» » 30 березня - День святого преподобного Олексія, чоловіка Божого
Інформація
  • Переглядів: 869
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-03-2015, 10:03
30-03-2015, 10:03

30 березня - День святого преподобного Олексія, чоловіка Божого

Категорія: Стрічка / Для учнів та студентів

День святого  преподобного Олексія, чоловіка Божого - це свято, яке відзначається щорічно 30 березня на знак вшанування святого  преподобного Олексія, чоловіка Божого.
Історія свята
Преподобний Олексій народився у Римі в родині благочестивих Євфіміана і Аглаїди. Подружжя тривалий час було бездітним і невпинно молило Господа про потомство. І Господь нагородив подружжя народженням сина Олексія. У шість років хлопчик почав вчитися і успішно оволодівав усіма світськими науками, але особливо старанно читав Святе Письмо. Ставши юнаком, він почав наслідувати своїх батьків: строго постив і роздавав милостиню. У ньому рано визріло бажання служити єдиному Богу. Однак батьки збиралися одружити Олексія і, коли він досяг повноліття, знайшли йому наречену.
Після заручин, спілкуючись з нареченою, Олексій зняв з пальця перстень, віддав їй і сказав: «Збережи це, і нехай Господь буде з нами, Своєю благодаттю влаштовуючи нам нове життя». А сам таємно пішов з дому, сів на корабель і відплив в Месопотамію.
Потрапивши до міста Едеси, де зберігався нерукотворний образ Господа, Олексій продав усе, що в нього було, роздав гроші жебракам і став жити при церкві Пресвятої Богородиці. Преподобний харчувався тільки хлібом і водою, а отриману милостиню роздавав немічним і старим. Кожної неділі він причащався Святих Таїн.
Рідні всюди шукали зниклого Олексія, та безуспішно. Слуги, послані Евфіміаном на розшуки, побували і в Едесі, але не впізнали в злидарю, що сидить на паперті, свого пана. Від суворого посту тіло його висохло, краса зникла, зір став слабким. Блаженний же впізнав їх і дякував Господу за те, що отримав подаяння від своїх слуг.
Невтішна мати святого Олексія зачинилися у своїй кімнаті, невпинно молячись за сина. Дружина його горювала разом зі свекрухою.
Преподобний прожив в Едесі сімнадцять років. Одного разу паламарю церкви, при якій жив преподобний, було видіння про нього: Матір Божа через свою святу ікону звеліла: «Введи в мою церкву Божого чоловіка, гідного Царства Небесного; молитва його доходить до Бога, як кадило пахощів, і Дух Святий спочиває на ньому». Паламар почав шукати таку людину, але довго не міг знайти. Тоді він з молитвою звернувся до Пресвятої Богородиці, просячи її вирішити його непорозуміння. І знову почув голос від ікони, який сповістив, що Божий чоловік є той самий жебрак, який сидить на церковній паперті. Паламар знайшов святого Олексія і ввів до церкви. Святий, уникаючи слави, таємно сів на корабель, що йшов до Кілікії. Але Промисел Божий вирішив інакше: буря занесла корабель далеко на захід і прибила до берега Італії. Блаженний рушив до Риму. Невпізнаний, він смиренно просив у свого батька дозволу оселитися в якому-небудь куточку його двору. Євфіміан помістив Олексія в спеціально влаштованому приміщенні при вході в будинок і звелів годувати його зі свого столу.
Живучи в батьківському домі, блаженний продовжував постити і проводити дні та ночі в молитві. Він смиренно терпів образи і глузування від слуг рідного батька. Кімната Олексія знаходилася навпроти вікон його нареченої, і подвижник тяжко страждав, чуючи її плач. Тільки безмірна любов до Бога допомагала блаженному переносити цю муку. Святий Олексій прожив у будинку своїх батьків 17 років і був сповіщений Господом про день своєї смерті. Тоді святий, взявши хартію, описав своє життя, просячи прощення у батьків і нареченої.
У день смерті святого Олексія у церкві служив літургію Римський Папа Інокентій (402-417 рр.) у присутності імператора Гонорія (395-423 рр.). Під час служби з вівтаря пролунав дивний Голос: «Прийдіть до Мене, всі тружденні і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мт. II, 28). Усі присутні зі страху попадали на землю. Голос продовжував: «Знайдіть Божого чоловіка, що відходить у вічне життя, нехай він помолиться за місто». Стали шукати по всьому Риму, але не знайшли праведника.
Після літургії знову в храмі почувся голос: «Шукайте Божого чоловіка в будинку Євфіміана». Усі поспішили туди, але святий вже помер. Обличчя його світилося подібно лику ангела, а в руці була затиснута хартія. Чесні останки святого Олексія, людини Божої, поховані у церкві святого Боніфатія. 
Народні традиції цього дня
30 березня знаменує початок роботи пасічників. Якщо погода вже тепла, сніг зійшов, то пасічники виносять вулики з бджільника, замовляють бджіл, щоб інших хазяїв не шукали, а потім моляться, щоб Бог послав гарне літо й, відповідно, багато меду. Якщо ж сніг іще не зійшов, морози ще досить сильні, то пасічники обмежуються примовляннями, зверненими до бджіл, аби ті потихеньку прокидалися й готувалися до роботи.
Народні прикмети на святого  преподобного Олексія
Які струмки на Олексія, такі будуть і заплави, а значить і хороша косовиця.
Якщо на теплого Олекси бджоли зроблять перший обліт, буде добрий медозбір.
Якщо цього дня буде тепло, то і квітень, і травень теж будуть теплими.

30 березня  - День святого  преподобного Олексія, чоловіка Божого

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2019 (19)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)
Серпень 2019 (94)
Липень 2019 (66)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше