» » Звернення директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера до освітян краю
Інформація
  • Переглядів: 2652
  • Автор: Moderator
  • Дата: 24-02-2014, 12:23
24-02-2014, 12:23

Звернення директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера до освітян краю

Категорія: Слайдер

Звернення директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера до освітян краю

Шановні педагоги, викладачі, учні, студенти! Сьогодні, 24 лютого 2014 року, у зв’язку з останніми подіями в державі, задля забезпечення належного функціонування навчальних закладів та забезпечення збереження життя і здоров’я дітей, миру та спокою працівників галузі, я склав повноваження.

Хочу щиро подякувати всім за багаторічну, сумлінну та плідну працю на благо розвитку освітньої галузі Буковини.

За час мого керівництва система освіти стабільно розвивалася. Ми з вами досягли високих результатів.

Упродовж останніх трьох років освіта краю характеризується стабільним зростанням показників розвитку.

У вересні 2010 року, за рішенням сесії Чернівецької обласної ради було створено Комунальний обласний позашкільний навчальний заклад  «Буковинська Мала академія наук учнівської молоді». Основне завдання навчального закладу – виявлення, розвиток та підтримка обдарованої учнівської молоді з напряму науково-дослідницької діяльності. У 12 наукових відділеннях (42 секції) БМАНУМ та її філіях функціонує 85 груп, у яких навчається  2126 слухачів.

Упродовж двох років відкрито філії Буковинської Малої академії наук учнівської молоді на базі 3-х віддалених районів Вижницького, Путильського та  Хотинського районів.

За три роки збільшилась результативність участі слухачів БМАНУМ у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (2011р. – 7 призових місць, 2012 р. – 14 призових місць, 2013р. – 21 призове місце з 36 учасників).

2011 рік

9 червня 2011 року – рішенням Чернівецької обласної ради №79-5/11 комунальний заклад «Чернівецьку обласну загальноосвітню школу-інтернат       І-ІІІ ступенів» перетворено у комунальну обласну загальноосвітню школу-інтернат «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей» (далі Багатопрофільний ліцей). Новостворений ліцей – це унікальний заклад для соціально-незахищених категорій дітей з сільської місцевості Чернівецької області. В Багатопрофільному ліцеї створені найсучасніші європейські умови проживання дітей з доступом до мережі Інтернет.

Проектна потужність закладу – 250 учнів. У2013/2014 н.р. в ліцеї навчається  123 учні.

На базі багатопрофільного ліцею створено експериментальний майданчик: 

«Психолого-педагогічні засади розвитку обдарованих учнів в умовах Багатопрофільного ліцею-інтернату для дітей із сільської місцевості».

   Упродовж 2012 – 2013 років з бюджету на проведення ремонтних робіт було виділено 1млн. 246 тисяч гривень.

Відкрито дві нові школи у селі Молодія Глибоцького району на 565 учнівських місць, кошторисна вартість якої складає 12 000,0 тис. грн (районний бюджет - 3 000,0 тис. грн., державний бюджет – 9 000,0 тис.грн.), у селі Кам’яна Сторожинецького району на 550 учнівських місць, кошторисна вартість якої складає 33 015,6 тис. грн (районний бюджет - 1 079,0 тис. грн., державний бюджет – 18 643,0 тис.грн, обласний бюджет – 100 тис. грн.. та інші джерела фінансування 11 178, 0 тис. грн).

Забезпечення підвезення учнів шкільними автобусами.

31 серпня 2011 року головою обласної державної адміністрації Михайлом Миколайовичем Папієвим урочисто вручено ключі від 30 шкільних автобусів, придбаних за рахунок спонсорських коштів, які надійшли від Об’єднання енергетичних підприємств „Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики” для підвезення школярів сільських шкіл області. Придбання такої кількості шкільних автобусів стало можливим завдяки укладеній Угоді про співробітництво між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Чернівецькою обласною державною адміністрацією та Чернівецькою обласною радою. Завдяки такому забезпеченню шкільними автобусами, охоплення організованим підвезенням учнів шкіл сільської місцевості склало 94,4%.

19.12.2011 відбулося вручення ключів від нових шкільних автобусів п’ятьом загальноосвітнім навчальним закладам області. Шкільні автобуси придбані за кошти державного бюджету 2011 року, на закупівлю яких було профінансовано понад 1 млн. 700 тис. гривень.

Забезпечено виконання вимог ст. 14 Закону України „Про освіту”, ст. 21 Закону України „Про загальну середню освіту” стосовно регулярного безоплатного підвезення до місць навчання й додому учнів та педагогічних працівникыв у сільській місцевості.

Новоселицький районний центр спортивного туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (РЦСТКЕУМ) заснований відділом освіти Новоселицької районної державної адміністрації 14 квітня 2011 року.

Сьогодні, на базі центру навчаються 388 учнів та студентів віком від 8 до 22 років. 

У 2013 році  вихованці Центру стали чемпіонами області з велосипедного туризму та представляли Чернівецьку область на Чемпіонаті України з велосипедного туризму у м. Кіровограді. А, вихованець центру, Штефанеса Дмитро, посів 3 місце в особистому заліку на Кубку України з велосипедного туризму у м. Вінниці.

Комунальний загальноосвітній навчальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр № 1» утворений шляхом реорганізації Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 1 для глухих дітей та функціонує з 12 квітня 2011 року як спеціальний загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів для дітей, які потребують корекції фізичного або (та) розумового розвитку, що забезпечує реалізацію права на здобуття якісної освіти певного рівня (дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної) дітей з психофізичними порушеннями (глухотою, помірною та важкою розумовою відсталістю, аутизмом, синдромом Дауна), здійснює заходи щодо їх комплексної реабілітації, соціальної адаптації, професійної орієнтації та підготовки, забезпечує проживання та утримання їх за рахунок держави.

У навчально-реабілітаційному центрі проходять комплексну реабілітацію діти від 2-х до 18-ти років постійного та змінного контингенту (учні, які перебувають на інклюзивному та індивідуальному навчанні, вихованці інтернатних закладів), функціонує різновікова мобільна група для дітей дошкільного віку з кохлеарними імплантами.

В інноваційному освітньому просторі Чернівецької області ще з 2011 року започатковано проведення Крайових зборів керівників навчальних закладів регіону.

Упродовж трьох років проведено шість Крайових зборів, на яких розглядалися актуальні питання виховної діяльності, збереження здоров’я учасників навчально-виховного процесу, впровадження ІСУО, наступності у навчанні дошкільної і початкової ланки, обговорювалися проблеми щодо підвищення якості та рівня знань учнів навчальних закладів області, стратегічні питання щодо розвитку освіти краю в контексті нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України».

Упродовж 2011 року здано в експлуатацію 4 ДНЗ: Полянський (проектна потужність – 25 місць) та Червонодібровецький (проектна потужність – 22 місця) у Глибоцькому, Петрашівський (проектна потужність – 54 місця, витрачено 554 тис. грн.) у Герцаївському, Давидівський (проектна потужність – 20 місць) у Кіцманському районах, введено в експлуатацію після реконструкції приміщення школи ДНЗ № 19 Центр розвитку дитини «Барвінок» у м. Чернівцях (проектна потужність – 200 місць,  кошторисна вартість реконструкції становить понад 6 мільйонів гривень. На придбання обладнання та технічного інвентарю використано 560 тисяч гривень).

2012 рік.

Відкрито школу у смт. Лужани Кіцманського району на 650 учнівських місць, кошторисна вартість будівництва складає  31 907,2 тис.грн. (районний бюджет -7 000,0 тис. грн., державний бюджет – 24 907,2 тис.грн.).

Здано в експлуатацію ІІ чергу Красноїльської гімназії Сторожинецького району на 280 учнівських місць, кошторисна вартість будівництва складає 20 438,0 тис. грн.   (районний бюджет -9 000,0 тис. грн., державний бюджет – 10 662,4 тис.грн. обласний бюджет - 1 607, 0 тис. грн. та ІІІ навчальний корпус Магалянської ЗОШ Новоселицького району на 500 учнівських місць,вартість будівництва складає   13 953,3 тис.грн. (державний бюджет).

Упродовж 2012 року здано в експлуатацію два ДНЗ у с. Черешенка Вижницького району (проектна потужність – 66 місць,  кошторисна вартість споруди - 2млн.  482 тис. грн. ) та Станівецький ДНЗ Глибоцького району (на добудову дошкільного закладу було виділено понад 4 мільйони гривень, заклад розрахований на 100 місць). У Кельменецькому районі реконструйовано приміщення двох дошкільних закладів у с. Лівинці (кошторисна вартість робіт складає 1 млн. 543,5 тис.грн. Проектна потужність закладу – 60 місць.) та с.Зелена (кошторисна вартість робіт складає 945,7 тис.грн., заклад розрахований на 50 місць).

Дитячий оздоровчий табір «Калинка» реорганізований у позашкільний оздоровчо-виховний заклад «Калинка».

Щороку у ньомуоздоровлюється близько 500 дітей пільгової категорії.

За підсумками Всеукраїнського конкурсу на кращий стан виховної роботи в оздоровчих таборах табір «Калинка» увійшов у п’ятірку кращих таборів України.

Підтримуючи акцію Міністерства освіти і науки України про запровадження уроку плавання у таборі був встановлений каркасний басейн.

Створено КУ «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області». Основною метою діяльності якої є організаційне, інформаційне, науково-методичне забезпечення проведення моніторингу освітньої діяльності навчальних закладів регіону, результативності регіональних проектів і програм у галузі освіти, проведення моніторингу якості знань в он-лайн-режимі.

Створено веб-проект «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області». Перший великий учнівський буковинський веб-проект являє собою довгострокову програму зі збору і систематизації історико - краєзнавчих матеріалів всіх регіонів Буковини. Результатом роботи учнів є постійно діюча електронна сторінка з питань історії краю та видання збірника-довідника про область, її населені пункти, видатні постаті Буковини, туристичну привабливість та інші цікаві історико - краєзнавчі відомості, створення електронних бібліотек назв історичних подій й особистостей.

2013 рік.

В області започатковано роботу обласної літньої інтелектуальної школи для обдарованих учнів із залученням до її роботи провідних фахівців та вчених. З 14 по 28 серпня 2013 року  така школа працювала при Інституті післядипломної педагогічної освіти для 500 школярів області з 20-ти базових дисциплін та на базі позашкільних навчальних закладів для 256 талановитих та обдарованих вихованців гуртків. Викладачами літньої інтелектуальної школи стали провідні фахівці-викладачі вищих навчальних закладів Чернівецької області, викладачі та методисти Інституту післядипломної педагогічної освіти, позашкільних навчальних закладів, кращі вчителі краю.

Розпочали свою роботу комунальні обласні позашкільні оздоровчі заклади «Буковинка» та «Перлина гір», підпорядковані Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації.

1 вересня 2013 року відкрито філії Буковинської малої академії наук учнівської молоді на базі Путильського  та Вижницького районів, у яких  навчанням охоплено понад 400 слухачів.

У Буковинській малій академії наук учнівської молоді з 01.09.2013 відкрито  наукове відділення технічних наук. Розширено мережу учнівських наукових  товариств і об’єднань у навчальних закладах області.

З  1 жовтня 2013 року функціонує Чернівецький міський центр еколого-натуралістичної творчості   учнівської    молоді       на  базі  загальноосвітньої школи №16.

Упродовж трьох років проведено значний обсяг робіт з забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями у загальноосвітніх навчальних закладах. На цей час із 434 загальноосвітніх навчальних закладів області забезпечено 427 (98,4%). Спеціальні загальноосвітні заклади та школи-інтернати забезпечено пандусами на 100%.

За останні три роки мережа дошкільних навчальних закладів збільшилася на 21 одиницю (374 у 2013 році проти 353 у 2010 році) за рахунок відкриття нових ДНЗ та організації роботи  ДНЗ у пристосованих приміщеннях.

До початку 2013/2014 н.р. у реконструйованому приміщенні колишніх майстерень Стальнівецького НВК розпочав діяльність дошкільний підрозділ, розрахований на 50 місць. Витрачено кошти місцевого бюджету у сумі 250,0 тис. грн..

В області спостерігається позитивна динаміка створення навчально-виховних комплексів «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад». У порівнянні з 2010 роком їх кількість зросла на 72    (133 у 2013 році проти 61 у 2010 році).

З метою розвантаження діючих груп та зменшення черги на влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів відкриваються додаткові групи у функціонуючих ДНЗ та НВК, що дає можливість створити нові місця для дітей дошкільного віку. З 2010 року створено 2944 місця.

20 грудня 2013 року проведено перший обласний форум працівників позашкільних навчальних закладів «Позашкільна освіта Буковини – школа юних обдарувань», який став підсумком Року дитячої творчості в Україні та виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України».

На сцені Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» виступили представники всіх напрямів позашкільної освіти: художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчого, науково-технічного, еколого-натуралістичного, дослідницько-експериментального, спортивно-оздоровчого із звітом про проведену роботу за 2013 рік. Кращих педагогів та вихованців позашкільних навчальних закладів нагороджено почесними грамотами.

В області діє Інформаційна система управління освітою (ІСУО). До порталу підключенні 436 загальноосвітніх та 370 дошкільних навчальних закладів. Портал "Україна. ІСУО інформаційна система управління освітою” включає набір засобів та інструментів, призначених для автоматизації управлінської діяльності органів управління освітою всіх рівнів, загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів. Система дозволяє створити єдину систему збору, обробки та зберігання інформації в розрізі загальної середньої та дошкільної освіти.

1 вересня 2013 розпочав  роботу Міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Для навчання та виховання дітей облаштовані просторі  навчальні приміщення, кабінети, майстерні, лабораторія агроландшафтів  та промислової екології, відеотека, комп'ютерний клас, є сучасні технічні засоби навчання, живий куточок, дендропарк,  4 екологічні стежини.

На сьогоднішній день  творчо працюють  46 гуртків, які відвідують 658 вихованців: «Юні рослинники» , «Юні виноградарі», «Юні квітникарі», «Юні охоронці природи», «Юні лісівники»,  «Основи гідробіології», «Озеленення шкільних та пришкільних територій», «Лікарські рослини», «Юні екологи» та ін., які працюють як на базі  закладу так і в 17 школах міста, Чернівецького національного університету, Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області .

2014 рік.

21 січня 2014 року в с. Оршівцях Кіцманського району  відкрито відбудований і реконструйований спорткомплекс із просторим залом, глядацькими трибунами, тренажерами, роздягальнями.

Обласна інформаційно-методична газета «Освіта Буковини» за тиражем на 2014 рік на другому місці серед всіх обласних друкованих видань.

Тираж періодичного видання збільшився у порівнянні з 2013 роком на 12%  тобто з 11 381 до 12 790 примірників.

Станом на сьогодні у 434 навчальних закладах відсоток забезпечення комп’ютерами становить 95,6% (у 2012/2013 навчальному році – 93,0%).

429 (98,8% від загальної кількості) навчальних закладів підключені до мережі Інтернет (у 2012/2013 н.р. відсоток складав 92,7).

На даний час показник кількості учнів на 1 комп’ютер становить 14,3 (у минулому навчальному році – 16,7).

Упродовж двох останніх років проведено значний обсяг робіт з забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до загальноосвітніх навчальних закладів. На цей час із 434 загальноосвітніх навчальних закладів області забезпечено 427 (98,4%). Спеціальні загальноосвітні заклади та школи-інтернати забезпечено пандусами на 100%.

Упродовж 2010-2014 років в Чернівецькій області не було закрито жодного загальноосвітнього навчального закладу.

Бажаю подальшого розвитку та процвітання освіти Буковини!

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2019 (142)
Грудень 2018 (163)
Листопад 2018 (250)
Жовтень 2018 (176)
Вересень 2018 (85)
Серпень 2018 (124)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше