» » Предметний тиждень з фізики та астрономії в Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки
Інформація
  • Переглядів: 1305
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 31-03-2015, 10:27
31-03-2015, 10:27

Предметний тиждень з фізики та астрономії в Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки

Категорія: Заклади професійної (професійно-технічної) освіти / Стрічка

Згідно плану роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки з 23 по 30 березня в училищі пройшов предметний тиждень з фізики та астрономії. Мета організації і проведення різних заходів під час предметного тижня – пропаганда фізичних та астрономічних знань; підвищення інтересу учнів до фізики, астрономії та космонавтики, розвиток ініціативи, учнівської творчості; виховання в учнів потреби щодо використання науково-популярної літератури та інших джерел інформації для поповнення знань; поглиблення знань учнів; професійна спрямованість.
Тиждень фізики та астрономії – це тиждень тісної співпраці викладача Анатолія Дмитровича Грицюка та учнів, адже провідна роль в організації предметного тижня належала учням.
У Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки принцип професійної спрямованості фізики є пріоритетним принципом навчання адже професії, які учні здобувають в училищі базуються на ґрунтовних знаннях фундаментальних законів фізики та їх застосуванні у професійній діяльності. Майбутнім слюсарям-електромонтажникам, радіомеханікам з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури, електромеханікам з ремонту лічильно-обчислювальних машин ці знання життєво необхідні, щоб орієнтуватися в техніці та технологіях. Саме тому 24 березня відкритий урок з теми: «Електропровідність напівпровідників. Власна і домішкова провідність напівпровідників» проводився в групі №19 за професією «Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури». Урок захопив учнів, викликав інтерес та сформував мотивацію, адже напівпровідникові діоди й транзистори є «цеглинками» дуже складних пристроїв, які називають інтегральними мікросхемами. Мікросхеми «працюють» сьогодні в комп’ютерах і телевізорах, у мобільних телефонах і штучних супутниках, в автомобілях, літаках і навіть у пральних машинах. На уроці використовувались міжпредметні зв’язки з такими предметами, як хімія, технології обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури, радіоелектроніка та основи телебачення. Учні отримали поняття про напівпровідники, визначили відмінність між напівпровідниками, діелектриками і провідниками (металами). Самостійна робота учнів з періодичною таблицею хімічних елементів Д.І.Менделеєва дозволила визначити, до якої групи належать напівпровідники. При поясненні нового матеріалу використовувався відеофільм-анімація, з допомогою якого учні змогли побачити ковалентні зв’язки та їх руйнацію при підвищенні температури в кристалах, електронну діркову провідність, що неможливо побачити неозброєним оком. Інтерактивна робота в творчих групах при закріпленні матеріалу дала змогу учням переконатись у перспективі та дешевизні приладів, що побудовані на напівпровідниках, які на сьогоднішній день знайшли широке застосування в нанотехнологіях.
25 березня пройшов виховний захід з теми: «Обсерваторії світу. Телескопи». Учні дізнались про світові центри досліджень космічного простору та необхідне обладнання для спостережень, оскільки неозброєним оком людина отримує мало інформації про Всесвіт. Творчі групи учнів дослідили інформацію про види та будову телескопів як наземних так і космічних та поділилися своїми знаннями в доповідях. Викладач звернув увагу на те, що Україна космічна держава і здатна співпрацювати у галузі астрономії зі світовими лідерами такими, як США та країни ЄС. Всі мали змогу віртуально подорожувати і спостерігати за космічними тілами за допомогою програми Stellarium, яка викликає в учнів абстрактне мислення та зацікавлення до вивчення астрономії, в основі якої лежить спостереження.
27 березня відбулося засідання фізичного гуртка з теми: «Сергій Павлович Корольов». Метою заходу стало ознайомлення з біографією та діяльністю С.П. Корольова, який зробив великий внесок у розвиток космонавтики та авіації не тільки України, а й всього світу. Під час заходу учасники гуртка з різних груп І-ІІІ курсу провели бесіду у вигляді дискусії, в ході якої було охарактеризовано навчання та діяльність у нелегкі часи (Перша та Друга світова війна, голод) нашого земляка Сергія Павловича Корольова. У працях С.П. Корольова багато досягнень – запуск першого штучного супутника Землі, політ Ю.Гагаріна на космічному кораблі навколоземною орбітою. Нелегка доля була в інженера-конструктора, його спіткала хвороба (тиф), тюрма (Колима), але він не здавався і досягнув своєї мрії. Нам є ким пишатись, брати приклад і бути патріотом своєї України.
Предметний тиждень ще раз довів, що зусилля викладача з організації позаурочної роботи позитивно позначаються на результатах навчання з фізики. Відбувається поглиблення, розширення і систематизація знань учнів, забезпечується не лише високий рівень природничо-математичної підготовки, а й прослідковується чітка професійна спрямованість на майбутній фах з урахуванням міжпредметних зв'язків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Предметний тиждень з фізики та астрономії в Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки

 

Предметний тиждень з фізики та астрономії в Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки

 

 

Предметний тиждень з фізики та астрономії в Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки

 

Предметний тиждень з фізики та астрономії в Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2019 (81)
Серпень 2019 (93)
Липень 2019 (65)
Червень 2019 (137)
Травень 2019 (197)
Квітень 2019 (138)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше