» » Освітяни Чернівецької області розпочали підготовку до участі в дослідженні PISA-2018
Інформація
  • Переглядів: 1026
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-02-2017, 16:56
2-02-2017, 16:56

Освітяни Чернівецької області розпочали підготовку до участі в дослідженні PISA-2018

Категорія: Слайдер

2 лютого в бібліотеці Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» відбулася нарада щодо участі України в міжнародному дослідженні PISA-2018 та актуальних питань реєстрації на ЗНО-2017. У заході взяли участь Прінько Світлана Іванівна, директор Групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області; Якименко Любов Володимирівна, завідувач відділу тестових технологій та ЗНО Групи моніторингу; П’яста Оксана Антонівна, методист Івано-Франківського РЦОЯО; Руда Галина Василівна, заступник директора ІППО ЧО з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин; викладачі кафедр та методисти ІППО ЧО; методисти РМК/ММК; відповідальні за проведення ЗНО в районах та ОТГ області.

Метою наради було ознайомлення учасників з основними аспектами проведення міжнародного порівняльного дослідження PISA-2018 в Україні та ЗНО-2017.

Відкрила нараду Прінько Світлана Іванівна, яка виступила з доповіддю «PISA – унікальне міжнародне дослідження якості освіти». Світлана Іванівна розповіла про особливості PISA, його структуру, дисципліни, на які буде спрямоване дослідження, критерії, за якими обиратимуть школи-учасники. PISA (Programme for International Student Assessment)– міжнародне дослідження, координоване Організацією економічного співробітництва та розвитку. У 2018 році Україна вперше братиме участь у цій програмі. У 2017 році відбудеться пробне тестування PISA, до участі в якому будуть залучені 3000 учнів 15-річного віку з усіх регіонів країни, у 2018 – уже 5000 учнів. Дослідження складатиметься з тестування та анкетування, у якому братимуть участь не лише школярі, а й керівництво закладів. Галузі, на які буде спрямоване дослідження, – це читання, математика та природничі дисципліни. «Чи володіють 15-річні підлітки компетенціями, які необхідні їм для повноцінного функціонування в суспільстві? Таке основне питання PISA. Тому маємо досягти ствердної відповіді та мотивувати якісного вчителя на виховання якісного учня», – зазначила Світлана Іванівна.

Якименко Любов Володимирівна ознайомила з основними аспектами організації та проведення порівняльного дослідження якості PISA-2018 в Україні, продемонструвала результати PISA-2015 у різних державах та зразки завдань попередніх років. Усе супроводжувалося активною дискусією, тому що учасники наради намагалися розв’язати запропоновані завдання. «PISA – непростий, але важливий досвід для України. Потрібно серйозно підійти до цього дослідження, адже воно продемонструє рівень нашої освіти всьому світу», – наголосила Любов Володимирівна.

Обговорення участі України в такому міжнародному проекті завершилося визначенням першочергових заходів щодо організації та проведення PISA-2018 в Чернівецькій області.

Друга половина наради була присвячена підготовці до проведення ЗНО-2017.

Л.В.Якименко надала інформацію щодо стану реєстрації випускників ЗНЗ Чернівецької області для проходження пробного тестування.

П’яста Оксана Антонівна виділила актуальні питання щодо підготовки та проведення реєстрації на ЗНО-2017. Методист також розповіла про етапи роботи та проблемні ситуації, які можуть виникнути, детально описала нормативні документи. «ЗНО – це не відтворення шкільної програми, а випробування для учнів, щоб перевірити, чи можуть вони використовувати набуті в школі знання на практиці», – зауважила Оксана Антонівна.

Також учасники наради обговорили спірні питання щодо проведення пробного тестування та порядку реєстрації абітурієнтів на ЗНО-2017.

С.І.Прінько підвела підсумки наради й побажала всім успіху в підготовці учнів до майбутніх тестувань, щоб буковинський край був достойно представлений на державному та світовому рівнях.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше