» » Відбулася презентація підручника "Основи християнської етики. Учимося мудрості"
Інформація
  • Переглядів: 1582
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-10-2016, 18:32
12-10-2016, 18:32

Відбулася презентація підручника "Основи християнської етики. Учимося мудрості"

Категорія: Слайдер

У Чернівцях презентовано новий підручник "Основи християнської етики. Учимося мудрості" для учнів 4-х класів. Це непересічна подія для освіти Буковини, адже вперше за понад 20 років вийшов з друку систематизований, фахово упорядкований, схвалений Міністерством освіти і науки підручник для 4-го класу. Ця навчальна книга , як зазначила директор Департаменту освіти Оксана Палійчук, є позаконфесійною, загального світоглядного спрямування, абсолютно толерантною до віросповідань. Підручник навчає добру, християнській моралі, любові, сприяє формуванню в учнів національної гідності, активної громадянської позиції.

Презентація підручника відбувалася у Чернівецькій ЗОШ №25 І-ІІІ ст. за участі керівників крайової влади, галузі освіти, депутатів Чернівецької обласної ради, педагогів з районів області, представників громадськості і, звичайно ж, авторів підручника.

Привітав освітян краю з виходом у світ підручника голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, заступник керівника апарату Чернівецької ОДА Олександр Шкурідін, які пообіцяли підтримку у майбутньому друку підручників для інших класів.

Для видавництва підручника рішенням сесії обласної ради від 28.07.2016 №113-6/16 з метою придбання підручників «Християнська етика» розподілені кошти на районні управління освіти в сумі 100 тис. грн.. за рахунок залишку освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду. Виділено 15 тис. грн. за програмою підтримки книгодрукування у Чернівецькій області та залучено спонсорські кошти.

За останні роки в області відчутний прогрес щодо запровадження у робочі навчальні плани шкіл курсів духовно-морального спрямування (ця робота на державному рівні ведеться із 2005 року). Приємно відзначити, що якщо у 2012/2013 н.р. курси духовно-морального спрямування викладалися у 232 навчальних закладах і їх вивчало більше 12,5 тис учнів, то у минулому навчальному році курси духовно-морального спрямування викладалися практично у кожному навчальному закладі області і вивчало їх майже 34 тисячі учнів.

 

Олександр Шкурідін, виступаючи перед педагогами, зазначив: «Очевидним є той факт, що сучасного українського громадянина і патріота неможливо виховати без міцного фундаменту християнських цінностей. Адже основними складовими національно-патріотичного виховання мають стати громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне, духовно-моральне виховання.

Переконаний, що духовність необхідно розглядати як складову національної ідеї. Від того, яка міра духовності стане основою життя особистості, залежить майбутнє української нації. Адже моральність нації – основа духовної стійкості та спадкоємності її історичного буття».

 

Під час презентації директор Департаменту освіти Оксана Палійчук запевнила, що вивченню Християнської етики у школах, освітньою галуззю краю надається особлива увага. Це основа всьому, чого має навчитися дитина у школі. Християнська етика є базовою і для реалізації Концепції нової української школи, адже виховує патріота. Викладання курсу з Християнської етики у школах як ніколи є актуальною і суспільство само відчуває таку потребу. Департамент освіти області провів дослідження методом опитування батьків учнів на предмет - чи бажають вони, аби їх діти слухали курс з Християнської етики. Результат цього опитування говорить сам за себе - 96% батьків переконані, що їх діти мають ставати ближчими до Бога і пізнавати Святе письмо. Оксана Палійчук зазначила: "Указом Президента України 2015 року затверджена стратегія національно-патріотичного виховання, у якій зазначено, що основними напрямками є громадянське, військово-патріотичне і духовно-моральне виховання. Міністерство освіти розробило концепцію національно-патріотичного виховання. Ці два документи лягли в основу створення регіональної стратегії виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 5 наступних років".

Авторами підручника «Основи християнської етики. Учимося мудрості» є І. Сіданіч, М Влад, М. Федик, К. Влад. Під час презентації підручника виступила один з авторів - Марія Влад, яка натхненно висловила бажання працювати над наступними виданнями для інших класів.

Після офіційної презентації підручника для педагогів відбулася методична студія. Досвідом викладання предмета Християнська етика поділилася учитель Банилівської ЗОШ І-ІІІ ст ім. Діяконюка Олеся Стринадко. Саме у цій школі протягом багатьох років на високому рівні читається курс з Християнської етики.

Було презентовано відкритий урок у 4-му класі з предмета "Основи християнської етики" учителем Лідією Форост. Тема уроку - що таке добро, любов до ближнього і свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначається 14-го жовтня.

Ця знакова подія, презентація підручника, відбулася з ініціативи Департаменту освіти області і голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука, депутатського корпусу і громадськості.

Відбулася презентація підручника "Основи християнської етики. Учимося мудрості"скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше