» » Виховання Людини – один із найважливіших пріоритетів освіти
Інформація
  • Переглядів: 2038
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-10-2014, 16:22
30-10-2014, 16:22

Виховання Людини – один із найважливіших пріоритетів освіти

Категорія: Слайдер

Саме цю проблему висвітлила директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук під час наради-семінару заступників директорів із виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів області, яка відбулася на базі Вищого професійного училища №3.

У своєму виступі Оксана Михайлівна наголосила на важливості виховного компоненту у навчальному процесі: «Виховання – основна складова освіти, кожен урок повинен бути спрямований на формування в учнів моральних і культурних якостей. Виховний процес – це неначе посилання листів у дитячу свідомість, але чи дійдуть вони до адресата, чи будуть вони ними сприйняті, ми не знаємо».

Також очільниця крайової освіти окреслила найактуальніші питання щодо виховання молодого покоління: «Надзвичайно гострою у наш час є проблема нівелювання сімейних цінностей. Сумно констатувати, що Україна займає одне із провідних місць у світі за кількістю розлучень. Ми повинні ще змалечку говорити дітям про важливість інституту сім’ї, прищеплювати їм терпіння та чуйність, любов та повагу до близьких. У наш час діти мають величезну потребу у звичайному сімейному спілкуванні. Ми повинні докладати максимальних зусиль, щоб із наших учнів сформувати високодуховних і високоморальних особистостей».

Також Оксана Михайлівна зазначила, що задля уникнення педагогічного дисонансу вчитель повинен працювати над самовдосконаленням, дбати про власний професійний імідж, бути взірцем і моральним орієнтиром для підростаючого покоління. Педагог просто зобов’язаний слідкувати за своїм мовленням, зовнішнім виглядом, поведінкою.

На завершення свого виступу Оксана Михайлівна порадила присутнім у своїй професійній діяльності керуватися базовими принципами розвитку освіти, сформульованими Жаном Делором у доповіді Міжнародної комісії ЮНЕСКО «Освіта. Прихований скарб»: пізнавати; працювати; жити разом; жити.

Учасникам семінару візитну картку Вищого професійного училища №3 м. Чернівці представила господиня навчального закладу Олеся Нікішина.

Багато уваги приділено на нараді-семінарі питанням превентивного виховання. У своєму виступі Микола Басараб проаналізував стан злочинності та правопорушень учнів професійно-технічних навчальних закладів, звернув увагу заступників з виховної роботи на необхідність більш продуктивної співпраці  з відділеннями КМСД  УМВС України в Чернівецькій області, на важливість виховання у молоді  поваги до закону, превентивного виховання, небайдужості, що є основою формування законослухняних громадян.

З цікавою презентацією виступила Тамара Кліщинська, яка звернула увагу на  основні напрямки виховної діяльності в професійно-технічних навчальних закладах у 2014/2015 н.р.

Наталія Голубяк проаналізувала роботу з превентивного виховання та перспективні плани з виховної роботи. Звернула увагу на необхідності щомісячного аналізу стану злочинності та правопорушень у навчальних закладах. Плани з виховної роботи мають бути приведені до єдиної форми, заходи  збалансовані, необхідно позбавлятися формалізму у плануванні.  

Під час практичної частини наради-семінару заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки Оксана Кавнічук  презентувала  збірник з власного педагогічного досвіду «Творчі та інноваційні підходи у виховній роботі в навчальних закладах профтехосвіти», який отримали всі заступники з виховної роботи,  та продемонструвала фрагмент  ток-шоу «Рожеві окуляри» - «Очі – для пильності, руки – для дій, а життя – для  успіху».

Викладач української мови та літератури ВПУ №3 м.Чернівці Наталія Кундій майстерно провела Урок мужності «У війни не жіноче обличчя».

Під час екскурсії по навчальному закладу, яку провела заступник директора з виховної роботи Оксана Скоробогач, присутні відмітили сприятливий виховний простір, який вдалося створити керівникові закладу Олесі Нікішиній та колективу училища.  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 


 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (36)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше