Інформація
  • Переглядів: 997
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-01-2015, 09:36
20-01-2015, 09:36

20 січня − День святого Івана Хрестителя

Категорія: Стрічка / Для учнів та студентів

Офіційна церковна назва цього дня − Собор Предтечі або Хрестителя Господнього. Предтеча − значить «попередник». Святий Іван (пророк Іоанн Хреститель), за церковними переказами, був посланий Богом, щоб допомогти людям підготуватися до приходу Ісуса Христа.
Історія свята
Пророк Іоанн Хреститель був сином священика Захарії (з роду Аарона) і праведної Єлизавети (з роду царя Давида). Жили його батьки біля Хеврона, на південь від Єрусалиму. Він був родичем Господа Ісуса Христа (по материнській лінії) і народився на шість місяців раніше Господа. Як оповідає Євангелист Лука, архангел Гавриїл, з'явившись його батькові Захарії у храмі, сповістив про те, що в нього народиться син. І ось у благочестивого подружжя в глибокій старості нарешті народжується син, якого вони випросили у молитвах.
З милості Божої він уникнув смерті серед тисяч убитих немовлят у Вифлеємі і його околицях. Святий Іоанн виріс у дикій пустелі, готуючи себе до великого служіння суворим життям ¬– постом і молитвою. Він носив грубий одяг, перепоясувався шкіряним поясом і харчувався диким медом та комахами. Святий залишився пустельником доти, поки Господь не призвав його в тридцятирічному віці до проповіді єврейському народові.
Підкоряючись цьому покликанню, пророк Іоанн з'явився на берегах Йордану, щоб приготувати народ до прийняття очікуваного Месії (Христа). До річки перед святом очищення у великій кількості сходився народ для релігійних омовінь. Тут і звернувся до них Іоанн, проповідуючи покаяння і хрещення на відпущення гріхів. Суть його проповіді полягала в тому, що перш, ніж отримати зовнішнє омовіння, люди повинні морально очиститися, таким чином приготувавши себе до прийняття Євангелія. Звичайно, хрещення Іоанна не було ще благодатним таїнством християнського хрещення. Значення його полягало в духовному приготуванні до прийняття майбутнього хрещення водою і Святим Духом.
За висловом однієї церковної молитви, пророк Іоанн був «світлою ранковою зіркою», яка своїм блиском перевершувала сяйво всіх інших зірок і провіщала ранок благодатного дня. Коли очікування Месії досягло вищого ступеня, прийшов до Іоанна на річку Йордан хреститися і Сам Спаситель, Господь Ісус Христос. Хрещення Христа супроводжувалося чудесними явленнями – сходженням Святого Духа у вигляді голуба та голосом Бога Отця з неба: «Це Син Мій улюблений ... »
Обряди та традиції, пов’язані зі святом
Друга назва цього свята − Посвятки. Цього дня, згідно з традицією, хазяїн дому встає рано-вранці й пригощає свійських тварин тим хлібом, що лежав під образами в домі ще від багатої куті. За народними уявленнями ці різдвяні дари зроблять худобу плідною.
У давнину, розпочинаючи з цього дня, жінкам слід було братися до роботи. До речі, в усі головні зимові свята жінкам і дівчатам не можна було ходити по воду − це робили за них чоловіки й парубки. Чоловікам же від Різдва Христового до дня Івана Хрестителя не можна було ходити в шинок – це вважалося дуже великим гріхом.
Іван Хреститель своїм суворим способом життя демонстрував взірцевий приклад богопосвятного життя. Він закликав людей до покаяння, кажучи: «Слідом за мною йде сильніший за мене, якому я не достойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів. Я похрестив вас водою, а Він буде хрестити вас Духом Святим!»
У народі побутує безліч прикмет, пов’язаних з цим днем. Наприклад:
- Якщо 20 січня опівдні буде ясне сонце − настане рання весна.
- Якщо сьогодні буде завірюха, то вся Масляна буде заметільна.
- Якщо з цього дня цілий тиждень стоять морози – незабаром можна чекати відлиги.
- Ясний день 20 січня пророкує посушливу погоду влітку.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2019 (81)
Серпень 2019 (93)
Липень 2019 (65)
Червень 2019 (137)
Травень 2019 (197)
Квітень 2019 (138)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше