Інформація
  • Переглядів: 1641
  • Автор: Moderator
  • Дата: 14-03-2017, 11:11
14-03-2017, 11:11

Слово Шевченка – живе і вічне

Категорія: Стрічка / Національно-патріотичне виховання / Дошкільні навчальні заклади

«Живи, поете, в бронзі і в граніті,

                                               Живи, поете, в пам’яті людській,

                                               Живи в піснях, живи у "Заповіті”,

І в слові праведнім, і славі віковій»

В історії кожного народу, серед його великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою, які з гордістю вимовляє людство. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Справедливо Великого Кобзаря - народного мислителя та творця - вважають народним пророком. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря.

Березневого, світлого дня яскраво засяяла над Україною зірка Тараса Григоровича Шевченка – пророка, поета, художника. Сьогодні ми звертаємось до поета, який став для України заповітною думою, й безсмертною піснею. Адже вогонь його душі запалює в наших серцях іскорку віри, надії, любові до рідної землі та  свого народу.

З нагоди 203-ї річниці від дня народження славетного українського письменника у дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах Вижницького району відбулися заходи щодо вшанування пам’яті Тараса Шевченка. У кожному навчальному закладі оформлені куточки «Тарас Шевченко – честь і слава України», проведені виставки малюнків «Природа у творах Шевченка».

В Банилівському дошкільному навчальному закладі проведено тиждень пам’яті Тараса Шевченка «Любий наш Кобзарю». Впродовж тижня діти вивчали вірші та розучували пісні на слова великого Кобзаря. Вивчали біографію та його життєвий шлях. Підсумком  роботи було проведено тематичне заняття «Любий наш Кобзарю», на якому діти декламували вірші, слухали аудіо-записи пісень на вірші Т.Г. Шевченка: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зацвіла в долині червона калина…». Вихованці малювали малюнки за творами «Встала весна», «Садок вишневий коло хати». Виконували аплікацію «Світає край неба палає». Дошкільнята вчилися передавати чарівний світ природи в творах Тараса Григоровича.

У дошкільному підрозділі Мигівського НВК – опорного навчального закладу вихователі ознайомили дітей з історією життя, творчою спадщиною українського поета Т.Г. Шевченка, проводили бесіди, заняття малювання за його творами. Відбувся конкурс на краще читання віршів Кобзаря за програмою вікових груп. Усі дошкільнята, які взяли участь, були нагороджені цінними подарунками. У Лукавецькому ДНЗ проведено заняття «Вічне і живе  Шевченкове слово», організовано  виставку малюнків - робіт батьків з дітьми на тему «Оживають герої Тарасових творів».

У Вижницькому ДНЗ №1 вихователь ІІ молодшої групи провела заняття на тему «Зацвіла в долині…», де діти ознайомилися з творчістю поета, для дітей старших груп музичні керівники провели вечір розваг. Вихованців ознайомили з життєписом великого сина українського народу – Т. Г. Шевченка. Під час заходу пролунали пісні та вірші славного Кобзаря. Діти мали змогу переглянути світлини з життя Тараса Григоровича, виконуючи   пісні: «Кобзарська слава», «Кобзарі», «Козачата». У виконанні музичних керівників прозвучав твір «Думи мої, думи…», «Зоре, моя вечірняя».

Малят Карапчівського ДНЗ зачарувала екскурсія у світлицю Тараса Григоровича Шевченка до Карапчіської ЗОШ I-IIIст., проведено домінантне заняття «Шевченко – великий поет України». Молитвою за Україну розпочалось вшанування пам’яті великого Кобзаря у Міліївському ДНЗ,   вихователями та музичним керівником закладу проведено літературно-музичну композицію «Гостини до Тараса».

У НВК «Берегометський ДНЗ-ЗНЗ І ступеня» з нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка було організовано тематичний тиждень. В рамках тижня в усіх групах проведено тематичні заняття, зокрема: «Тарасові шляхи» (вихователь Саванюк В.І.), «Шевченко видатний поет і художник» (вихователь Іванюк Л.М.), «Природа у творах Шевченка», «Великий поет України» (вихователь Мендришора П.М.), «Шевченко - співець природи і художник» (вихователь Бойчук М.І.).  Вихователі старших груп зі своїми вихованцями провели тематичні розваги: «Вшановуєм тебе, Тарасе!» (вихователі Фока А.Ю., Чорней К.В., музичний керівник Сиротюк-Клим Т.Й.), «Поклін тобі, Тарасе!» (вихователь Мендришора Н.Д., музичний керівник  Сиротюк-Клим Т.Й.).  

Основною метою проведених заходів є виховання любові і поваги до поета, до його творчої спадщини. Дошкільнята з раннього віку мають знати, що вони – українці, мають любити рідну землю, родину, мову, так, як любив Тарас   Шевченко.          

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Вивчаймо його, виконуймо його заповіти, які посилав він синам та дочкам нашого українського народу. 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (98)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше