Інформація
  • Переглядів: 1486
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-12-2014, 20:14
20-12-2014, 20:14

Не жінка, а Божа благодать

Категорія: Стрічка / Для учнів та студентів

 
22 грудня відзначають свято Анни (Ганни). 
Свята Анна, матір Богородиці —  Діви Марії, від якої народився Ісус Христос. Була дружиною Святого Йоакима. Відзначалася побожністю і милосердям до вбогих.

Історія свята 
Згідно із церковним переказом, який ґрунтується на апокрифічному Протоєвангелії Якова, Пресвята Діва Марія народилася в Назареті. Батьками її були праведні Анна та її чоловік Йоаким, які прожили разом понад 50 років, але не мали дітей. У розпачі Йоаким подався у пустелю і там 40 днів постився, плакав і молився, щоб Бог подарував йому на щастя дитину. Молилася й Анна. І незабаром явився їй Архангел Гавриїл і сказав, що народиться  у неї преблагословенна дочка Марія, через котру буде дароване спасіння усьому світу.

 


Українські народні традиції, пов’язані зі святом
У давнину в народі свято називали «народинами сонця»: це найкоротший день року. Така назва пов’язана з тим, що на це свято припадає зимове сонцестояння, після чого «повертає на літо, а зима на мороз». За народним віруванням літо зустрічається із зимою двічі на рік: на Стрітеня та в день святої Анни. Існує така приповідка: «У день Анни світловий день додається на горобиний крок».
      Цього дня українські дівчата збиралися на свої сходки, щоб узгодити, як будуть святкуватися різдвяні свята. Дівочі громади, як і парубоцькі, мали свої традиції. На сходках теж обирали «отаманшу» – старшу дівчину, яка організовувала дівочі збори і керувала громадськими справами.
На дівочих сходках не існувало обряду посвяти, але діяло неписане правило: могла приходити сюди та дівчина, яка вміла вишивати, шити, прясти. Правда, екзамен їй не влаштовували, проте спостерігали, чи не лінується вона, чи володіє секретами рукодільництва. Якщо так, то можна йти на досвітки та вечорниці*. 
  На Анни, крім узгодження святкувань, виготовляли різдвяні прикраси – «павуків» та «їжаків» з соломи. З цього дня починали готуватися до свят і жінки: білили та прибирали оселі.
 На Буковині вважали, що з цього дня починається рік. У цей час, як правило, вже встановлювалася зимова дорога, тому говорили: «На Ганьки сідай в санки», «Анна зиму зрушила».
 Дня Анни стосується ряд спостережень, пов'язаних із бджільництвом: «Починають бджоли мед їсти»,«Ходять у погріб до бджіл, щоб добре роїлись». Пасічники заходили до омшаника (утепленого приміщення для зимівлі бджіл), де зберігалися вулики, і зверталися з молитвою до Господа, щоб зачинався білий і жовтий віск та густий мед.
*Вечорниці – це не тільки форма дозвілля, а й колективна праця, коли дівчата в одній з осель вишивали. Якщо вони залишалися ночувати, а рано — після третіх півнів — прокидалися і знову бралися за роботу, то це вже були досвітки.

Народні прикмети
Після Ганни сонце повертає на літо, а зима – на мороз.
Ясне сонце – на Новий рік буде сильний мороз, якщо хмарно, на деревах іній –  під Новий рік буде відлига.
Яка Ганна до полудня, така зима до кінця грудня.
Яка Ганна до ніченьки, така зима до весноньки.
Коли іній вкриває дерева, то це передвісник хорошого врожаю.
Коли йде дощ – вся весна буде дощовою.
Тихий і безвітряний день – на врожай садовини.
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (100)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше