» » Семінар: «Сучасне поєднання традицій декоративно-ужиткового мистецтва з промисловими технологіями»
Інформація
  • Переглядів: 814
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-11-2016, 09:44
25-11-2016, 09:44

Семінар: «Сучасне поєднання традицій декоративно-ужиткового мистецтва з промисловими технологіями»

Категорія: Заклади позашкільної освіти області

Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання, як стрижневі, що відповідають вимогам і викликам сучасності і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь.

Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості.

Свою неповторну історію та досвід відродження та розвитку буковинського народного мистецтва, яке виступає потужним джерелом і міцним підґрунтям виховання дітей і молоді, має один з найдавніших мистецько-освітніх закладів на теренах нашого краю – Вижницький коледж прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка. Саме на базі цієї «альма-матері» майбутніх різьбярів, ковалів, ювелірів, ткаль та вишивальниць, дизайнерів та художників 22 листопада 2016 року відбувся обласний семінар-практикум керівників гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого позашкільних навчальних закладів «Сучасне поєднання традицій декоративно-ужиткового мистецтва з промисловими технологіями».

У роботі семінару-практикуму взяли участь Касьянчук Л.В. – директор Чернівецького обласного центру естетичного виховання "Юність Буковини"; Александровська Г.Г. – методист Чернівецького обласного центру естетичного виховання "Юність Буковини», Гаврилюк Р.М. – директор Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка, член Спілки дизайнерів України, Андрич В.І. – заступник директора коледжу з навчальної роботи, член Національної спілки художників України, Задорожний І.Д. – завідувач відділенням, член Спілки дизайнерів України, Айвазовська О.Д. – завідувач навчально-виробничої практики, Круглюк О.І. – завідувач навчально-методичним кабінетом.

У рамках Семінару-практикуму було дано аналіз стану та перспектив розвитку гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах області, акцентовано увагу на основних принципах організації системи естетичного виховання дітей та молоді засобами декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва; окреслено концепцію розвитку жанру.

У своєму вітальному слові директор коледжу Р. М. Гаврилюк акцентував увагу учасників семінару на актуальності патріотичного виховання дітей та молоді засобами українського народного мистецтва. Зробивши невеликий екскурс в історію становлення коледжу, Роман Миколайович презентував присутнім сьогодення коледжу, як сучасного мистецького навчального закладу України, успіхи якого зумовлені зусиллями талановитих викладачів, їх високою педагогічною та професійною майстерністю. Особливо підкреслив Роман Миколайович той факт, що навчаючись у коледжі, студенти отримують повну вищу освіту. Це дає можливість закріпити талановитих молодих митців у регіоні та виховувати буковинську мистецьку еліту.

Учасники семінару мали можливість переконатись, що у коледжі поряд з визнаними майстрами працюють молоді педагоги – колишні студенти коледжу.

У виробничих майстернях, учасники семінару не тільки побачили привабливі навчально-виховні методи викладання, а й були вражені вільним володінням студентами коледжу складними технологіями техніки ковальства, ювелірного мистецтва, дизайну середовища, художньої обробки деревини.

Провідні педагоги коледжу запропонували семінаристам взяти участь у п’яти майстер-класах з декоративно-ужиткового та двох - з образотворчого мистецтва: «Феномен мистецтва української витинанки» (Зазуляк Тетяна Костянтинівна, викладач-методист); «Дрібновізерункова тканина. Ремізне ткацтво» (Баричев Володимир Іванович); «Група складних мережок та мережив» (Андрич Віра Іллівна, викладач-методист, член Національної спілки художників України); «Кована металопластика» (Гулій Ярослав Богданович); «Виготовлення ляльки добрих побажань» (Осташек Наталія Семенівна); «Матеріали та техніки рисунка» (Руснак Олеся Дмитрівна); «Етюд голови натурника (кругла скульптура)» (Шутурма Михайло Богданович). Кожний учасник семінару отримав можливість не просто обрати майстер-класи за фахом та напрямком діяльності свого гуртка, але, що особливо важливо, стати учасником виробничого процесу.

Надзвичайне враження на учасників семінару справила виставка дипломних робіт у музеї коледжу, в якій зібрано найкращі творчі проекти студентів та виставка у музеї старожитностей, яка є унікальною за змістом та кількістю зібраних експонатів.

У роботі семінару-практикуму взяли участь 26 керівників гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва позашкільних навчальних закладів.

У заключній частині відбувся круглий стіл, на якому були підведені підсумки роботи, обговорені та ухвалені рекомендації обласного семінару керівників гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.

Учасники семінару висловили своє щире захоплення діяльністю коледжу, відзначивши професійність викладацького складу, педагогічна діяльність якого спрямована на підготовку у коледжі мобільних, ініціативних, самостійних, з умінням творчо мислити фахівців-господарів суспільного і приватного виробництва, звернулись зі словами подяки організаторам за надзвичайно змістовний та насичений семінар, який стане суттєвим підґрунтям для їх подальшої роботи.

 скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Додавання коментаря

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введите код: *
оновити, якщо не видно коду

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (48)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше