» » В Чернівецькому обласному екоцентрі проходить тиждень писанкарства
Інформація
  • Переглядів: 270
  • Автор: Moderator
  • Дата: 13-04-2017, 11:26
13-04-2017, 11:26

В Чернівецькому обласному екоцентрі проходить тиждень писанкарства

Категорія: Позашкільні навчальні заклади / Розквітай, писанко!

Писанка завжди мала сакральне значення, адже яйце символізувало землю та сонце, яке сходить і заходить. У яйця ж немає ні початку, ні кінця, що символізує постійний коловорот, те, що все йде по спіралі. Не секрет, що важливу роль у писанках відіграють кольори — це не лише візуальна складова, але й сакральний сенс писанки.

Існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми та Богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо загублений для свого народу.

Отож, аби прилучати дітей до народних традицій, пов’язаних із найулюбленішим весняним святом усіх християн — Пасхою, або днем Воскресіння Ісуса Христа, напередодні   великодніх свят в гуртках комунального закладу "Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" відбувся тиждень писанкарства, який почався майстер-класом для педагогів.

Гуртки працювали у святковому настрої, з метою підтримки українських традицій, дітей вчили отримувати навички писанкарства, правильно повертати яйце, під правильним кутом тримати писачок.

Ще до початку творчих занять вихованці мали змогу переглянути зображення писанок та прочитати значення символів, але більше про них вже розповідали керівники гуртків. Історія писанки, символи, традиції, техніка виконання — про всі ці нюанси мистецтва говорилось впродовж занять.

«Орнаменти і кольори писанок не є випадковими. Символічних малюнків існує безліч, кожен із них має своє призначення. Кривулька, наприклад, або ж безконечник — символ вічного життя, початку та кінця. Хрест символізує спасіння, коло — вічність, трикутник — Пресвяту Трійцю. Якщо всередину трикутника вписати коло, тоді такий візерунок є символом усевидячого Божого ока. Щодо кольорів, то червоний означає життя, любов Божу, білий — Божественне світло, жовтий і помаранчевий — кольори слави та величі, зелений — символ єднання з Христом, блакитний — символ неба та Богородиці, чорний і темно-коричневий — покаяння та відречення від мирської суєти, — розповідали дітям. — Розписувати писанку треба завжди з добром у серці та думках. Вважається, що свячена писанка приносить у дім благополуччя й щастя. А якщо, поклавши великоднє яйце у воду, вмитися, то будеш гарним і здоровим».

Писанка – символ Сонця, життя, його безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя радості. Саме яйце є світотворчим початком усього.

В Чернівецькому обласному екоцентрі проходить тиждень писанкарстваВ Чернівецькому обласному екоцентрі проходить тиждень писанкарства
В Чернівецькому обласному екоцентрі проходить тиждень писанкарства
В Чернівецькому обласному екоцентрі проходить тиждень писанкарстваскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2019 (119)
Грудень 2018 (163)
Листопад 2018 (250)
Жовтень 2018 (176)
Вересень 2018 (85)
Серпень 2018 (124)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше