Error: Incorrect password!
Звіт про роботу Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді заа 2011/2012 н.р. » Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації
 
» » Звіт про роботу Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді заа 2011/2012 н.р.
Інформація
  • Переглядів: 3518
  • Автор: Moderator
  • Дата: 16-07-2012, 20:43
16-07-2012, 20:43

Звіт про роботу Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді заа 2011/2012 н.р.

Категорія: Заклади позашкільної освіти області

Науково-технічна творчість учнівської молоді являється одним із напрямків позашкільної освіти, яка відіграє важливу роль у вихованні підростаючого покоління, розвитку та соціалізації особистості у вільний час. Це друга школа, яка замінює дітям вулицю на місце професійного розвитку талантів та обдарувань, де формується творча особистість дитини та виробляються особистісні і допрофесійні якості.
Основними напрямами діяльності ОЦ НТТУМ у 2011/2012 н.р. були:
• організація гурткової роботи із спортивно-технічного, початково-технічного, предметно-технічного, художньо-технічного напрямків;
• проведення обласних масових заходів з технічної творчості;
• підготовка вихованців технічних гуртків до участі у Всеукраїнських конкурсах, змаганнях, виставках;
• надання методичної допомоги районним позашкільним та загальноосвітнім навчальним закладам в організації роботи за науково-технічним напрямом позашкільної освіти.
Протягом 2011/2012 н. р. педагогічний колектив, керуючись основними нормативними документами про позашкільну освіту, Державною цільовою соціальною Програмою розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, працював над методичною проблемою: “Соціалізація дітей та підлітків шляхом залучення їх до технічної творчості у гуртках”.
Перед колективом закладу на початку року були поставлені такі основні цілі та завдання:
1. Поліпшити якість навчально-виховного процесу через підвищення професійного рівня педагогів шляхом самоосвіти та інших форм науково-методичної роботи.
2. Упроваджувати у навчально-виховний процес інноваційні форми, методи та технології.
3. Створити сприятливі умови щодо забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників, поповнення дидактичного, демонстраційного матеріалу та ін..
4. Забезпечити дітям та молоді рівний доступ до якісної позашкільної освіти.
5. Активізувати співпрацю з батьками вихованців гуртків.
Станом на 30 травня 2012 року в обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді працювало 40 гуртків, в яких навчалось 644 учні (в 2010/2011 н.р. – 38 гуртків 608 учнів).
Навчання в гуртках здійснювалось за напрямами: спортивно-технічний (картинг, трасове автомоделювання), початково-технічний (початкового моделювання), предметно-технічний (радіотехніка, робототехніка, юний конструктор, цікава математика, юний економіст, юний дослідник), художньо-технічний (кераміка, дизайн, моделювання іграшок, фотовідеоаматорів), інформаційних технологій (користувачів ПК, програмування, комп’ютерна графіка), виробничо-технічний (ремонт побутової електротехніки, моделювання та конструювання одягу).
Гурткові заняття проводились, як безпосередньо на базі обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, так і на базі навчальних закладів м. Чернівців (гімназії №2, ЗОШ №24, №28, інтернатів №2, №3, ДНЗ №11, №18, Великокучурівської ЗОШ Сторожинецького р-ну). Це гуртки спортивно-технічного напрямку, інформаційних технологій, конструювання, моделювання, технічного дизайну, фото-, відеоаматорів, початково-технічного моделювання.
З вихованцями гуртків працювали 18 педагогічних працівників. Із них 13 з вищою освітою, Заслужений працівник освіти - 1, Відмінників освіти – 5, нагороджені нагрудним знаком Василя Сухомлинського – 1, нагрудним знаком Антона Макаренко – 1, майстер спорту - 1, кандидат в майстри спорту – 1, Лауреат премії ім. О. Поповича – 1.
Критерієм оцінювання рівня підготовки гуртківців, рівня майстерності керівників гуртків являється результат участі вихованців у змаганнях, конкурсах, виставках та інших масових заходах з науково-технічної творчості обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів.
У 2011/2012н.р. Чернівецьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено 12 обласних заходів, в яких прийняло участь 1032 вихованці гуртків Чернівецької області. З переможців обласних заходів формувалися команди, які представляли Буковину на Всеукраїнському рівні.
Станом на 30.06.2012р. команди Чернівецької області прийняли участь у 18 заходах Всеукраїнського рівня. Збірні команди Чернівецької області з науково-технічного напрямку в основному складалися з вихованців гуртків ОЦНТТУМ, КЮТ ”Кварц”, Новоселицького ЦТДЮ, Хотинського БШ, Глибоцького БДТ.
Вихованці гуртків спортивно-технічного напрямку взяли участь у 10 етапних і традиційних змаганнях з автотрасового моделювання, картингу, що проводилися відповідно до плану Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та календарних планів федерацій. Вихованці гуртків демонстрували свої досягнення у 2-х Всеукраїнських виставках-конкурсах з історико-технічного стендового моделювання, на Міжрегіональній виставці-конкурсі, присвяченій Дню захисника Вітчизни.
Вихованці гуртків інформаційних технологій брали участь в очному етапі Всеукраїнського конкурсу «Intel-EkoУкраїна-2012» національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel ISEF 2012» у м. Києві.
У 2011/2012 н.р. 96 учасників Всеукраїнських масових заходів з науково-технічного напрямку нагороджені грамотами та дипломами різних ступенів (І місце – 36 учасників, ІІ місце – 35 учасників, ІІІ місце – 25 учасників).
У вересні 2011р. команда картингістів Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді здобула ІІ командне місце на Фіналі Територіального чемпіонату України та чемпіонату товариств сприяння обороні України з картингу 2011 року.
В черговий раз підтвердила високий рівень підготовки команда картингістів ОЦНТТУМ під керівництвом Миронова В.І., яка зайняла І командне місце у змаганнях з картингу на Кубок мера м. Кам’янець-Подільського Хмельницької області у квітні 2012 року.
Високих результатів досягли вихованці гуртків картингістів на Всеукраїнських відкритих змаганнях з картингу серед учнівської молоді в травні 2012р. у м. Кам'янець-Подільському Хмельницької обл. Вони додали в скарбничку своїх досягнень 6 золотих, 9 срібних, 6 бронзових медалей, а також нагороджені Кубком УДЦПО за ІІ командне місце.
Всього за 2011/2012 н.р. команда картингістів виборола на змаганнях всеукраїнського рівня 25 золотих, 19 срібних, 18 бронзових медалей та кубків.
ІІІ командне місце у Всеукраїнських відкритих змаганнях з автомодельного спорту (трасові моделі)) серед учнівської молоді у 2011/2012 н. р. вибороли вихованці гуртків трасового автомоделювання (керівник Токарюк В.П.)
Юні інформатики гуртка “Біт” (керівник Спориніна Т.Т.) є постійними призерами Всеукраїнського колоквіуму “Космос. Людина. Духовність.” (І місце), Всеукраїнської конференції “Зоряний шлях”, Всеукраїнського конкурсу “Мирний космос”.
5 дипломів І ступеня, 3 дипломи ІІ ступеня, 4 дипломи ІІІ ступеня – рівень нагород вихованців гуртка «Юний конструктор» (кер. Грищенко О.С.) на Всеукраїнській виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість - тобі, Україно!”.
У червні команда Чернівецької області була учасником командної Першості Всеукраїнських змагань учнівської молоді з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі) в м. Конотоп Сумської області. Команду авіамоделістів Чернівецької області представляли гуртківців КЮТ «Кварц» м. Чернівці, Володимир Тильний, Євген Андрухович, Вадим Шамбра та Роман Чолкан.
Очолював команду тренер-керівник Ігор Олійник. За результатами змагань команда Чернівецької області зайняла 8 командне місце, а Євген Андрухович став Чемпіоном України в класі моделей F-I-H (малий планер) та був нагороджений Почесною грамотою, медаллю та стрічкою Чемпіона.
Вихованцям гуртків трасового автомоделювання Гулику Миколі, Руснаку Роману, Собко Вадиму, Романчуку Василю та вихованцям гуртків картингістів Боднарюку Сергію, Ільїну Віктору в 2012 році присвоєно спортивні розряди “Кандидат в майстри спорту”.
Переможці обласних етапів Всеукраїнських конкурсів, змагань в квітні 2012р нагороджені путівками у тематичну зміну "Дивись на світ по-новому" та фестиваль технічної творчості "Орбіта Артек", що проводився в міжнародному дитячому центрі "Артек" АР Крим. (7 вихованців).
Літо – період відпочинку школярів від уроків та домашніх завдань, але є місце, де вони із задоволенням поєднують відпочинок із заняттями улюбленою справою. Місце це – табір “Лунка” Сторожинецького р-ну, в якому з 1 по 21 червня відбулась профільна зміна юних техніків.
На протязі зміни в таборі оздоровлено 165 дітей, серед яких вихованці технічних гуртків обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, міського центру НТТУМ, міського палацу дітей та юнацтва, КЮТ “Кварц”, позашкільних закладів Глибоцького, Герцаївського, Кельменецького, Кіцманського, Заставнівського, Хотинського, Сокирянського, Сторожинецького районів. В таборі працювали гуртки фотоаматорів, дизайнерів, авіамоделістів, трасового автомоделювання, були проведені спортивні, туристичні, пізнавально-розважальні та інші заходи.
Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді продовжує роботу і в період літніх канікул. Тому запрошуємо всіх бажаючих знайти собі заняття до душі.


Звіт про роботу Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді заа 2011/2012 н.р.
Звіт про роботу Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді заа 2011/2012 н.р.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше Error: Incorrect password!