Главная > Стрічка > 25-а річниця виведення радянських військ з Афганістану

25-а річниця виведення радянських військ з Афганістану


13-02-2014, 16:11. Разместил: Moderator

Сьогодні, 13 лютого 2014 року, учасники та переможці  обласного мистецько-патріотичного конкурсу серед учнівської молоді Чернівецької області «Ми живемо, щоб пам’ятати» вшанували пам’ять воїнам-афганцям, поклавши квіти біля пам’ятника буковинцям, які загинули під час війни в Афганістані. Конкурсанти також відвідали Чернівецький обласний краєзнавчий музей, де наочно побачили реквізити та почули розповідь про кривавий період. 

15 лютого 2014 року виповнюється 25 років з дня завершення неоголошеної війни, учасником якої був Радянський Союз і Афганістан. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж три тисячі мешканців. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами, близько 4,6 тисяч членів сімей загиблих в Афганістані потребують допомоги.

Нині на Буковині проживає майже дві тисячі колишніх учасників бойових дій в Афганістані. Більше сотні повернулося з цієї війни інвалідами, у 56 сімей прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, батька. У травні 1999 року у Чернівцях на проспекті Незалежності встановлено пам’ятник загиблим воїнам.

Традицією вже стало напередодні вшанування воїнів-афганців у навчальних закладах області проводити уроки мужності: «Місце подвигу – Афганістан», «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо», «Афганістан – наш  біль, наш сум», «Афганістан – біль у наших серцях», «Афганістан – наша не заживаюча рана…», зустрічі з учасниками бойових дій, спортивні змагання. У бібліотеках навчальних закладів  організовано книжкові виставки на тему:  «Україна та українці у локальних конфліктах», «Афганська війна». Учні навчальних закладів відвідують учасників бойових дій, ветеранів, ветеранів-інвалідів за місцем їх проживання.

 

 

 

 

 


 скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад