний розширити знання про технології стратегічного менеджменту освітньої діяльності; розвивати вміння визначати значимі цілі організації управлінської діяльності та вміло реалізовувати накопичений потенціал для стратегічного розвитку навчального закладу.

Юрій Кітар, голова Заставнівської районної державної адміністрації, розповів про розвиток освітньо-виховного простору Заставнівщини. «Освітяни району дбайливо бережуть спадщину попередніх поколінь і вміло використовують новітні технології у своїй педагогічній діяльності», – запевнив присутніх Юрій Васильович, завершивши свій виступ словами: «Ласкаво просимо у царину освіти нашого району».

Про співпрацю органів місцевого самоврядування та закладів освіти щодо надання якісних освітніх послуг учасникам семінару розповів Василь Мельник, заступник голови Заставніської районної ради.

Марія Матейчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту Заставнівської районної державної адміністрації детально описала систему роботи відділу освіти щодо впровадження оптимальної моделі ефективної управлінської діяльності. За її словами система освіти району розвивається планово та динамічно. «Слова В.О. Сухомлинського про школу радості для дітей, школу творчості для вчителів та школу спокою для батьків є, і будуть актуальні завжди», – наприкінці виступу наголосила Марія Георгіївна.

Тамара Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук, доповіла про науково-методичний супровід управлінської діяльності регіонального освітнього простору, наголосивши на тому, щ кожен із цих напрямів є доцільним та актуальним на сьогодні. Зокрема Тамара Степанівна визначила наступні напрями науково-методичного супроводу управлінської діяльності: соціально-педагогічні, особисто-розвивальні, інноваційні, маркетингові, кадрові, ресурсні та антикризові.

Питання колективних договірних процесів як чинників впливу на удосконалення належного функціонування освіти краю порушив Володимир Дудчак, голова обкому профспілки працівників освіти і науки. Володимир Васильович зауважив, що творчий потенціал у наших вчителів є тому його однак його необхідно підтримувати і управлінцям, і методичним службам, і профспілкам.

Наступна частина роботи семінару передбачала об’єднання у групи. Завданням учасників І групи (начальників відділів, управлінь освіти районних/міських державних адміністрацій/ОТГ) було розкрити системний підхід до управління школою як складної динамічної одиниці, навчитися проектувати систему роботи управлінських структур відповідно до реформ освітньої галузі.

На базі Заставнівської гімназії учасники першої групи мали змогу побачити фрагмент управлінського консиліуму «Управління якістю освіти: шляхи підвищення рівня навчальних досягнень учнів», який представили Марія Георгіївна Матейчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту Заставнівської РДА, та Ольга Хитик, методист РМК.

Наталія Костянтинівна Куриш, завідувач НМЦ менеджменту та координації діяльності РМК/ММК ІППОЧО, провела ділову гру «Стратегія розвитку навчального закладу – складова освітнього менеджменту».

Концептуальні засади діяльності освітнього закладу нового типу крізь призму Концепції нової української школи представили Світлана Мартинюк, директор Заставнівської гімназії, та її заступники: Катерина Ілюк, Дмитро Ганич, Ніна Зубик.

У Вікнянській ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Тетяна Іванівна Верстюк) Катерина Василівна Іщенко, заступник директора школи з навчально-виховної роботи, презентувала салон педагогічних ідей «Опорний заклад в мережі шкільного освітнього округу: реалії, перспективи та шляхи їх вирішення».

Про роль адміністрації закладу у створенні історико-краєзнавчого комплексу як основи національно-патріотичного виховання учнів розповіли у Погорілівській ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Марія Пітик). Пізніше у тому ж навчальному закладі відбувся педагогічний вернісаж «Спрямування управлінської діяльності на різнобічний розвиток, виховання і соціалізацію особистості в умовах створення нової української школи».

ІІ група учасників семінару (завідувачі районних/міських/ОТГ методичних кабінетів) відвідали Заставнівський ДНЗ № 3 та Товтрівську ЗОШ І-ІІІ ст., де мали змогу проаналізувати основні напрями науково-методичного супроводу управлінської діяльності навчальним закладом та обговорити алгоритм створення методичного забезпечення для ефективного розвитку управлінської компетентності керівника.

Учасники семінару у Заставнівському ДНЗ № 3 завдяки Тетяні Юріївні Остапович, методисту РМК, Ганні Василівні Турецькій, завідуючій Заставнівським ДНЗ № 3, Лілі Марко, завідуючій Заставнівським ДНЗ №2, Галині Чуньківській, завідуючій Заставнівським ДНЗ № 1 та Світлані Остапович, директору ЕНЦДЮ, змогли ознайомитися з основними аспектами співпраці дошкільної та позашкільної освіти у рамках реалізації Стратегії виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2021 роки.

У Товтрівській ЗОШ І-ІІІ ст.учасники другої групи ознайомилися зі сторінками шкільного життя (Наталя Шкварчук, директор Товтрівської ЗОШ) та побачили фрагмент засідання родинних студій «Партнерські стосунки: сім’я - школа – відділ освіти», фрагмент засідання ради школи (дискусійний клуб) «Школа в Україні ХХІ ст.: якою їй бути?» та роботу Творчої лабораторії «Акмеологічні аспекти розвитку особистості вчителя та учня в сучасних умовах», яку представила Орися Танасіївна Січковська, завідувач РМК.

Тим часом ІІІ група учасників семінару (голови районних/міських комітетів профспілки працівників освіти) відвідали Кострижівську ЗОШ І-ІІІ ст.( директор Олександра Васильєва), Кострижівський ДНЗ (завідуюча Галина Літовська), Заставнівську ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Надія Бачинська), де побачили співпрацю дирекції школи та профкому щодо соціально-економічного, правового захисту, розвитку професійних інтересів працівників, ознайомилися з роботою шкільного музею історії села, побачили фрагмент засідання літературної світлиці та презентацію робочої лабораторії голови профспілки Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

У Дорошовецькому НВК (директор Одарка Павлик) відбулося засідання «круглого столу» з проблеми «Система роботи освітніх закладів щодо упровадження оптимальної моделі ефективної управлінської діяльності» під головуванням директора Департаменту освіти і науки Чернівецької державної адміністрації, кандидата педагогічних наук, доцента Оксани Палійчук.

Оксана Михайлівна закцентувала увагу присутніх на концептуальних засадах управління регіональним освітнім простором в умовах децентралізації та реалізації Концепції нової української школи.

Після підведення підсумків роботи семінару було прийнято ряд рекомендацій.

У роботі семінару брали участь О.І.Гринюк, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Чернівецької державної адміністрації; Г.В.Руда, заступник директора ІППОЧО з науково-навчальної роботи та міжнародного співробітництва; Б.Р.Чортик, заступник голови обкому профспілки працівників освіти області.

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад