Інформація
  • Переглядів: 534
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-12-2016, 17:20
15-12-2016, 17:20

Всеукраїнський тиждень права у Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки

Категорія: Заклади професійної (професійно-технічної) освіти

У рамках Всеукраїнського тижня права у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки проведено ряд заходів з метою розвитку пізнавального інтересу учнів до правової сфери, популяризації правових знань та підвищення правової культури учнів.

Викладач правознавства Л.І. Петровська провела для учнів усний журнал «Юридична відповідальність неповнолітніх», гортаючи сторінки якого представила найбільш поширені правопорушення серед неповнолітніх, звернула увагу на їх головні причини та охарактеризувала види та особливості юридичної відповідальності неповнолітніх правопорушників. Особливе враження на учнів справила відеосторінка «Підлітки за гратами»: вони побачили умови життя та навчання своїх ровесників-правопорушників у місцях позбавлення волі, почули їхні міркування про свої протиправні вчинки, висновки та мрії про повернення до нормального життя. Цієї ж теми у своєму виступі перед учнями торкнувся старший інспектор ювенальної поліції м. Чернівці Думич Ігор Іванович, зустріч з яким в актовій залі гуртожитку організувала заступник директора з виховної роботи Оксана Костянтинівна Кавнічук. Він навів приклади правопорушень неповнолітніх по місту і області, розповів про різні види юридичної відповідальності, до яких вони були притягнуті, а також фахово відповів на запитання учнів. З побаченого і почутого учні зробили головний висновок, що людина повинна пам’ятати про те, що за кожен свій вчинок вона має відповідати не тільки перед суспільством, а й перед законом.

У групі №16 Петровська Л.І. провела відкритий урок по конституційному праву, на якому учні ознайомилися з особливостями цієї галузі права, класифікацією конституцій та структурою українського Основного Закону, головними політико-правовими актами, якими закріплювався суверенітет сучасної України. Особливу увагу викладач звернула на розділ «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Учні переглянули відеоролик про прийняття Конституції незалежної України, працювали з підручниками, опорними конспектами, правознавчим словником. Із вкладки «Пишаємось Україною та українцями» у блозі викладача довідалися цікаві факти про українську Конституцію. Отримали домашнє завдання - розгадати тематичний кросворд, який також розміщений у блозі викладача.

Цікаво пройшла правознавча гра «У світі права і закону», в якій взяли участь команди груп І курсу»: «Феміда» (гр. №10), «Юрист» (гр. №15), «Вікторія» (гр. №16). Інтелектуальні змагання складалися з декількох конкурсів: «У світі мудрих думок», «Правознавча мозаїка», «Схеми», «Правотворення», «Кросворд», «Народна мудрість і право». В них учні показували не тільки конкретні знання, здобуті на уроках правознавства, а й свою ерудицію, кмітливість та творче мислення. Переможцями гри стали учні гр. №15, серед яких найкращим був Юрій Дмитро.

Авторитетний римський юрист ІІІ ст. до н.е. Доміцій Ульпіан писав, що «знання права заслуговує найвищої шани». Воно є однією з основних ознак правової культури людини. Тому дуже важливо прагнути збагачувати свої знання з основ права та вчитися їх застосовувати у різних життєвих ситуаціях. Цьому й сприяли заходи, проведені в рамках Всеукраїнського тижня права.


 

 

 

 

  

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (66)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше