Інформація
  • Переглядів: 1075
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-05-2015, 14:41
30-05-2015, 14:41

31 травня – День Святої Трійці

Категорія: Стрічка / Для учнів та студентів

День Святої Трійці – це одне з головних християнських свят, яке у православ'ї входить до числа дванадесятих свят, а в Католицькій церкві має найвищий статус торжества.
Історія свята
День Святої Трійці почали широко відзначати з IV століття, після прийняття церквою догмата про трійцю – визнання існування єдиного Бога з одночасним визнанням трьох його проявів (ликів, іпостасей): «Ідіть, научайте всі народи, хрестячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Духа Святого», – так наставляв своїх учнів Христос невдовзі після свого воскресіння. Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього – у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.
У цей день в православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб в році. У Католицькій Церкві свято Трійці відзначають наступної неділі після свята П'ятидесятниці, коли святкують сходження Святого Духа на апостолів.
Народні традиції, пов’язані зі святом
Це свято в українських селян було пов'язане із безліччю прикмет і обрядів. Головною прикметою вважалося, що до Трійці всі повинні були припинити посадку на городах, а перше, що починали робити після Трійці – готуватися до сінокосу. Але перш здійснювали ритуальні обряди, які залучають дощі. Щоб врятувати городи та поля від посухи, селяни слідували традиції, яка йшла корінням в язичництво. Збираючись в храмі, люди складали з трав і квітів букети, попередньо оплакуючи їх. Цей звичай змушував їх повірити в те, що зрошені сльозами трави, принесені до храму, зможуть випросити в Бога необхідний полям дощ. Березові гілки встромляли в землю, і три дні не можна було їх прибирати, як і зелень в хаті. Селяни по листю берези визначали, яке буде літо: якщо берізка швидко в'яла і листя засихало, то літо буде сухим. Якщо гілочки залишалися до останнього дня живими, то літо може бути сирим і невдалим для заготівлі сіна. 
Трав'янистою зеленню прикрашали й домівку. Цей обряд виконувався з вірою в те, що трави до часу свята набрали повну силу, якою можуть поділитися з людьми. 
Народні прикмети на свято
Дощ на Трійцю – чекай багато грибів і теплу погоду.
Прийде Трійця – буде і на дворі, як на печі.


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше