Інформація
  • Переглядів: 1007
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-01-2015, 08:16
25-01-2015, 08:16

25 січня –День святої мучениці Тетяни

Категорія: Стрічка / Для учнів та студентів

Історія свята
  Свята мучениця Тетяна народилася у багатій римській родині. Її батько був таємним християнином. Він виховував у донечки любов до Бога та формував високі моральні цінності.
  Підрісши, дівчинка стала байдужою до багатства, яке було їй таким досяжним. Вона всім серцем хотіла вести духовний спосіб життя. Тетяна назавжди відмовилася від подружнього життя і за добросовісне служіння Богу була призначена дияконисою Римської церкви. На цій посаді вона з радістю доглядала за хворими, відвідувала в’язниці, допомагала бідним, намагаючись постійно бути ближче до Бога. Тетяна тягнулася до Нього молитвами та добрими справами.
  При імператорі Олександрові Северусі  свята Тетяна за віру в Ісуса Христа прийняла мученицьке страждання від римського міськуправителя Ульпіана. За переказами, святу Тетяну після різноманітних катувань кинули на арену Колізею, щоб лютий лев розірвав її на забаву глядачам. Але замість цього лев став лагідно пеститися до неї. Тоді святу Тетяну усікли мечем. Вісім слуг, котрі мучили святу, повірили в Ісуса Христа, побачивши над нею силу Божу. Згодом великомученицю Тетяну долучили до лику святих.
  Свята мучениця Тетяна особливо шанується у Москві як покровителька студентів. У Московському державному університеті діє храм на її честь. Саме 25 січня 1755 року імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про заснування Московського університету. День підписання генерал-ад'ютант граф Іван Шувалов вибрав невипадково: таким чином, він зробив своєрідний подарунок на іменини своїй матері – Тетяні Петрівні. Відтоді свята Тетяна вважається покровителькою студентів і педагогів.
  Усі, кому близька ця дата, кажуть, що вона пронизана по-весняному радісним настроєм, незважаючи на січневі морози чи відлигу...
За народними повір’ями у цей день сонце повертає до літа, а зима - до морозів. Якщо день буде сонячним, то рано повернуться птахи, якщо сніг піде, то літо буде дощовим, а якщо вдарять морози - тоді літо буде теплим.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше