» » Відбулося відкриття ХІІІ зльоту юних туристів-краєзнавців Чернівецької області.
Інформація
  • Переглядів: 514
  • Автор: Moderator
  • Дата: 19-06-2017, 10:14
19-06-2017, 10:14

Відбулося відкриття ХІІІ зльоту юних туристів-краєзнавців Чернівецької області.

Категорія: Заклади позашкільної освіти області / Оздоровлення / Стрічка

На  території пансіонату «Черемош» в м. Вижниця відкрив свою роботу пересувний туристсько-краєзнавчий наметовий табір «Мандрівник Буковини» для вихованців позашкільних  навчальних закладів області. 

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», розпорядження облдержадміністрації від 24.03.2017 №204-р «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році», наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  від 24.04.2017 №212 «Про затвердження заходів щодо організації змістовного дозвілля, відпочинку та оздоровлення дітей області влітку 2017 року» на території пансіонату «Черемош» в м. Вижниця відкрив свою роботу пересувний туристсько-краєзнавчий наметовий табір «Мандрівник Буковини» для вихованців позашкільних  навчальних закладів області.  Відбулося відкриття ХІІІ зльоту юних туристів-краєзнавців Чернівецької області.

Велика робота була проведена методистами Чернівецького центру туризму, краєзнавства та екскурсій для того, щоб   юні туристи-краєзнавці брали участь в конкурсі-захисті на кращий обряд, звичай, традицію на тему:  «Трійця трьома святами багата: квітами, травами й рум’яним літом» та в захисті науково-дослідних робіт .

Звичаї українського народу передусім пов’язані з традиційним світоглядом, який складався протягом багатьох століть і зберіг чимало ознак дохристиянських вірувань.Святкування Святої Трійці - це одна з найбільших церковних православних традицій. Служить символом очищення людської душі від усього поганого і злого.
Вважається, що в цей день Святий Дух у вигляді священного вогню зійшов на апостолів, принісши велике знання. Саме з цього моменту апостоли почали проповідувати, розповідаючи про справжній Триєдиного Бога.

Таким чином, як і в безлічі інших православних свят, церковні обряди і традиції святкування Трійці тісно переплетені з язичницькою історією. Але так як по суті своїй свята дуже схожі між собою, то й відзначати їх народ почав в симбіозі, не відокремлюючи православні обряди від язичницьких. Завдяки цьому ми отримали свято з древньою історією, цікавими традиціями та гарними обрядами, який, в той же час, наповнений філософським спогляданням і релігійним зміст.

Кожен район представляв обряди, присвячені святу «Трійці», в яких відображали  святкування цього свята в їхньому селі,місті.

І-місце завоювала Кострижівська ЗОШ І-ІІІст. Заставнівського району, ІІ-е місця вибороли:Вижницький  будинок дитячої юнацької творчості, Сокирянський центр  творчості дітей та юнацтва, та Костинецька ЗОШ І-ІІІст. Сторожинецького району.

ІІІ-є місце посіли: вихованці Глибоцького центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

Працювала секція «Фольклор і етнографія», де відбувся захист науково-дослідницьких робіт, у якому від кожного району  брав участь один учень.

І-е місце виборола Коваль Ольга, учениця Глибоцької гімназії за роботу «Чоловік без поясочка, як без обручика бочка», ІІ-е місце Зініна Юліана, учениця 8 класу, вихованка Сторожинецького ЦДЮТ за роботу «Писанки мережками – стали обержками», ІІІ-е місце завоювала Гончарук Наталія, учениця 8 класу Луковецького НВК Герцаївського району з роботою «Збереження та пропаганда традицій народним аматорським театром «Міоріца».

Конкурс на знання, традицій та обрядів та захист науково –дослідницьких робіт вихованців гуртків позашкільних установ області стали яскравим свідченням того, що в нашім краї зберігають та відроджують давні традиції.  Учасники конкурсів засвідчили, що кожен регіон нашої області має свої особливості і їх потрібно зберегти у своїй первородній красі. Це повинно стати головним завданням районних та міських Будинків дітей та учнівської молоді, вчителів українознавства.
 

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Листопад 2019 (95)
Жовтень 2019 (149)
Вересень 2019 (128)
Серпень 2019 (94)
Липень 2019 (65)
Червень 2019 (137)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше