» » Відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»
Інформація
  • Переглядів: 838
  • Автор: Moderator
  • Дата: 18-05-2013, 12:25
18-05-2013, 12:25

Відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»

Категорія: Заклади позашкільної освіти області

Важливою формою роботи юннатівського руху є участь у проведенні акцій, проектів, конкурсів, програм, зокрема і всесвітнього характеру, що дозволяє дітям і молоді краще пізнавати природу як рідного краю, так і усієї планети, проводити детальні дослідження довкілля, змістовну науково-дослідницьку роботу, спостерігати за змінами, які відбуваються у середовищі під впливом людини.

Програма «Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля» (GLOBE) – це міжнародний практичний науково-освітній проект, який об'єднує зусилля учнів, учителів та вчених-дослідників, що спрямовані на отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збору даних і проведення спостережень. До участі у програмі GLOBE залучено 112 країн світу на всіх континентах нашої планети, в тому числі і 41 країна Євразії. Україна стала учасником цієї програми ще в 1999 році.

Національним координатором Всесвітньої програми GLOBE в Україні являється Національний еколого-натуралістичний центр. В нашій області обовʼязки координатора доручено виконувати Чернівецькому обласному центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Тому, саме на базі Центру та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, 16 травня 2013 року, з метою активізації природоохоронної діяльності, залучення учнівської молоді до екологічних досліджень, поліпшення ефективності навчання відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»,  учасниками якого стали керівники районних методичних об’єднань  вчителів біології та географії усіх районів нашої області та міст Чернівці та Новодністровськ, а також представники Чернівецького,  Сторожинецького та Заставнівського еколого-натуралістичних центрів.

Необхідно відмітити, що під час семінару були використані сучасні компʼютерні технології, а саме  - за допомогою програмиSkype проведено вебінар між учасниками семінар-практикуму та заступником Національного координатора Всесвітньої програми GLOBE в Україні Катериною Романівною Середницькою (Національний еколого-натуралістичний центр, м.Київ). К. Р. Середницька зауважила, що програма GLOBE – це всесвітній проект, який не має особливих капіталовкладень і гонорарів, але надає можливість долучитись до дослідження довкілля кожній школі, кожному учневі. «Сьогодні світ шукає нові проекти, нові ідеї та незаангажовані погляди», зазначила вона.

Програма семінару-практикуму була насиченою і цікавою. Організатори ознайомили присутніх з історією впровадження програми GLOBE на теренах Буковини та іншими міжнародними проектами, що проходять в рамках цієї програми, розкрили напрями та поетапність роботи у науково-освітній програмі GLOBE, провели тематично-тренувальні заняття із залученням науковців із кафедри грунтознавства та Навчально-наукової геофізичної обсерваторії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Всі учасники семінару отримали вичерпні відповіді на запитання, обговорили можливості подальшої участі в програмі.


 

Відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»Відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»Відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»Відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»Відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»Відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»Відбувся семінар-практикум «Впровадження міжнародної програми GLOBE у виховний процес»

 


 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (18)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше