Error: Incorrect password!
Лілія Гриневич: саме вчитель є провідником реформ, здатним втілити новий зміст освіти на практиці » Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації
 
» Лілія Гриневич: саме вчитель є провідником реформ, здатним втілити новий зміст освіти на практиці
Інформація
  • Переглядів: 821
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-05-2016, 14:21
20-05-2016, 14:21

Лілія Гриневич: саме вчитель є провідником реформ, здатним втілити новий зміст освіти на практиці

Категорія: ---

Під час зустрічі з освітянами Сумщини 19 травня 2016 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що одним з важливих питань для системи освіти зараз є соціальний статус і рівень кваліфікації педагогічних працівників, починаючи від дошкілля. Системною проблемою є знаходження вчителів дошкільних закладів у тарифній сітці на невиправдано низьких тарифних розрядах. «Навіть у порівнянні з вищою школою, позиції «вчитель вищої категорії» і «директор школи» оплачуються по одинадцятому тарифному розряду, а «асистент викладача вищого навчального закладу» - по п’ятнацятому», - зауважила міністр. Лілія Гриневич наголосила, що необхідно вже з наступного року вести роботу по просуненню педагогічних працівників по тарифній сітці вгору, оскільки такі розриви у рівні оплати їх праці є невиправданими.
Питання підвищення кваліфікації вчителів також передбачене у законопроекті «Про освіту», який зараз розглядається у Парламенті. «Ми хочемо створити можливість і альтернативу вибору для вчителя збирати своє підвищення кваліфікації по модулях, розширити їх можливості в цьому напрямку», - сказала Лілія Гриневич.
Міністр зазначила, що в умовах розвитку інформаційних технологій, коли можна здобути будь-яку інформацію, викликом є її критичне осмислення, вміння посортувати та відібрати у ній головне. Тому важливо формувати основні компетентності, базові уміння, потрібні людині впродовж життя. Окрім традиційних компетентностей, таких як, наприклад, рідна та іноземна мови, математична грамотність, серед них мають бути і підприємництво і фінансова грамотність, громадянська та культурна компетентність, вміння працювати в команді, критичне мислення. Система освіти має почати працювати на потребу дитини, основним гаслом у освітніх галузях прогресивних країн зараз є «Освіта – для життя». І в цьому контексті вчитель має змінити свою роль по відношенню до учня як на партнерську та підтримуючу.
Як наголосила Лілія Гриневич, для впровадження цих компетентностей та оновлення змісту освіти Міністерству необхідна підтримка вчителів, оскільки саме вчитель є провідником реформ.
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше Error: Incorrect password!