» » Оксана Палійчук: «Об’єднані територіальні громади до кінця тижня повинні сформувати структурні органи управління освітою».
Інформація
  • Переглядів: 866
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-09-2016, 16:41
12-09-2016, 16:41

Оксана Палійчук: «Об’єднані територіальні громади до кінця тижня повинні сформувати структурні органи управління освітою».

Категорія: Слайдер

Новоутворені об’єднані територіальні громади в контексті децентралізації отримали багато повноважень самоврядності. Загальна освіта, її організація і функціонування, також входить до компетентності громад. Об’єднані громади тепер самі багато в чому визначають організацію та матеріальне наповнення закладів освіти. Голова громади та депутати змушені бути менеджерами своїх територій задля розвитку, і освіти у першу чергу.

Директор Департаменту Оксана Палійчук, заступники провели робочу нараду з головами об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Буковини, які були порівняно нещодавно утворені і зараз формують свої управлінські структури. Освіта перебуває у пріоритетних напрямках життєдіяльності місцевих громад. Тому відповідальність за організацію надання високого рівня освітніх послуг є спільною – громади і держави. Оксана Палійчук звернулася до голів ОТГ з пропозицією до 20 вересня визначитись з утворенням структур, які відповідатимуть за освіту в ОТГ. Це може бути одна посадова одиниця або невеликий підрозділ, все залежить від потреб громади і розбудованої освітньої галузі. ОТГ повністю відповідають за роботу навчальних закладів на своїй території. Заклади повинні бути атестованими вже навесні 2017 року, а підготовку ОТГ повинні розпочати зараз, зазначила Оксана Палійчук.

ОТГ потрібно зважити, що Урядом внесено зміни до Положення про освітній округ (постанова КМУ «Про внесення змін до Положення про освітній округ» № 574). Розділені поняття «освітній округ» та «опорний заклад» і відповідно механізми їх заснування, зокрема визначено, що освітній округ не є юридичною особою та діє на підставі рішення про його створення. Зменшено вимоги мінімальної наповнюваності опорного закладу (без врахування учнiв фiлiй) з «як правило, становить не менше 360 осiб» на «як правило, становить не менше 200 осiб». Також МОН визначиловимоги до назви опорного закладу та його філій. Слів опорний заклад у найменуванні навчального закладу вже не буде.

Під час зустрічі з головами ОТГ було наголошено на підготовці учнів до олімпіад, спершу першого і другого рівня, а потім і обласної олімпіади. Тут потрібна й активність самих навчальних закладів за підтримки ОТГ.

Одне з ключових питань наради в Департаменті було фінансування освіти ОТГ. Розпочинається відповідальний процес складання проектів бюджетів ОТГ на 2017 рік. Освіта у майбутньому бюджеті займає левову частку витрат. ОТГ ще вчаться працювати у нових законодавчих умовах і те, що стосується фінансових надходжень, законних їх витрат вже завтра відбудеться семінарське заняття для бухгалтерів і економістів ОТГ, де буде багато роз’яснень і відповідей на запитання.

 

 
 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (18)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше