Професійно-технічна освіта

В області функціонує 16 ПТНЗ різних типів, з них шість – заклади нового типу (вищі професійні училища), вісім ліцеїв, Сокирянський навчальний центр №67 при установі виконання покарань та одне професійно-технічне училище. Підготовка кваліфікованих робітників у Чернівецькій області здійснювалася з 79 професій (75% інтегровані) за державними стандартами. У ПТНЗ області щорічно навчається понад 7,5 тис. осіб.
За галузевим спрямуванням ПТНЗ області здійснюють підготовку кваліфікованих робітників: 1 – для будівництва; 6 – для промисловості; 5 – для агропромислового профілю; 2 – для сфери обслуговування; 2 – для транспорту. 
Для впровадження інформаційно-комунікативних технологій професійної підготовки у ПТНЗ функціонує 31 комп’ютерний клас. Комп’ютерні класи оснащені 717 персональними комп’ютерами (один комп’ютер для 7 учнів). Продовжується процес створення електронних бібліотек. Усі ПТНЗ підключені до мережі інтернет, мають власні веб-сайти. У Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки встановлені камери відеоспостереження.
У 2015 році здійснено ліцензування та набір на навчання з 7-ми нових професій («Майстер з комплексного обслуговування будівель та споруд», «Утеплювач приміщень та споруд», «Майстер з ремонту та обслуговування електронного обладнання автомобілів», «Слюсар з ремонту наливної арматури», «Машиніст бульдозерів»).
Важливим напрямком роботи є створення, оновлення та впровадження Державних стандартів професійно-технічної освіти. У 2015 році здійснено організацію та методичний супровід розроблення проектів Державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій, які розроблялися творчими групами на базі професійно-технічних навчальних закладів області, а саме: «Коваль ручного кування», «Квіткар», «Слюсар-електромонтажник», «Реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів», «Живописець», «Різьбяр по дереву та бересту», «Машиніст екскаватора одноковшового».
Упродовж 2015 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти за участі Департаменту проведено семінари для педагогічних працівників ПТНЗ області за напрямками підготовки кваліфікованих робітників; інструктивно-методичні наради, засідання секції практичних психологів і соціальних педагогів ПТНЗ, круглі столи, майстер-класи, тренінги.
Підготовка кваліфікованих робітників здійснювалася у тісному поєднанні професійно-теоретичної діяльності з професійно-практичною, що супроводжувалося виготовленням корисної продукції та наданням платних послуг населенню відповідно до вимог чинного законодавства. За 2015 рік ПТНЗ надали платних послуг та реалізували готову продукцію на суму 5511,9 тис грн.
З метою професійної орієнтації молоді 21 травня 2015 року проведено творчий звіт ПТНЗ області, під час якого відбувся ярмарок професій, працювало «містечко майстрів», де кращі учні, переможці обласних конкурсів «Кращий за професією» демонстрували професійні навички. Навчальні заклади представили близько 500 виробів та експонатів, виготовлених учнями й педагогами на заняттях гуртків технічної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва. 
Вперше ПТНЗ взяли активну участь у Першому всеукраїнському профорієнтаційному інтерактивному дитячому заході, що проходив під патронатом Марини Порошенко, «Місто професій». Метою заходу було надання можливості кожній дитині у віці від 2 до 17 років спробувати себе у всіх презентованих професіях. ПТНЗ м. Чернівців представили робочі місця з 30-ти професій.
У ПТНЗ області налагоджено міжнародну співпрацю. Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту уклав угоду про співпрацю до 2022 року з Мінським державним професійно-технічним коледжем залізничного транспорту (Республіка Білорусь). З метою вивчення досвіду професійної підготовки кваліфікованих робітників у навчальних закладах, проведення позаурочних заходів та спортивних змагань укладено угоди у межах асоціацій професійно-технічних навчальних закладів залізничного профілю із Словаччиною та Польщею. У Вищому професійному училищі № 24 м.Заставни відбулося двостороннє знайомство з технічним ліцеєм ім. Лацку Воде (Румунія), підготовлено та погоджено текст угоди про співпрацю. У рамках трьохсторонніх угод між Україною, Молдовою та Румунією з транскордонного співробітництва за проектом Євросоюзу Глибоцьким професійним ліцеєм підписано угоду про співпрацю з сільськогосподарською школою м. Дорохой (Румунія).
За сприяння Департаменту 09.07.2015 у Чернівцях відбулася Міжнародна робоча зустріч з делегацією представників професійно-технічної освіти Литовської Республіки та України. У рамках зустрічі підписано угоду про співпрацю між Шауляйським центром професійно-технічної освіти та Чернівецький вищим комерційним училищем КНТЕУ.
Одним з основних завдань, над яким працював Департамент – розвиток соціального партнерства між навчальними закладами та замовниками кадрів. У ПТНЗ наявна належна навчально-матеріальна база, яка спроможна забезпечити виконання вимог Державних стандартів професійно-технічної освіти.
Навчально-виробничі полігони створено на базі Вищого професійного училища №24 м.Заставна (з підготовки слюсарів з ремонту автомобілів: модернізована слюсарна майстерня, встановлені токарні верстати, створений цех діагностики та ремонту автотранспортних засобів); Глибоцького професійного ліцею (полігон агропромислового господарства). 
Виробничі майданчики організовано на базі Чернівецького професійного ліцею сфери послуг (з надання поліграфічних послуг); професійно-технічного училища №8 м. Чернівців (навчально-виробничий майданчик готельно-ресторанного господарства з професій «Кухар», «Офіціант», «Агент з організації туризму», «Покоївка», «Адміністратор», «Кравець» щодо розроблення моделей та пошиття постільної білизни, одягу для офіціантів, покоївок, адміністраторів тощо).
За підсумками VІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015» Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту нагороджений дипломом і золотою медаллю в номінації «Створення мережі євроклубів як механізму інтеграції до європейського освітнього простору»; Чернівецький професійний ліцей сфери послуг – дипломом і срібною медаллю.
 


 скачать софт

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше