» » V Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів
Інформація
  • Переглядів: 548
  • Автор: Moderator
  • Дата: 16-06-2017, 12:18
16-06-2017, 12:18

V Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів

Категорія: Заклади позашкільної освіти області / Стрічка / Розвиток знань, світогляду, екологічних умінь, нав

Ніщо так не виховує любові до природи, як тісне спілкування з нею, пізнання її секретів. Невід’ємною складовою екологічного виховання юних натуралістів є експедиційно-польові дослідження. Вихованці гуртків та об’єднань Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді регулярно здійснюють навчальні екскурсії та дослідницькі експедиції до об’єктів природно-заповідного фонду рідного краю, вивчають їх біологічне й ландшафтне різноманіття, раритетний компонент флори і фауни. Вони вчаться проводити спостереження і дослідження у природі та документувати їх результати: вести польові щоденники, реєструвати та етикетувати зібрані об’єкти живої і неживої природи, проводити фото- та відеозйомку, а також аналізувати й узагальнювати отримані результати. Паралельно юннати виконують індивідуальні й групові навчально-дослідницькі роботи.

Кращі вихованці щорічно беруть участь у всеукраїнських експедиційно-польових зборах команд юних ботаніків, зоологів, екологів. Основною метою таких зборів є розвиток і вдосконалення умінь і навичок проведення натуралістичних (ботанічних, зоологічних, екологічних) досліджень, набуття професійних біологічних знань, залучення учнівської молоді до дослідницької діяльності на територіях природно-заповідного фонду України. Їх географія охоплює майже всю територію нашої держави.

«Наймолодшим» серед експедиційно-польових зборів є зоологічний, який на загальнодержавному рівні проводився чотири рази: у 2013 р. юні зоологи змагалися на Рівненщині, у 2014 – у Запоріжжі, у 2015 – на Кіровоградщині та у 2016-му – на Київщині.

V Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів 7-9 червня 2017 року гостинно прийняло Закарпаття. Буковину представляли юні зоологи – вихованки секції «Індивідуальна робота еколого-біологічного напряму з обдарованими дітьми» очно-заочної школи КЗ ЧОЦЕНТУМ Гресько Анастасія та Тимощук Діана, учениці 9 класу Чернівецького ліцею № 3 медичного профілю.

Програма збору включала проведення лабораторних і польових досліджень з ентомології та орнітології, конкурсу-захисту їх результатів, презентацію дослідницьких робіт із зоології за напрямом «Цікаві зоологічні об’єкти краю». Творчим завданням для дітей було створення експозиції виставки фоторобіт «Тваринний світ України». Науковці Ужгородського національного університету розробили для юних зоологів низку профільних практичних досліджень. Лабораторне дослідження з прикладної ентомології (вивчення структури бджолиної сім’ї та особливостей морфології й онтогенезу бджіл карпатської породи) відбулося в лабораторії університету, а польовий практикум – в урочищі Тур’я, що у Перечинському районі Закарпатської обл. На базі ВАТ „Закарпатський рибокомбінат” (форелеве господарство «Шипіт», с. Тур’я Поляна) юннати знайомилися з технологією вирощування двох видів форелі (райдужної та струмкової); польові фауністичні дослідження юні зоологи проводили в лісових угіддях туристичного комплексу „Воєводино” (с. Тур’я Пасіка).

За результати змагань грамоти Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України вручалися номінантам у п’яти категоріях:

- за кращу презентацію (домашнє завдання);

- за якісне виконання лабораторного експерименту із вивчення особливостей бджоли медоносної (номінація «Юний дослідник»);

- за кращий опис птахів урочища Воєводино, під час орнітологічного практикуму (номінація «Юний орнітологі»);

- за кращий опис безхребетних урочища Воєводино, під час ентомологічного практикуму (номінація «Юний ентомолог»);

- за кращі фотороботи, представлені на фотовиставці «Тваринний світ України».

Команда юних зоологів Буковини – вихованців КЗ ЧОЦЕНТУМ гідно представила область на Всеукраїнському зборі і виборола II командне місце в номінації «Юний ентомолог» та ІІІ-тє – в номінації «Юний дослідник».

Не менш насиченою була й екскурсійна програма збору: його учасники відвідали зоологічний музей Ужгородського національного університету, відділ природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею, експозиції якого розміщені у приміщеннях Ужгородського замку. Поруч із замком, на мальовничих пагорбах, розкинувся Закарпатський обласний музей архітектури та побуту, з автентичними старовинними будинками та церквою, який також відвідали учасники Збору. Однією з родзинок екскурсійної програми стало відвідування державного кордону України (українсько-словацького кордону), де відбулась фотосесія біля пам’ятника воїнам-визволителям та знаку з написом «Закарпатська область. Україна».

Дружній прийом і цікаве спілкування чекало на юннатів у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі, де відбулась урочиста лінійка – вітання гостям від господарів. Учасники збору ознайомилися з творчими лабораторіями і кабінетами, куточком живої природи, пташниками та вольєрами, навчально-декоративною водоймою. У приміщенні ЗОЕНЦ працювала виставка конкурсних фоторобіт учасників Збору. Незабутньою подією стало годування ручного лелеки, який вже два роки зимує в Центрі та є найулюбленішим живим об’єктом юннатів.

На згадку про Збір всім командам було вручено подарунки: саджанці екзотичних рослин та книжки «Дар Бога. Закарпаття».

Побувавши на експедиційно-польових зборах, наші вихованці повертаються додому, збагатившись новими знаннями, досвідом еколого-натуралістичної роботи, новими друзями, сповнені позитивних вражень від незабутніх екскурсій та бажання ще глибше вивчати природу для майбутніх наукових звершень.
V Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів

V Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів

V Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів
V Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів
V Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (55)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше