Інформація
  • Переглядів: 477
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-02-2016, 10:47
25-02-2016, 10:47

Співпраця батьків і школи – запорука успіху

Категорія: Заклади професійної (професійно-технічної) освіти


Виступом юних гімназійних талантів розпочалася 25 лютого батьківська конференція, що традиційно проводиться один раз на два роки. Зокрема відомі вже у місті вокалістки Даша Білоконь, Юля Марусик, вишукане тріо у складі трьох оригінальних і по-своєму яскравих Даринок – Лотоцької, Димитрюк та Білоконь налаштували аудиторію на позитив, патріотизм, відданість батьків дітям і розуміння важливості тісної співпраці зі школою.
Після кількох процедурних моментів до 140 учасників зустрічі звернулася голова батьківської конференції Лариса Киструга, котра, перебуваючи на посаді з лютого 2008 року, узагальнила набутий досвід та поділитися успіхами співпраці органів учнівського самоврядування, батьківської ради та адміністрації гімназії, а також звернула увагу до нагальних проблем, які хвилюють батьківську громадськість не лише нашої гімназії. Лариса Олександрівна проаналізувала діяльність батьківських комітетів класів, відповідно – загальногімназійного, внесла свої пропозиції та охарактеризувала роботу громадської організації «Батьки – дітям Новодністровська», котра була створена у 2003 році на базі Новодністровської гімназії. Крім того, доповідач наголосила, що кожного останнього четверга місяця у гімназії оголошується день відкритих дверей, тож будь-хто з батьків має право бути присутнім на уроці у своєї дитини, відвідати шкільну їдальню, поспілкуватися із представниками адміністрації закладу та вчителями. Лариса Олександрівна запропонувала батькам частіше заходити на сайт нашої гімназії – novgymnasium.wordpress.com, де є розділ «Для батьків», в якому можна ознайомитися зі складом батьківської ради, побачити графік проведення зборів і засідань, їхню тематику і питання, які розглядаються, і, що важливо, в електронному вигляді винести на обговорення чи подати власні пропозиції батьківській раді. Голова батьківського комітету детально прозвітувала, що було зроблено за період 2014–2016 років, які проблемні питання вдалося розглянути та вирішити. Учасники конференції ознайомились і з інформацією щодо руху коштів: за активною участю батьків за звітній період на рахунок фонду ГО надійшло 141 465 грн батьківських внесків та безпосередньо надано класам 1 849 грн спонсорської допомоги; матеріально-технічну базу гімназії було оновлено на 120 тис. грн. Мають змогу користуватися рахунком й інші навчальні заклади міста: за звітний період у ДНЗ «Радість» змогли придбати спальні комплекти зі сплатою всіх послуг банку. Насамкінець Л. О. Киструга подякувала батьківським комітетам класів, батькам, усьому гімназійному колективу за співпрацю, розуміння та підтримку.
Спільними зусиллями розглянути питання співпраці батьків і школи як запоруки успіху у навчанні і вихованні підростаючого покоління – таку мету ставила перед собою у своїй співдоповіді директор Новодністровської гімназії Лариса Козак, вдало порівнюючи: «Як два крила у птаха, що допомагають йому вільно літати в безмежному просторі, так сім’я і школа створюють оптимальне навчальне середовище для вільного та повноцінного розвитку особистості школяра». Не уявляючи життя гімназії без батьківської громади, директор дякувала батькам за те, що взяли на себе частину обов’язків щодо утримання школи, адже завдяки тісній співпраці батьків, міської влади та меценатів гімназія змінилася на краще: було створено комфортні умови для навчання та виховання учнів, підвищився імідж гімназії у місті й області. За результатами моніторингу Новодністровська гімназія посідає одні з перших місць серед закладів нового типу області, залишивши позаду подібні з м. Чернівці, а в минулому навчальному році заклад заслужено завоював ІІ місце в області і в рейтингу «Топ 200 найкращих закладів України» значився на 88 місці. Батьки отримали детальну інформацію про рівень навчальних досягнень учнів гімназії, кількість випускників, що вступають до ВНЗ, роботу школи олімпійського резерву та науково-дослідницького товариства «Пошук», перемоги у різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсах, що було вдало проілюстровано за допомогою мультимедіа. На завершення Л. В. Козак висловила переконання в тому, що актуальними залишаються слова Василя Сухомлинського: «Час і батькам, і вчителям глибоко усвідомити, що ні школа без сім’ї, ні сім’я без школи не можуть справитися з найтоншим, найскладнішим завданням – становленням людини», традиційно опоетизувавши дружню гімназійну родину. 
Із приємністю привітав батьківську громаду міський голова Анатолій Болдашев, подякувавши зокрема за традиційну співпрацю напередодні випускних балів у постановках танцювальних номерів. Далі мер коротко охарактеризував фінансову складову у контексті освітньої галузі, зупинившись на важливості і перспективах співпраці Новодністровська з фондом «Україна-Хабітат», який організовує фінансування інвестиційних проектів у рамках місцевої інвестиційної програми, розмір допомоги може становити для малого бізнесу від 100 до 250 тис. доларів, для середнього бізнесу – від 250 тис. до 2 млн доларів. Також А. І. Болдашев запропонував ідею стажування учнів гімназії у відділах та управліннях міської ради з метою подальшої профорієнтації.
Детальний звіт за затвердженими кошторисами, отриманими доходами і проведеними витратами фонду ГО «Батьки – дітям Новодністровська» був наданий членом наглядової ради Світланою Понєтайкіною.
У результаті голосування було також прийнято рішення залишити з 1 вересня 2016 року розмір батьківських внесків до фонду ГО «Батьки – дітям Новодністровська» у сумі 25 грн на місяць та 225 грн на навчальний рік. 
На батьківській конференції було обрано новий склад наглядової ради та голову загальногімназійного батьківського комітету, що матиме право представляти ГО для здійснення реєстраційних дій діяльності за статутом – віднині його очолюватиме Олена Борисівна Мельник.
Згідно із процедурою, батьківською конференцією Новодністровської гімназії було прийнято відповідну ухвалу. А завершальним приємним акордом стало нагородження – директор закладу вручила 38 подяк мамам і татам за активну участь у житті класу та гімназії і гідне виховання дітей; із особливими словами вдячності за багаторічну співпрацю, допомогу і завзяту роботу Л. В. Козак звернулася із такою ж відзнакою і до Л. О. Киструги.
 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше