Главная > --- > Свято Української мови

Свято Української мови


13-11-2015, 14:29. Разместил: Moderator
"Мова – це кров,
що оббігає тіло нації.
Витече кров – умре нація”
Юліан Дзерович

      Мова – це диво, яке ми чуємо від свого народження, це почуття, які допомагають нам виразити любов і турботу про рідних та друзів, це радість, якою ми ділимось з близькою людиною, це душа. 
Мова – це скарбниця важливих знань, що визначає нашу ментальність. У ній міститься бажання та сподівання мільйонів людей, що являють собою єдиний народ.
Саме вона – наша мова – втілює в собі український характер, нашу пам'ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської.
І це так, бо, як сказав Володимир Сосюра: "Мова – це душа народу, а народ без мови не народ”.

В Сокирянському ВПУ щороку проводиться традиційно тиждень української мови. Початок тижня – 9 листопада – День писемності, була проведена лінійка під назвою "Ми українці – нація Тараса”, на якій проголошено план роботи тижня. 
10 листопада 2015 року в українських групах перших курсів проведено усний журнал на тему: "Історія виникнення письма”.
11 листопада 2015 року серед учнів I – III курсів проведено І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика. Переможці конкурсу: Урсул Наталія – учениця 12 О групи та Забудько Тетяна учениця 10 О групи будуть представляти училище в ІІ етапі Міжнародного конкурсу імені П. Яцика в м. Чернівці.
12 листопада 2015 року в приміщенні актового залу училища відбулося свято, присвячене Дню писемності на тему :”Рідна мова чиста, як роса”.
Свято проведено з метою вшанування пам’яті славнозвісних просвітителів слов’ян – Кирила та Мефодія, розповідей про видатного давньоруського письменника – літописця Нестора, подані відомості про великого мецената П. Яцика, ознайомлено з історією виникнення письма. 
Учні 12 О групи разом з викладачами української мови: Г.В. Глушко та І. П. Висоцькою гарно підготовили та провели свято. Під час проведення заходу учні декламували поезії сучасних поетів, співали пісні про мову, рідний край, України. Супроводжувалось свято мультимедійною презентацією.
Потрібно берегти у чистоті наш скарб – рідну мову, прислухатись до порад відомого нашого поета Максима Рильського: 
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур’ян
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.
Учнями IV курсів разом з викладачем української мови Дзиком В.П. 13 листопада 2015 року переглянутий відеофільм про зародження та історію писемності. 
Завершився тиждень підведенням підсумків конкурсу знавців української мови імені П. Яцика та відзначенням і нагородженням переможців, кращих учнів.
 

 

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад