Інформація
  • Переглядів: 355
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-01-2018, 17:16
15-01-2018, 17:16

Свято «Пташина ялинка» у Чернівецькому ОЦЕНТУМ

Категорія: Заклади позашкільної освіти області

Для гуртківців комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» стало традиційним проведення новорічного  свята «Пташина ялинка» саме у святкові дні зимових канікул. Захід щороку проводиться у Центрі з метою вивчення і охорони зимуючих птахів нашого краю. Коли, як не в сніжні та морозні зимові дні вчити дітей доброти, милосердя і уваги до пташиного світу? 
Цьому заходу передувала неабияка підготовча робота. Діти за допомогою своїх старших наставників вивчали вірші та пісні. Під час театралізованого дійства усі присутні мали змогу ознайомитися з видовим складом, поведінкою, життям та біологічними особливостями зимуючих птахів рідного краю, завдяки участі в різноманітних конкурсах, іграх та вікторинах: «Впізнай птаха за описом», «Зимуючі і перелітні птахи», «Намалюй пташку», «Відгадай, хто прислав телеграму?», «Півнячі бої», тощо. Юннати із задоволенням брали участь в конкурсах, відгадували загадки про птахів та під час свята навіть виготовили дві годівнички. 
На завершення заходу діти в дендрарії Центру підсипали корм, який принесли із собою з дому у раніше і щойно виготовлені годівнички та спостерігали за пернатими «відвідувачами».
Учасники свята  «Пташина ялинка» підготували звернення до всіх небайдужих школярів і дорослих із закликом підгодовувати всіх зимуючих птахів нашого краю. В цьому звернені були дані поради, яким кормом варто підгодовувати зимуючих птахів.
Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але воно має бути не смаженим. Його дуже полюбляють снігурі та синиці. Насіння краще ледь-ледь роздушити пляшкою чи качалкою, адже дрібним птахам, що мають маленький дзьоб, важкувато добувати ядро зі шкаралупи.
Просо, пшоно їдять синиці та горобці. Крихти сухого білого хліба - чудовий корм для багатьох птахів, а чорний хліб шкідливий для всього птаства. Сире несолоне м'ясо і сало привабить більшу кількість синиць, дятлів, а також сойок (сіль для птахів дуже шкідлива і може призвести до їх загибелі). Чудово підходить птахам відварена вівсяна крупа, заправлена яким-небудь несмаженим тваринним жиром. Добре підтримують тонус пернатих узимку залишки відвареного рису чи макаронів, багаті на крохмаль. Насіння гарбуза, дині, кавуна підійде для більшості птахів. Ягоди горобини та бузини чудовий корм для дроздів, насіння ясеня – для снігурів. Можна також заготовляти насіння бур’янів, коли воно дозріває (кропиви, кінського щавлю, лободи). Усе це взимку згодиться! Дятли із задоволенням поласують взимку горіхами, які можна викладати прямо на сніг, а яблуками ? дрозди, чикотні та сойки.
Узимку такі дрібні птахи, як блакитна синиця, щодня мають з'їдати біля чверті їх власної ваги для того, щоб вижити. Відтак, вони значною мірою залежать від їжі, наданої людьми.
Не всім птахам пощастило мати інстинкти, які дозволяють практично одразу ж «розуміти», що чудернацького вигляду конструкція – це годівничка, в якій знаходиться багато калорійної їжі, і швидко знаходити спосіб діставати її звідти. До таких птахів відносяться, по великому рахунку, тільки синиці і горобці та, можливо, ще снігурі. Іншим відвідувачам годівниць потрібен час, щоб освоїти новий і не звичний харчовий ресурс. Проте практично всі птахи, до спектру харчування яких входять ті корми, якими наповнюється годівничка, здатні з часом навчитися нею користуватися.
Підгодівля птахів узимку має велике значення, адже таким чином ми можемо уберегти їх від загибелі, а влітку вони порадують нас своїм зовнішнім виглядом та співом, віддячать нам, знищуючи шкідників у наших садках і городах. 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Партнери сайту a-yak.net - А як...? Розповідаємо про все, що покращує життя

Архiв новин

Червень 2019 (132)
Травень 2019 (196)
Квітень 2019 (138)
Березень 2019 (206)
Лютий 2019 (219)
Січень 2019 (213)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше