» » На Буковині відзначили 180-річчя від дня народження Юрія Федьковича
Інформація
  • Переглядів: 1324
  • Автор: Iryna
  • Дата: 14-08-2014, 12:28
14-08-2014, 12:28

На Буковині відзначили 180-річчя від дня народження Юрія Федьковича

Категорія: Стрічка / Для учнів та студентів

З нагоди Дня народження українського письменника-романтика, передвісника українського національного відродження Буковини Юрія Федьковича, в області проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті «Буковинського Соловія».
Так, у Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка впродовж серпня діятиме книжкова виставка «Там, де я родився, там мій рідний край».
У неділю, 3 серпня, у Путилі на території музею-садиби Юрія Федьковича за участю представників обласної виконавчої влади, керівників районної влади, відомих митців краю та небайдужих буковинців відбулося традиційне літературно - мистецьке свято «Шовкова косиця». 
У рамках святкування 180-річчя від дня народження Буковинського Соловія Юрія Федьковича на базі музею-садиби українського письменника пройшов конкурс читців-декламаторів.
У виконанні талановитої молоді Путильського району звучали рядки з поетичних творів та добірок письменника. Символічно, що твори Буковинського Соловія читали саме на родинному обійсті, тим самим відроджуючи з-поміж віків пам’ять
5 серпня у літературно-меморіальному музеї Юрія Федьковича пройшов творчий вечір – Гостини у Юрія Федьковича «Вершин карпатських вивищена муза», вподовж якого звучали кращі поетичні твори відомого письменника, поезії його духовних нащадків– поетів Буковини. Тодіж  відбулася  виставка буковинських пейзажів І.М. Гемері, часткова презентація циклу пісень І.Дерди на слова Ю.Федьковича.
Безпосередньо у День народження славного сина Буковини Юрія Федьковича, 8 серпня, відбулося  покладання квітів до його пам’ятника та панахида на могилі письменника.
Біля підніжжя пам’ятника вручена обласна просвітянська літературно-мистецька премія імені Ю.Федьковича митцям Буковини, які долучились до видання його творів.
Відповідно до плану роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області на 2014 рік, 26 вересня відбудеться круглий стіл на тему «Юрій Федькович – народний співець Буковини», присвячений 180-річчю від дня народження визначного українського письменника і культурно-освітнього діяча національного відродження Юрія Федьковича.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше