Інформація
  • Переглядів: 189
  • Автор: Moderator
  • Дата: 28-01-2019, 10:33
28-01-2019, 10:33

Як Леонід Каденюк вирушав у космос

Категорія: Стрічка / Для учнів та студентів / Учнівський вісник

Серед космонавтів, які побували поза межами Землі, було всього 14 українців. Вони здійснювали польоти ще у радянські часи. Та за незалежності там побував лише один українець — Леонід Каденюк.

Звичайний буковинський хлопчик іще із дитинства знав, що одного разу він таки полетить у космос. 
 
За тиждень до польоту Леоніда та екіпаж ізолювали від людей. Їм не давали спати і постійно проводили фізичні та психологічні тести. Одним із найважчих випробувань була центрифуга. У ній навантаження на організм посилювалося у сотні разів.
 
Врешті в період 19-го листопада і до 5-го грудня 1997-го року, у віці 46 років, Леонід Каденюк здійснив космічний політ на американському космічному кораблі багаторазового використання "Колумбія" разом із астронавтами із США та Японії.
 
Це був справжній прорив для України. Після цього наша країна по праву могла називатись "космічною державою".

У космосі Каденюк пробув до 5 грудня. У кожного з космонавтів екіпажу було своє завдання. Українець виконував роль науковця-біолога. Екіпаж проводив експерименти з трьома видами рослин: ріпою, соєю і мохом. Космонавти мали з'ясувати як стан невагомості впливає на ріст та розвиток цих рослин.

Пізніше український космонавт пригадував, що найскладніше у Космосі було спати, адже у стані невагомості людина може заснути на стелі чи стіні. От українець спав на стіні – йому доводилось фіксувати свій спальний мішок шістьма спеціальними кріпленнями.
 
Пізніше, на одне з найпопулярніших питань журналістів "чи не було страшно", Каденюк лаконічно відповідав "було страшно цікаво".

"Крім позитивних вражень були й негативні від того, що я побачив – це надзвичайно тоненький прошарок атмосфери, який окутує Землю на фоні чорного Космосу. Мене аж жах якийсь пройняв: невже в такому тоненькому прошарку існує життя... Там розумієш наскільки неправильно живе суспільство. Маю на увазі створення ядерної, хімічної зброї – все це засмічує нашу біосферу", – пізніше розповів астронавт.
 
Як Каденюк вирушав у космос – відео:  https://youtu.be/jTsZU47EtDc
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2019 (81)
Серпень 2019 (93)
Липень 2019 (65)
Червень 2019 (137)
Травень 2019 (197)
Квітень 2019 (138)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше