Інформація
  • Переглядів: 490
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-10-2016, 12:40
12-10-2016, 12:40

Зліт юних туристів-краєзнавців об’єднує молодь

Категорія: Спортивні організації / Молодь та спорт

Вже традиційно кінець вересня скликає туристську молодь Глибоччини. І це не випадково, адже 27 вересня відзначаємо Всесвітній день туризму. Цьогоріч туристи-краєзнавці району зібралися на ХХIХ зліт для того, щоб обмінятись досвідом, продемонструвати власні навики та вміння зі спортивного туризму, знання з краєзнавства, топографічної підготовки, вміння орієнтуватись на місцевості. Одночасно під час зльоту проходить творчий звіт гурткових об’єднань Глибоцького центру туризму і краєзнавства.

На турбазу «Райдуга» в с.Просикуряни прибули представники 26 навчальних закладів району. Яскраве наметове містечко налічувало близько 300 учасників. Не оминули увагою традиційне свято юних туристів представники районної державної адміністрації, районної ради, управління освіти та райкому профспілки працівників освіти.

Упродовж трьох днів змагань юні туристи-краєзнавці вміло демонстрували свої знання, навички, спритність, оригінальність у п’яти залікових видах. Програма зльоту включала в себе 8 конкурсів та змагання на 6 дистанціях.

Одним із найскладніших видів змагань є «Туристсько-краєзнавчий маршрут». Для успішного подолання даної дистанції команда в складі 4 учасників повинна була рухатись пересіченою місцевістю та знаходити контрольні пункти (станції). На кожній зі станцій учасники виконували завдання з топографії, етнографічного, географічного, історичного, екологічного краєзнавства. Наступними були технічні етапи, де учні долали глибокі яри по навісній переправі та по колоді; піднімалися траверсом і спускались крутосхилами спортивним способом; надавали першу долікарську допомогу та транспортували умовно «потерпілого» на самостійно виготовлених ношах. Найкраще впоралися зі всіма запропонованими на маршруті завданнями команди Глибоцької гімназії (кер.Коваль Ю.С., Тодеренчук А.С.) та Червонодібровського НВК (кер.Баранюк В.А.). Призерами стали учні Турятського НВК (кер.Троєцька Н.І.), Глибоцького ліцею (кер.Сандул Д.В., Митранюк О.П.), Слобідського (кер. Нітушка Ю.Г.) і Грушівського НВК (кер. Вільчак Д.Д.).

Не менш насиченими були змагання з велосипедного туризму. Вони проводились на двох дистанціях: «Фігурне водіння велосипеду» та «Велоралі». Учні повинні були долати підйом і спуск по схилу на велосипеді, вміти визначати азимут, ремонтувати велосипед, здати тести на знання правил дорожнього руху та надання долікарської допомоги. Відмінні знання з техніки водіння велосипеду продемонстрували Микитюк Василь (Тарашанська ЗОШ) та Павленко Василь (Грушівський НВК). На технічних етапах дистанції «Велоралі» найкраще спрацювали і в підсумку перемогу у змаганнях з велосипедного туризму здобули команди Тарашанської ЗОШ І-ІІІст. (кер.Щур Р.В.) та Грушівського НВК (кер.Вільчак Д.Д.).

Змагання з водного туризму включали в себе проходження дистанції на двох класах суден – катамарані та байдарці. Троє учасників на швидкість долали імпровізовані ворота на воді (дистанція «Слалом») та виконували рятувальні роботи. Перемогу у даному виді змагань здобули команди Тарашанської ЗОШ І-ІІІст.(кер.Щур Р.В.) та Привороцької ЗОШ І-ІІст.(Плантус І.І.).

Цікаво проходили змагання з виду «Маршрутна топографічна зйомка місцевості». Діти визначали азимути, перетворювали відстані на місцевості відповідно до масштабу, створювали план місцевості за допомогою топографічних знаків, демонстрували топографічну грамотність. У цьому виді кращі результати серед навчальних закладів І-ІІІ ступенів показали вихованці гуртка «Велосипедний туризм», учні Карапчівського ліцею (кер.Товарницький І.Г.) та вихованці гуртка «Спортивне орієнтування» Червонодібровського НВК (кер. Баранюк В.А.).

Конкурсна програма зльоту включала конкурси бівуаків команд, «Пропаганда і реклама туризму і краєзнавства», конкурс капітанів, «Візитка команди», туристсько-краєзнавча вікторина… Переможцями у загальному підсумку конкурсної програми визнано команди Глибоцької гімназії (Коваль Ю.С., Тодеренчук А.С.) та Слобідського НВК (Нітушка Ю.Г.). Новинкою у програмі зльоту було впровадження конкурсу вимпелів, присвячених 25 річниці створення Центру туризму і краєзнавства та конкурсу візитівок творчих об’єднань, де команди відображали літопис туристсько-краєзнавчої роботи в ЗНЗ. Найбільш змістовно, якісно і оригінально представили свою роботу гуртківці Кам’янської ЗОШ І-ІІІст. (кер. Стрілак Н.П., Ткачук А.А.), Глибоцького ліцею (кер. Сандул Д.В.), Слобідського НВК (кер. Нітушка Ю.Г.).

У підсумку перше місце серед старших шкіл вже другий рік поспіль виборює команда Глибоцької гімназії (кер. Коваль Ю.С., Тодеренчук А.С.). Другу сходинку посіла команда Глибоцького ліцею (кер. Сандул Д.В., Митранюк О.П.). Карапчівський ліцей посів третє місце (кер. Товарницький І.Г., Товарницький В.Г.). Серед ЗНЗ І-ІІст. перемогла команда Червонодібровського НВК (кер. Баранюк В.А.). Призові місця відповідно посіли команди Слобідського НВК (кер. Нітушка Ю.Г.) та Грушівського НВК (кер.Вільчак Д.Д.).

Доброю традицією у Глибоцькому центрі туризму стало нагородження на зльоті кращих вихованців за підсумками минулого навчального року. Цьогоріч іменний кубок дістався Олександрі Ткачук учениці Глибоцької гімназії (доречі, переможець в конкурсі капітанів команд на зльоті). Дівчина також є переможцем обласного Чемпіонату з пішохідного туризму, переможцем обласної туристсько-краєзнавчої олімпіади, тричі перемагала у Чемпіонаті України зі спортивних туристських походів; у складі збірної команди області брала участь у Чемпіонаті України з пішохідного туризму серед юніорів та у Всеукраїнському зльоті краєзнавців, де стала призером.

Отож, поверталися додому учасники зльоту з яскравими враженнями, з набутим корисним досвідом і переконаннями, що лише шляхом наполегливої праці, сили волі, цілеспрямованості можна в житті домогтися успіхів і визнання.

Зліт юних туристів-краєзнавців переконливо свідчить, що туризм і краєзнавство є одним з найбільш ефективних засобів забезпечення духовного, естетичного, культурного й соціального розвитку особистості, що поєднує в собі оздоровлення, пізнання, творче самовдосконалення.

Надія Букатар

практичний психолог

Глибоцького центру туризму і

краєзнавства

 
Зліт юних туристів-краєзнавців об’єднує молодьскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше