» » Курси підвищення кваліфікації вчителів української мови та літератури «Поезія − це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»
Інформація
  • Переглядів: 1453
  • Автор: Moderator
  • Дата: 3-02-2014, 11:44
3-02-2014, 11:44

Курси підвищення кваліфікації вчителів української мови та літератури «Поезія − це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»

Категорія: Стрічка / ІППОЧО

 

На виконання програми курсів підвищення кваліфікації учителі української мови і літератури ЗНЗ провели педагогічну практику  в Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг. Особливістю заходу було те, що вчителі ознайомилися зі специфікою викладання української мови в закладах даного типу, ознайомилися з методикою роботи викладачів, обговорили основні проблеми викладання дисциплін у ЗНЗ і ПТНЗ, а також висловили взаємну згоду на плідну співпрацю.

Викладач української мови і літератури ліцею Катерина Вікторівна Лупул гостинно запросила гостей на урок «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

За допомогою комп’ютера, мультимедійного проектора, відео, аудіо записів, презентації викладач дуже вміло реалізувала поставлену мету: ознайомила учнів із поезією та піснями літературного походження періоду шістдесятництва.

 «Шістдесятники – це покоління сміливих українських інтелектуалів, які прагнули передусім свободи слова, обстоювали національну ідею. Серед них були перекладачі, публіцисти та правозахисники, літературні критики, режисери, актори, композитори.

Дивовижний літературний вибух, немовби українська земля поспішала народити нові таланти на зміну масово страченим у 1933-1937 роках.

Ім’я Василя Стуса навіки закарбувалися в історію нашого народу як людини мужньої, безкомпромісної, високоморальної…

Василь Симоненко – поет, патріот, він понад усе любив рідну Україну, український трудовий народ. Для поета Україна – святиня, відданість їй – його обов'язок і щастя…

Зізнання Миколи Сингаївського, що вся його творчість, рядки поезії чи прози – з трави, гаїв і перелісків, віковічних зеленошумних борів і поліських озер, невеличких річок і льоноцвітпих ланів, житніх перепелиних вечорів і жайворонкових світанків. У них – його душа...

Українській літературі поталанило, що в ній є постать, яка життям і творчістю утверджує благородство, оригінальність, чесність і мудрість – Ліна Костенко…

Творчість Івана Драча – це світ мальовничий і незвичайний, це розкутість творчої думки, нетрадиційність поетичної форми, стилю…

Вічна тема материнства набула особливого розвитку у поезії Бориса Олійника…

В українську літературу Дмитро Павличко увійшов як поет тонкого ліричного мислення й глибокої інтелектуальності. Його філософські роздуми й інтимні зізнання, публіцистичні декларації й пейзажні замальовки, образи героїв і портрети конкретних людей – все це, до всього, позначено жагучою громадянською пристрастю. Найяскравіше ця пристрасть проявлена у ставленні до рідної Вітчизни і мови. Рідна мова для поета – найвищий критерій людської моральності…» − слова викладача, які не залишили байдужим жодного учасника заходу.

Поринувши у чарівний світ поезії, пісні, краси учителі, слухачі курсів, з великим захопленням спостерігали за своїми вчорашніми учнями, які вміло декламували вірші, виконували пісні на слова поетів-шістдесятників.

Поезія – це завжди політ фантазії, творчої думки, пошук тих засобів мови, що здатні торкнутися струн душі людини. Важко уявити на мить, що література, зокрема – поезія, раптом зникла у небуття. Мабуть, разом із нею зникли б наші почуття, душа народу стала б прозаїчною, буденною.

Слухачі курсів адресували щирі слова вдячності директору закладу Орисі Василівні Цимбал, яка ознайомила з умовами роботи закладу, поділилася секретами щодо оформлення предметних кабінетів; усьому колективу ліцею, а також викладачу української мови і літератури Катерині Вікторівні Лупул за урок та цікавий досвід роботи.


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2019 (19)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)
Серпень 2019 (94)
Липень 2019 (66)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше